Skocz do zawartości

Malawi 140l w przygotowaniu


erima

Rekomendowane odpowiedzi

I tu miałbym właśnie wątpliwości - skąd masz pewność, że sprzedawca z takiego sklepu powiedział Ci prawdę?


Po pierwsze nie kupowałem tych ryb w pierwszym lepszym zoologicznym sklepie osiedlowym tylko w zaprzyjaźnionym sklepie, którego działalność związana jest wyłącznie z akwarystyką, a po drugie nie mam akurat w tym przypadku podstaw do kwestionowania informacji odnośnie źródła zaopatrywania się w ryby przez tego sprzedawcę, zwłaszcza, że to od razu po rybach widać czy pochodzą z dobrego źródła, czy też nie.

Gdy "posiedzisz" trochę dłużej w temacie związanym z akwarium i zdobędziesz w tym zakresie bezcenne doświadczenie, na pewno będziesz miał mniej wątpliwości, aniżeli na etapie, na którym się obecnie znajdujesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem lepiej jest kupić rybki od doświadczonego hodowcy, pomimo wysyłki, czy wyglądające dobrze okazy w sklepie (cena ta sama)? Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja jest lepsza. Mam na myśli hodowlę "Coube" z Zabrza.


Jeśli masz dylemat sklep czy hodowca to zdecydowanie polecam hodowce.

Jeżeli chodzi o hodowlę COUBE mogę polecić z czystym sumieniem, też mam od niego. Uważam, że to prawdziwy specjalista. Gdy zamówiłem u niego 10xsaulosi, odłowił 20 szt. i obserwował przez 3 dni. Co jakiś czas te niepewne odławiał (tak opowiadał), gdy przyjechałem po nie w zbiorniku już były przygotowane dla mnie 10szt. kurdupli. Stwierdził, że na 95% jest zestaw 2+8. Zgadnij co się okazało?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gąbkę na końcówkę filtra zewnętrznego (prefiltr).

http://allegro.pl/aquatic-nature-gabka-uniwersalna-prefiltr-6x4cm-i2924522161.html

http://allegro.pl/gabka-okragla-7-x-12cm-uniwersalna-gabka-i2926888835.html

Wydaje mi się, że ten pierwszy link.

--

Czy wygotowywać wapienie, czy tylko je przepłukać?

--

Jak się nazywa fachowo dodatkowa część oddzielająca pokrywę od akwa, bo chcę to zastosować, a nie wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że będę miał zestaw akwa z dedykowaną pokrywą i oświetleniem. Ale nie chcę tej pokrywy umieszczać bezpośrednio na akwarium, tylko kilka centymetrów nad nim. Widziałem gdzieś na forum takie coś, takie przezroczyste, ale nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe podkładki umieszczane między akwarium a pokrywą, dzięki którym pokrywa nie jest umieszczona bezpośrednio na akwarium, tylko kilka centymetrów nad nim, co powoduje, że można np. bez ściągania pokrywy umieścić rurę do podmiany wody i inne akcesoria. Jaśniej nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.