Skocz do zawartości

Filtr Fluval 204 ?


Tomas77

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiem ci że jeśli masz go kupić (chyba że po prostu masz) to odradzam, raz że to już przeżytek, dwa jest do max 200L i wyd. pompy ma 680L bodajże poza tym często cieknie, zobacz sobie JBL E901 ten na pewno da radę


Zasada jest taka, że filtr dobieramy do ilości ryb, które planujemy w zbiorniku. Akurat Fluvale są dobrymi filtrami. Sam użytkowałem swego czasu model 304 i 305 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć (niektórzy akwaryści się skarżyli, że głośno pracują, ale to kwestia konkretnego egzemplarza, a nie modelu - u mnie takich niedogodności nie doświadczyłem). Tak dla uściślenia to ciekną filtry Tetry, a nie Fluvala ;-)

Nie mogę się zgodzić, że przy wyborze filtra powinniśmy się kierować kryterium "przestarzałości" modelu. Akurat w przypadku renomowanych firm takich jak Eheim (seria Classic) lub Fluval prosta konstrukcja jest zaletą bo gwarantuje niezawodność.

Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać ;-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się nie zgodzę niestety Eheim??? Owszem stara dobra szkoła ale Fluval'a to za darmo bym nie chciał, miałem 304 i same problemy. Nie wiem może się taki mi trafił, jednak opinia została i nic tego nie zmieni, zawsze będę odradzał Fluval'e


Widocznie trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz. Ja przez 3 lata użytkowałem 304-kę, a przez kolejne 2 lata model 305 i pracę tych urządzeń oceniam na "piątkę z plusem". Rozumiem Cię, że mogłeś się zrazić - ja wyrobiłem sobie niezbyt dobre zdanie o cyrkulatorach Atmana, co nie zmienia faktu, że wiele osób je sobie chwali i uważa za cud techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że przedstawiłeś swoją ocenę filtra. Dzięki temu Kolega Tomas77 ma świadomość, że w przypadku zdecydowania się na ten sprzęt może trafić na felerny egzemplarz, choć moim zdaniem takie prawdopodobieństwo jest bardzo niewielkie. O problemach z Fluvalem tak naprawdę przeczytałem na forach internetowych. Osoby, które znam osobiście, a które również używały (lub używają) filtrów tej firmy były (i są) podobnie jak ja bardzo zadowolone z tego wyboru.

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filtr chce kupic uzywany za okolo120zl narazie mam duzo innych wydatkow a jednoczesnie chce wystartowac z pyskami pozdrawiam

--

a co powiecie o dwoch filtrach kaskadowych ma to sens bo powiem szczerze ze troche jestem przerazony opiniami na forach o filtrach zewnetrznych i straszeniem o mozliwym rozszczelnieniu i zalaniu mieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.