Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie ryb


wszmpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytskich


Chcialem wam opisac moja sytuacje i prosic o pomoc w wykryciu problemu bo juz nie wiem co mam myslec a tym bardziej co robic


Baniak 240L

filtracja 2 x Fluval 305 oraz Aquael 2000 Circulator jako mechanik czyli zdecydowana nadfiltracja

kubly zasypane ceramika


Posiadam zbiornik od roku moja poczatkowa obsade zle doradzila mi osoba ktora sprzedawala mi pysie oprócz tego sam stracilem glowe przy budowie obsady po pozniejszej redukcji posiadalem Pseudotropheus saulosi "Coral Red" 1+6 Wild Pseudotropheus polit "Lion's cove" 1+3 Cynotilapia Afra Deep Ndonga 1+3 co i tak nie bylo dobrane odpowiednio pod wzgledem diety


Po poradach uzytkownikow Klub-malawi forum kompletnie odmienilem obsade na 24 malych pysi ok 2cm 12Afra Jalo Ref oraz 12Msobo Magunga ta ilosc jest tylko do momentu redukcji jak tylko bedzie mozliwe rozpoznanie plci !!!


jak pisalem wczesniej zbiornik posiadam od roku jest w pelni ustabilizowany nie odnotowalem zadnych skokow NO2 aczkolwiek korzemki rosna jak szalone


dzisiejsze testy wody JBL kropelkowe


NO2 - 0

NO3 - 40-50

PH- 8

Amoniak - 0


problemem jest to ze od kilku dni podmieniam po 50L wody odstanej w baniakach

zbadalem poziom NO3 w kranie wynosi on 10 i za nic nie moge zbic NO3 do tego nowa obsada ktora wpuscilem niektóre ryby nie wszytskie ! obcieraja sie o piasek ale nie jest to zwykle obcieranie czasem jak by uderzaly kilka razy o pisaek lub kamien co mnie martwi ... Zaznacze ze przy wczesniejszej obsadzie też czasem widzialem takie zachowanie


karmie je pokarmem namaczanym NEW ERA Chiclid Pellet RED rano i wieczorem nie przekarmiam !


Co zrobilem do tej pory


- wyczyscilem kubly

-podmieniam wode co 2 dzien filtr wew czyszcze raz w tyg

-dzisiaj nawet odessalem kika litrow piasku z akwa bo przyszlo mi na mysle ze moze to pomoze bo wydaje mi sie ze mialem go w nadmiarze



prosze o porade czy ktos wie co moze byc przyczyna takiego zachowania ryb


Błędy ortograficzne poprawiłem.Literówki i interpunkcję zostawiam tobie.Proszę o trochę szacunku dla czytających!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramikę wyplukalem w wodzie spuszczonej z Akwa drugi kubeł chodzi dopiero od kilku dni NH3/4 nie posiadam nie myślałem ze sa istotne dla naszego biotopu


Wcześniej robiłem podmiany bezpośrednio kranowka teraz odstaje wodę w 2x25l baniakach

--

Czy moze to byc powod jakiejs choroby ?? moze jakis pasozyt ?? Skoro wczesniejsza obsada tez to miala ?? i teraz nowa to przejela ?? przy wczesniejszej obsadzie odnotowalem 2 niewyjasnione zgony na przelomie roku bo to ocieranie jest tez dziwnego rodzaju sa to swego rodzaju napady podczas ktorych ocieraja sie ale jak by udezaly raz za razem o kamien lub piasek


strasznie mnie to juz Irytuje bo zrobilem juz prawie wszystko i nie moge dojsc do tego co jest grane...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Kolego coś kręcisz, albo nie za bardzo rozumiesz o czym piszesz.


Kilka dni temu w wątku http://forum.klub-malawi.pl/drugi-kubel-czym-zasypac-t20440.html napisałeś:


A wiec tak nie ma tragedii ale no2 nie jest na mega niskim poziomie


Dzisiaj natomiast piszesz:


zbiornik posiadam od roku jest w pelni ustabilizowany nie odnotowalem zadnych skokow NO2



Tak samo odnośnie amoniaku:



dzisiejsze testy wody JBL kropelkowe


NO2 - 0

NO3 - 40-50

PH- 8

Amoniak - 0



A w następnym poście w sprawie testów piszesz:


NH3/4 nie posiadam nie myślałem ze sa istotne dla naszego biotopu


Przepraszam, ale nie posiadając rzetelnej informacji trudno doradzić coś konstruktywnego.


Nie chcę być złośliwy, ale czy słyszałeś, że w języku polskim jest coś takiego jak znaki diakrytyczne ? Czytanie długich postów przy takiej pisowni jak stosujesz to prawdziwa udręka. Nie mówiąc już o ortografii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co pisze


Piszac ze NO2 nie jest na niskim poziomie chodzilo mi o to ze jest wykrywalne ! nie pisalem o skoku NO2 ponad norme jesli o to chodzi nie wychodzi bialy kolor tylko leciutko zolty uznaje to jako stabilne 0 z powodu ze jest to najnizsze zabarwienie po 0


odnosnie Amoniaku nie skojarzylem NH3/4 z Amoniakiem moj blad myslalem ze chodzi o KH mie jestem omnibusem w tym temacie inaczej by mnie tutaj nie bylo


Tez nie chce byc zlosliwy ale czy slyszales ze nie wszytscy maja Polskie litery w systemie operacyjnym oraz nie mam autocorekty bo korzystam z obcojezycznego systemu operacujnego ! odnosnie ortografii mam stwierdzona chorobe dyslektyczna jesli tak bardzo to przeszkadza w zrozumieniu tego co napisalem moge jedynie przeprosic grono Polonistyczne na tym forum, czy naprawde musimy pruszac takie tematy tutaj chodzi o moje ryby a nie o mnie


Czy sa jeszcze jakies niejasnosci w moich postach ktore mam wyjasnic ?? bo bardzo mi zalezy na wyjasnieniu przyczyn zachowania ryb..


Mam nadzieje ze to objasnienie jest na tyle rzetelne ze bede mogl uzyskac konstruktywna porade zaczerpnieta z wiedzy tutejszych uzytkownikow opartej na ich doswiadczeniach i nie bedzie to az tak wielka udreka z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzieś w okolicy wody oligoceńskiej np: taka pompa co jest przy drodze :) może ona będzie miała NO3=0...


Proponowałbym podmieniać 2x na tydzień i ograniczyć pokarm dla rybek...


Możesz wrzucić kiść rogatka, powinien trochę tego NO3 wchłonąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.