Skocz do zawartości

Początkujacy prosi o porady


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na allegro to


http://allegro.pl/filtr-gabkowy-pompa-1400l-h-gabka-kwadrat-15x10-i3005687534.html


z drugiej strony taki filtr z gabka na zew.nie wyglada zbyt estetycznie co jakis czas widac bedzie na nim odchody a ja chce by jak najmniej taki filtr bylo widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wewnętrzny możesz zamaskować odpowiednio aranżując zbiornik np. możesz wykorzystać wysoki kamień, za którym schowasz filtr.


Poza tym jeśli zdecydujesz się na czarne tło to gdy zastosujesz czarną gąbkę do mechanika będzie się "zlewała" z tłem i nie będzie się rzucać w oczy.

Bez mechanika z prawdziwego zdarzenia i przy jednym filtrze zewnętrznym (nawet takim jak Fluval 405) trudno Ci będzie utrzymać porządek w zbiorniku (pamiętaj, że filtracja mechaniczna również ma pośredni wpływ na stężenie związków azotowych - gdy w akwarium będą zalegać i rozkładać się produkty przemiany materii i nie będą wyłapywane przez gąbkę od "mechanika" (którą się powinno czyścić przy każdej podmianie wody) to na pewno będziesz miał wyższe stężenie NO3 w zbiorniku.


pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam czarne tło a jak często muszę stosować podmianę wody w 315L baniaku?? i ile tzn podajcie w litrach:)


a co do filtra wew. to stać mnie tylko na taki


http://allegro.pl/filtr-gabkowy-pompa-1400l-h-gabka-kwadrat-15x10-i3005687534.html


bo muszę zostawić kasę na rybki lepszy chyba taki niż żaden?? w ten zew.filtr wstawię sam zeos i ceramikę.


I pytanko kolejny raz czy pod piach mogę podłożyć taka sama mate co się kładzie miedzy akwarium a szafka czy nie bardzo????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmianki powinienieś wykonywać systematycznie - najlepiej raz w tygodniu w granicach 20% wody. W baniaku 315 litrowym pewnie nie będziesz miał więcej wody netto aniżeli 250 litrów, czyli masz prosty rachunek 250x20%=50 litrów.


Zanim kupisz ryby to jeszcze sporo czasu upłynie (poczytaj na początek o cyklu azotowym), więc lepiej kupić od razu porządnego "mechanika" np. Aquael Circulator 2000 lub Atman AT-203. Z takiego filtra jak chcesz kupić nie będziesz miał raczej pożytku w takim akwarium jak Twoje (nie wiadomo nawet, czy głowica o wydajności 2000 l/h da radę u Ciebie i czy nie trzeba byłoby się wspomóc dodatkowo jakimś cyrkulatorem np. JVP)


Co do podkładu pod kamienie na dno akwarium - podjedź do hipermarketu budowlanego i kup 2 płyty styropianu o grubości 2 cm (płyty styropianu mają standardowy wymiar 1,0mx0,5m) Za 2 płyty zapłacisz nie więcej niż kilka złotych (na pewno taniej niż za taką matę, a będziesz miał pewność, że nic szkodliwego się do wody nie będzie uwalniało).


Jeśli nie masz kasy to nie spiesz się z zakładaniem akwarium. Jak kupisz rybki to trzeba będzie też kupić pokarm, który też trochę kosztuje. Dlatego najlepiej skompletować sprzęt i wystrój akwarium, kupić porządne testy akwarystyczne, odpalić zbiornik, poczekać aż się zamknie cykl azotowy (4-5 tygodni) i dopiero wtedy zarybiać akwarium. Jeśli będziesz działał zbyt szybko i z pominięciem etapu związanego z cyklem azotowym to na pewno narobisz sobie kłopotów i jest duże prawdopodobieństwo, że stracisz obsadę.


Na początek poczytaj dokładnie forum i przygotuj się na spokojnie do uruchomienia akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o takim pokarmie


http://allegro.pl/tetra-phyl-1000ml-190g-uzupelnienie-pyszczaki-tro-i3026533724.html


bo wiem ze mogę dawać im jeszcze wodzien i plankton a taki mrożony drogi nie jest czytałem ze mrożony jest polecany bo pewność ze pasożytów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.