Skocz do zawartości

Nowy zbiornik kilka pytań


spek

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam coś jeszcze. Takie zachowanie ryb napewno nie jest normalne! U mnie po wpuszczeniu wczoraj rdzawych i joanjohansonae, ryby pływały i pływają w toni i podpływają do szyby jak tylko ktoś obok przechodzi obok.



Tutaj się akurat z Kolegą nie mogę zgodzić. Ja bym jednak był ostrożny z generalizowaniem, że w przypadku dobrych parametrów wody zmiana otoczenia nie będzie się wiązać z możliwością występowania "dziwnych" zachowań u ryb. Pomijając kwestię stresu związanego z podróżą, dużo też zależy od tego w jakich warunkach przebywały ryby zanim trafiły do Naszego idealnie utrzymanego zbiornika (np. gdy ktoś trzymał ryby w akwarium słabo oświetlonym, a po wpuszczeniu ich do nowego zbiornika zafundujemy im pełną iluminację to z pewnością taka sytuacja może wpływać na ich zachowania). Czasami może być tak, że w stadzie jest jedna lub dwie ryby "panikujące", które na zasadzie psychologii tłumu potrafią wpływać na zachowania innych ryb.

Fajnie, że akurat u Ciebie wszystko przebiega zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, ale nie zawsze tak musi być i nie oznacza to bynajmniej, że gdy ryby na początku są płochliwe to jest to symptom złej sytuacji w nowym otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie ma co uogólniać wszystkiego jednym przykładem. Opisałem wczorajsze (teraz to już przedwczorajsze) wpuszczenie nowej obsady do baniaka. Wiesz, nie potrafię sobie wyobrazić jak przez tydzień ryby mogą żyć w panicznym stresie. Domniemam, iż są to młodziutkie pyszczaki więc wydało mi się to troszkę dziwne. Tyle że ja nie jestem rybą :rolleyes: Twoje argumenty są bardzo logiczne i nie będę z nimi polemizował. Tak czy siak test wody zrobić trzeba, choćby dla świętego spokoju. Za niewielkie pieniądze można przebadać wodę w sklepie zoologicznym. Myślę że warto. A nóż wyjdzie jakiś "krzaczek".


Ps. Oczywiście życzę idealnych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze po postach to 17.01 wlales wode,i juz masz ryby?prosisz sie o klopoty


Miałeś racje mam problemy tyle tylko że wode wlałem 12.01 zrobiłem dzisiaj testy bo dostałem testy kropelkowe zoolek tylko trochę starawe i No2=1,5 No3=20 PH=8


zrobiłem test kranówki i No2=0 więc testy raczej dobre


Pomocy co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większa podmiana wody tak ok 50% (odstanej) dodanie sera nitrivec lub Prodibio Bio-Digest i ciągła kontrola parametrów. Obsada też niezbyt trafna 20 szt., 4 gatunki w 160L nie dadzą rady, będziesz musiał zredukować. Optymalnie to jednogatunkowe z Saulosi 2+8 ewentualnie Saulosi z maingano w układzie 1+4 ale tu niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni. Pośpiech jest złym doradcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dodawałeś jeszcze czegoś poza rybami (mocz, startery itp)?

W żadnym wypadku nie dodawaj Sery Nitrvec bo tylko pogorszysz sprawę - zawiera pożywkę dla bakterii której masz już nadto, za to Prodibio Biodigest jest bardziej niż zalecany w tej sytuacji.

Niestety przedłuży to trochę dojrzewanie ale musisz podmienić trochę wody (kilka mniejszych podmian po 15-20% będzie lepsza niż jednorazowa podmiana 50%) i do tego silne napowietrzanie.

Niestety jeżeli szybko nie zadziałasz to podtrujesz ryby, w najgorszym wypadku pozabijasz :(

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje mam problemy tyle tylko że wode wlałem 12.01 zrobiłem dzisiaj testy bo dostałem testy kropelkowe zoolek tylko trochę starawe i No2=1,5 No3=20 PH=8


zrobiłem test kranówki i No2=0 więc testy raczej dobre


Pomocy co robić ?



Co nie zmienia faktu ze zloze nie dojrzalo.

Zrob tak jak koledzy radzili powinno byc ok

Niestety bedziesz musial zrobic redukcje obsady bo w tak malym

akwarium bedziesz mial dosc ciasno i problemy z parametrami przy takiej ilosci ryb

powodzenia daj znac jak wyglada sytuacja


P.S

zostaw Saulosi

i moze 1/2 maingano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodibio Biodigest z pewnością nie zaszkodzi, a nawet pomoże. Jeśli masz możliwość zakupić ten preparat to nawet nie ma się nad czym zastanawiać.

Stosuj się do zaleceń Kolegów z wcześniejszych postów, a ja na Twoim miejscu ponadto ograniczyłbym dość znacznie karmienie ryb na obecnym etapie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.