Skocz do zawartości

Żywienie Saulosi i Maingano


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


W związku z tym, że rybki już pływają i jak narazie mam pokarm spirulina JBL, chcę jutro zakupić pokarmy, które będą idealne dla moich pysków.

Mam jeszcze trochę karmy z poprzedniego biotopu ( Tetra Min ) Granulki JBL, ale nie chcę za długo podawać tego pysiom.


Interesują mnie najlepsze dostępne na rynku.

Przeglądam forum i głupieje. Tu Hikari, tu NF a tam OSI.


Który pokarm jest najlepszy? Liczę się z tym, że ile odpowiedzi tyle rodzajów:(

Przeglądam teraz Rybarium.pl i muszę złożyć zamówienie.

Jeżeli miałbym coś wybrać to jednej firmy. Tylko jakiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.naturefood.com.pl/pokarm-cichlid-3.php

W sumie to pokarm dla roślinożerców a moje są wszystkożerne.


Rozumiem, że to ten pokarm? A rozmiar S czy M? Moje mbuna około 3-5cm, jeden samiec saulosi około 6-7cm. Stosować jako pokarm podstawowy?

--

Jeszcze raz.

Mam już spirulinę JBL więc ten NF ma być dla roślinożerców czy dla wszystkożerców?

Czy może mam podawać spirulinę, NF na roślinożerców i do tego artemię, oczlika. No i coś na wybarwienie jako dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem produkty NF.


Moje rybki będą karmione:

- NATUREFOOD PREMIUM CICHLID PLANT M - codziennie

- NATUREFOOD PREMIUM KRISTALL M - codziennie

- NATUREFOOD PREMIUM COLOR PLUS M - 2x w tygodniu

- Spirulina - codziennie


Do tego oczlik i artemia 2-3 razy w tygodniu jako zamiennik NATUREFOOD PREMIUM KRISTAL M.


W niedzielę głodówki ponieważ z poprzednich akwariach też robiłem cotygodniowe głodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz karmic 3 pokarmami codziennie to 3x dziennie +2x w tygodniu color i+3x mrozonka to daje w sumie karmienie ryb 4x dziennie 4 roznymi pokarmami, przynajmniej z tego tak wynika.

Zeby premium color mial wplyw na barwe trzeba ryby karmic nim codziennie, dlatego odpuscilbym sobie NATUREFOOD PREMIUM KRISTALL M /mrozonki jako urozmaicenie 3x w tyg. wystarcza.

Rozmar m jest dla 6cm+ ja mimo ze mam dorosle stada podaje s dlaczego? Poniewaz zmusza je to do wiekszego wysilku,(sport to zdrowie) a samo zerowanie trwa dluzej i czynie fajna obserwacje : ryby intensywnie wyszukuja pokarmu co do ostatniego ziarenka;)


Odpowiedz sobie na pytanie jakiej wielkosci pokarm ma dorosla mbuna w naturalnym srodowisku wybierajaca plankton unoszący się w wodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.