Skocz do zawartości

jak zachować biel piasku wapiennego


Rekomendowane odpowiedzi

Często w necie oglądam zdjęcia i filmy zbiorników malawii które wyglądają jak dopiero co po zalaniu. Skały bez jakiegokolwiek nalotu a piasek wapienny biały jak śnieg.

U mnie po dwóch miesiącach piasek wapienny dostał brązowego zabarwienia i wygląda to już do bani.

Przecież co tydzień robię podmiany wody razem z odmulaniem dna, kosmetyką szyb itd więc w czym rzecz? Jak osiągnąć efekt świeżego i czystego zbiornika na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj tego:

http://www.microbe-lift.pl/prod.html

Gravel & Substrate Cleaner - odmulacz do podłoża w płynie.

Czytałem swego czasu opinie o tym odmulaczu na forum holenderskim i ludzie chwalili sobie ten środek.

Jednakże musisz się przygotować na totalnie syfną wodę po pierwszym użyciu przez około 2-3 dni po czym kryształ i czyste podłoże. Po pierwszym zabiegu zaleca się przepłukać filtry bo lubią się zapychać tym syfem ale dalsze używanie tego środka nie będzie już przebiegać tak drastycznie a nawet będzie usuwać syf z filtrów i zwiększać ich wydajność.

Ja swojego akwa jeszcze nie mam zarybionego ale zamówię Gravel & Substrate Cleaner i Special Blend. Będę stosował regularnie w akwarium dawki zapobiegawcze i na bieżąco opisywał w dziale testownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brązowe zabarwienie to okrzemki lub jakis osad. Ja przy co tygodniowej podmianie przebieram piasek w ten sposób że biore garść do ręki i przebieram palcami mocno ściskając. W ten sposoób piasek znowu jest bialutki. Sama podmiana odmulaczem nie pomoże. Dodatkowo pomoże pozbyć się Ci stref beztlenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufa555 w tym rzecz że nie mam zamulonego dna bo co tydzień je przelatuje odmulaczem tylko zbrązowiałe od okrzemków.

Ten środek ma tak silne działanie wybielające? trochę to zastanawiające.


Kamil777 przetestowałem Twój sposób

Zebrałem górną warstwę do wiadra i zrobiłem tak jak radziłeś, poskutkowało.

Patent faktycznie dobry ale trochę kłopotliwy w wykonaniu bo ciężko się zbiera piach z ciasnych miejsc zbiornika.


Teraz trochę żałuje, że skusiłem się na ten piasek wapienny. Wydaje mi się że jest bardziej podatny na zabrudzenia ze względu na porowatą powierzchnie nie to co zwykły piasek kwarcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufa555 w tym rzecz że nie mam zamulonego dna bo co tydzień je przelatuje odmulaczem tylko zbrązowiałe od okrzemków.

Ten środek ma tak silne działanie wybielające? trochę to zastanawiające.




Widzisz ja tego nie stosowałem ale zamówiłem już na allegro.

Jeżeli zbrązowienie jest przez okrzemki to raczej ten środek nie pomoże.

Jak podaje producent środek zawiera szczepy bakterii odpowiedzialnych za usuwanie osadów i mułu. Czy się sprawdzi przedstawię w testowni za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.