Skocz do zawartości

akwa 128l, filtracja aquael unifilter 500l/h chyba za słaby


bandzior85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


w moim pierwszym malawi zainstalowałem filtr aquael unifilter led uv 500 power ale widzę że chyba przeliczyłem możliwości tego urządzenia, w akwa powoli robi się syf mimo ze zbiornik ma cos koło 2 m-cy i robię cotygodniowe podmianki z odmulaniem dna ale nie wiele to daje.

Co radzicie, pozbyć się go i kupić mocniejszy np 1000l/h?

Obsada to 5 szt młodych 5cm saulosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


w moim pierwszym malawi zainstalowałem filtr aquael unifilter led uv 500 power ale widzę że chyba przeliczyłem możliwości tego urządzenia, w akwa powoli robi się syf mimo ze zbiornik ma cos koło 2 m-cy i robię cotygodniowe podmianki z odmulaniem dna ale nie wiele to daje.

Co radzicie, pozbyć się go i kupić mocniejszy np 1000l/h?

Obsada to 5 szt młodych 5cm saulosi.


Zostaw go jako mechanika i dokup albo jakiś kubeł albo tak jak ja mam kaskadę FZN-2.


Ja u siebie mam taki zestaw:

- FZN-2 (biolog cały zasypany ceramiką)

- Aquael Turbo 500 (mechanik tylko z gąbką)

Syf jest na dnie od odchodów ryb (tragedii nie ma ale :) takie proste filtry raczej Ci tego nie poderwą i raz w tygodniu trzeba odmulać) ale woda kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go jako mechanika i dokup albo jakiś kubeł albo tak jak ja mam kaskadę FZN-2


Skoro ten filterek nie radzi sobie z oczyszczaniem akwarium to jaki sens jest go zostawić jako mechanika ? :rolleyes: Ja osobiście spróbowałbym go potraktować jako urządzenie służące do filtracji biologicznej (nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale z opisu tego urządzenia wynika, że ma trochę miejsca w środku na wkłady). Do filtracji mechanicznej kupiłbym natomiast Aquael Circulator 1000 (jak będzie za bardzo "dmuchał" to zawsze go możesz skręcić).

Z drugiej strony dziwne trochę, że przy takiej obsadzie (ilość i wielkość ryb) masz syf w akwarium - nie przekarmiasz przypadkiem rybek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to cudo http://www.aquael.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=129&Itemid=238〈=pl

nie ma możliwości zamontowania innych wkładów filtracyjnych, kaskady nie biorę w ogóle pod uwagę a dodatkowa pompa zagraci akwarium,

rybek nie przekarmiam, dostają 1 m ax 2 razy na dzień porcje którą zjadają w kilka sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś te gąbki pościągał z tych rurek to trochę bioceramiki byś tam poupychał (ja u siebie mam Matrixa i nie ma takich regularnych kształtów jak standardowy wkład bio).

Ewentualnie mógłbyś kupić Aquael Turbo 1000 (koszyk na wkłady filtracyjne + podczepiana do tego gąbka), ale trochę będziesz miał niedogodności z czyszczeniem (mam w kotniku 500-tkę w takiej konfiguracji i wyciąganie tego całego ustrojstwa z akwarium nie jest zbyt komfortowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.