Skocz do zawartości

TETRA TEC 1200 - modyfikacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam zewnętrzny filtr Tetratec 1200. Spisuje się bardzo ładnie, ale...


No właśnie. Do tej pory nie robiłem zupełnie nic żeby go "podrasować". Na razie mam w nim 100% orginalne wkłady (oprócz węgla - bo nie jest potrzebny)

Czy można tak pokombinować z wkładami żeby był to całkowicie biologiczny filtr? Planuję dokupić filtr wew (pompa z gąbką - min 1200l/h), więc ten będzie mi służył za odkurzacz.


Z forum widać że jest to dość popularny filterek więc sprawdzonych pomysłów na pewno będzie sporo.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy można tak pokombinować z wkładami żeby był to całkowicie biologiczny filtr?



No pewnie, że można :) Najprościej: całego zasypać ceramiką a na wlot założyć jakąś małą gąbkę. I spokój przez pół roku albo i lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

Dzięki juppi za radę.

Mam jednak pytanko: czy zasypać go faktycznie ąż pod korek tylko ceramiką czy zostawić któryś wkład. (może chociać te plastikowe kulki lub tą osatnią białą gąbkę - ona ma chyba za zadanie wyłapywać ostatecznie wszystkie małe syfki na wylocie z filtra). Dokupiłem juz pożądną pompę wew (2000l/h ) więc chyba gąbka na wlocie do filtra nie będzie już chyba potrzebna,co?


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbke ustaw jako prefiltr na wlocie do biologa wewnątrz akwarium. Wtedy kubełek najlepiej będzie wypełniał swoje zadanie.

Co do wkładu w środku to napisz jaki teraz masz. Biobale możesz zostawić, zeolit jak jest to też, a reszta to wrzuć po brzeg ceramiki i będzie dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1.czy zasypać go faktycznie ąż pod korek tylko ceramiką czy zostawić któryś wkład. (może chociać te plastikowe kulki lub tą osatnią białą gąbkę - ona ma chyba za zadanie wyłapywać ostatecznie wszystkie małe syfki na wylocie z filtra).

2. Dokupiłem juz pożądną pompę wew (2000l/h ) więc chyba gąbka na wlocie do filtra nie będzie już chyba potrzebna,co?


1. To białe to jest bardziej fizelina a nie gabka i ona owszem wyłapuje małe syfki ale przez to szybko sia zapcha i bedziesz musiał często zaglądac do filtra a to nie jest zalecane z wielu powodów i dlatego tego białego bym nie wkładał.

Wypełnienie całości ceramiką mioże być kosztowne zwłąszcza jak by to miała być ceramika dobrej jakości bo ten filtr ma troche pojemności jednak. O ile pamietam to ten filtr ma cztery koszyki i woda leci w nim od góry na dół i np ja bym zrbił taka konfiguracje [przez pierwszy koszyk mam na myśli ten przez który woda leci najpierw] i tak bym dał do pierwszego koszyka grubą gąbke na wierzch [gabek masz od groma :wink: ] potem drobna gąbke [nawet mimo prefiltra lubi coś tam do środka wlecieć] do drugiego koszyka możesz dać te plastikowe czarne "kulki" a jak jest jeszcze w tym koszyku miejsce do bym do nich dosypał tą białą ceramike która jest w zestawie, natomiast do trzeceiego i czwartego koszyka wsypał ceramike jak najwyższej jakości


2, gabka na wlocie czyli prefiltr zawsze bedzie potrzebny - choćbyś miał niewiadomo jak dobrą filtrację wewnerztna i tak by jakis syf zasysał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki mars. O takie włąśnie szczegóły mi chodziło

Kupiłem już ceramikę i postaram się w weekend poskładać to wg Twojego schematu.


Jak długo może działać taki układ bez konieczności czyszczenie. Tak mniej więcej oczywiście


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak długo może działać taki układ bez konieczności czyszczenie. Tak mniej więcej oczywiście



tak mniej więcej to róznie oczywiście :wink::D

a tak na serio to niektórzy czekaja aż im przepływ zaczyna zanikać i trwa to czasami miesiącami np pół roku lub więcej ja jednak uważam że wszystko ma swoje granice i zasadę im rzadziej do kubbełka się zagląda tym lepiej też trzeba stosować ze zrozumieniem, tzn oczywiście powinno sie unikać częstych "grzebań" w kuble ale tak dla przyzwoitości i kontroli warto do niego co kwartał czyli co trzy miechy zaglądnąć i z lekka przepłukac wkłady i w ogóle zobaczyć co tam w środku "piszczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.