Skocz do zawartości

Dieta od jednego producenta


baters

Rekomendowane odpowiedzi


2) Nie wiem czy jest sens kupować równocześnie Spirulinę w postaci granulek i płatków (będziesz dublował podawanie tego samego pokarmu - w dalszym ciągu optuję przy NF Supreme Doktor)


Nie wiem czy dobrze kolegę zrozumiałem. Czy można ten pokarm zapodać zamiast oficjalnej spiruliny? Pytam bo nic nie widzę pod nazwą spirulina w ofercie NF a jakoś mi się wierzyć nie chce, że ta firma spiruliny nie sprzedaje. Inna sprawa, że NF Supreme Doktor to nie tania impreza 120g = 52 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karanediz - ja bardziej napisałem to w kontekście, że zamiast obydwu rodzajów spiruliny O.S.I. (tej w płatkach i w granulacie) lepiej zastanowić się nad zakupem jednego rodzaju ww. produktu,a ponadto NF Supreme Doktor.



Zwróćcie natomiast Panowie uwagę, że pokarm NF Supreme Doktor w swoim składzie zawiera sporo spiruliny. Z tego co kojarzę, w którymś z wątków w ubiegłym roku została zacytowana wypowiedź p. Marty Mierzeńskiej, z której wynikało, że ww. pokarm był testowany na Tropheusach z Tangi (które jak wiadomo są dość wrażliwe jeśli chodzi o układ pokarmowy) i zdał egzamin.


Zawsze mi natomiast wpajano, że na jakość produktu tak naprawdę ma wpływ dobrze opracowana receptura i według mnie zarówno O.S.I., jak i NF pod tym względem stawiają wysoko poprzeczkę. Nie wykluczam natomiast, że gdy mi się skończy O.S.I. Spirulina zastąpię ją "testowo" NF Supreme Doktor (prawdę powiedziawszy coraz poważniej rozważam taką ewentualność). Minusem takiego rozwiązania - jak napisano powyżej - jest niewątpliwie cena produktu (z drugiej strony pokarmy z serii Supreme to trochę wyższa półka niż pokarm z serii Premium).


Jeśli jesteś zainteresowany Można byłoby się ewentualnie w sprawie pokarmu NF Supreme Doktor skonsultować bezpośrednio z Panią Martą (http://www.naturefood.com.pl/kontakt.php).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Zwróćcie natomiast Panowie uwagę, że pokarm NF Supreme Doktor w swoim składzie zawiera sporo spiruliny. Z tego co kojarzę, w którymś z wątków w ubiegłym roku została zacytowana wypowiedź p. Marty Mierzeńskiej, z której wynikało, że ww. pokarm był testowany na Tropheusach z Tangi (które jak wiadomo są dość wrażliwe jeśli chodzi o układ pokarmowy) i zdał egzamin.


Zawsze mi natomiast wpajano, że na jakość produktu tak naprawdę ma wpływ dobrze opracowana receptura i według mnie zarówno O.S.I., jak i NF pod tym względem stawiają wysoko poprzeczkę. Nie wykluczam natomiast, że gdy mi się skończy O.S.I. Spirulina zastąpię ją "testowo" NF Supreme Doktor (prawdę powiedziawszy coraz poważniej rozważam taką ewentualność). Minusem takiego rozwiązania - jak napisano powyżej - jest niewątpliwie cena produktu (z drugiej strony pokarmy z serii Supreme to trochę wyższa półka niż pokarm z serii Premium).


Jeśli jesteś zainteresowany Można byłoby się ewentualnie w sprawie pokarmu NF Supreme Doktor skonsultować bezpośrednio z Panią Martą (http://www.naturefood.com.pl/kontakt.php).

NF Supreme Doktor zawiera w swoim składzie 6% spiruliny tak, że nie jest to moim zdaniem pokarm, którym można zastąpić spirulinę np. OSI. Można natomiast podawać go naprzemiennie. Pokarm bardzo dobry, jedyny minus - jest trochę "tłusty" i przez jakiś czas po karmieniu na tafli wody trochę to widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest natomiast Piotrze takie, ile de facto spiruliny jest w O.S.I. Spirulina - przyznam szczerze, że próbowałem zgłębić ten temat, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji. Jeśli dysponujesz taką wiedzą to będę wdzięczny za podzielenie się nią w tym wątku.


Kolejna sprawa, gdybyśmy zwracali uwagę wyłącznie na zawartość procentową danego składnika w pokarmie to zapewne byśmy doszli do konstruktywnego wniosku, że skoro Tropical Spirulina Super Forte ma zawartość spiruliny na poziomie 36% to teoretycznie powinien być lepszym pokarmem aniżeli NF, który taką zawartość ma na poziomie 6%.

Jak dla mnie kluczowym argumentem przemawiającym w tym konkretnym zestawieniu za NF będzie jednak to, że produkt ten w przeciwnieństwie do Tropicala nie posiada w swoim składzie wypełniaczy na bazie soi, co z góry przynajmniej dla mnie przesądza, po który produkt sięgnąć.

Dlatego mimo wszystko podtrzymuję to co napisałem powyżej, a mianowicie, że dla mnie osobiście jako główne kryterium oceny jakości produktu istotna jest receptura pokarmu jako całość, a nie poszczególne składniki. Powyższe bynajmniej nie oznacza, że odradzam komukolwiek Spirulinę firmy O.S.I., bo naprawdę jestem daleki od tego i uważam ten pokarm za świetny produkt :-)



PS. Przyznam szczerze, że używając NF Supreme Artemia i Doktor nie zaobserowałem jakiś dziwnych zjawisk na tafli wody, ale się przyjrzę dzisiaj dokładniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest spiruliny w spirulinie O.S.I. (brzmi jak zawartość cukru w cukrze ;) ) niestety nie wiem. Producent pisze "maximum spirulina and vitamin C" cokolwiek to znaczy. Biorąc jednak pod uwagę inne produkty o nazwie "spirulina" JBL 40% czy wspomniany Tropical 36%( pomijając wypełniacze) można sądzić, że w produkcie O.S.I. jest podobnie. Nie chcę tutaj wywoływać akademickiej dyskusji, ale tak jak już napisałem, moim zdaniem piszemy o pokarmach, których skład i właściwości są nieco odmienne.


Edit: Tłuste plamy na powierzchni widać ponieważ podczas karmienia wyłączam pompy cyrkulacyjne w zbiornikach. Po wznowieniu cyrkulacji po jakimś czasie zanikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.