Skocz do zawartości

126l - Malawi od zera


curemyvanity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie!

Malawi fascynowalo mnie od dawna, choc przyznal, ze zawsze myslalem nad zalozeniem akwarium z biotopu Tanganiki, nie Malawi. Jednak, kiedys sie to nie udalo i pozostal mi pewien "uraz". Wybor tego bitopu przesadzily takze inne czynniki, min: wyglad ryb, ich piekno oraz zachowania :)


Poki co 126l (standardowe wymiary) byl to typowy roslinniak, potem BW a potem zwykle akwarium towarzyskie z paroma "niedobitkami"


Nie zamierzam zadawac tu pytan typu "czy zwirek, czy piasek?"

Mam troszke bardziej nurtujace pytania.


Po pierwsze, filtracja. Jest fluval 304, jako biolog (ceramika + gabka) i mechaniczny wew. fluval 2+ 400l/h. Przyznam, ze 2+ troszke slabo sie sparwuje gdyz nie jest to litraz na jaki jest przeznaczony. Chcialbym na jego miejsce wrzucic cos taniego lecz wydajnego (moze RESUN?)


Poszukuje rowniez pomyslow co do aranzacji, jakis pomysl na tlo? Kamienie podobne do Serpentynitu?


Jak sie pewnie domyslacie, w akwarium mialbyby byc saulosi, jednak nie wiem w jakiej ilosci.


Poki co czekam na odpowiedzi do tych zagadnien.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtracji to u mnie w mocno zaglazowanej 126tce rade dawal dopiero aquael 1500 + tetra ex 700


Kamienie to kwestia gustu, po czasie i tak beda czarne lub zielone


Ja na start kupilem 16 sztuk narybku i z czasem natura i sila wyzsza zredukowala je do 2+5


Powodzenia zycze:-)


Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozpędzajcie się tak i nie przesadzajcie, żeby do akwarium o długości 80 cm wrzucać głowice cyrkulującą o przepływie 2000 l/h. Pompy o takiej wydajności z powodzeniem i bez wspomagania cyrkulatorami "obsługują" akwaria o długości 120 cm (u mnie taka głowica jest skręcona na 3/4 mocy), a czasami nawet - zbiorniki o długości 150 cm.


Oświetlenie jak najbardziej Ci wystarczy, choć jak dla mnie temperatura barwowa o wartości 4800 K nie do zaakceptowania, ale to oczywiście kwestia gustu i najważniejsze, żeby Tobie się podobało (przeważnie w akwariach z pyszczakami stosuje się świetlówki o temperaturze barwowej z przedziału 10000 - 15000 K emitującej białe lub biało-niebieskie światło, choć ja osobiście używam obydwu świetlówek o temperaturze barwowej 18000 K i jestem zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poki co dyskutujemy i wykluczamy rozne mozliwosci :)

Wiekszosc po 2000l/h ma 1500l/h a pozniej to juz 1000, 700 i w dol wiec czekam na dalsze propozycje bo czasu jest duzo.


Co do swietlowek, bardzo przejmne bylyby o barwie niebieskiej, kwestia, czy obie i jakie dokladnie ;) o jakiej barwie masz te swietlowki 18000k?


Pozdrawiam i czekam takze na pomysly w sprawie kamienii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.