Skocz do zawartości

Podmiana 90% wody (po miesiącu dojrzewania)


cacadooo

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie Ci się "nalało" do akwarium ;-) Z tym Nitrivecem to też tak nie szalej bo jak się sam przekonałeś Twoje "serce" nie jest dobrym doradcą ;-) - ja bym na Twoim miejscu stosował ilości podane przez producenta preparatu.

Oczywiście gdy wyłączysz kubeł na 30-45 minut nic się nie stanie (tylko nie zapomnij go włączyć z powrotem ;-)

Docelowo trzeba będzie pomyśleć o podniesieniu pH (minimalna akceptowalna wartość to 7,6 ale dobrze byłoby żeby oscylowała w granicach 7,8 - 8,0), ale to nie jest teraz najważniejsze.

Życzę powodzenia i cierpliwości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze moi drodzy. Operacja wymiana wody miała miejsce 20/01/2013

Nie tylko odessałem całą wodę, wymieszałem piach, ale i sporo piachu wyciągnąłem i przepłukałem w wiadrze (sporo tych związków było patrząc na kolory pasków jbl przed i po przepłukaniu piach w wiadrze).

Ale jest dalej, ale...

wymieniona cała woda a odczyty (kropelkowe) ciągle słabe (tu pojawia się teoria, że nasiąknięty steropian zatrzymał trochę szajsu, ale jego już nie mogłem wyciągnąć bo musiałbym rozbierać i odessać cały piach.


Odczyty:

no2 - 5mg/l SERA, 3,3-33mg/l TETRA

no3 25 mg/l

ph 7,5 ZOOLEK (zawężony test), JBL zawężony - 7,4-7,6 ciężko zdecydować mi się na odcień pomarańczowego

KH 8

GH16


Wpuściłem nitriveca, ale sądzę, że bez dodatkowych działań to będę czekał ze 2 miesiące zanim się to ustabilizuje. Mam troszkę anubiasów, ale one i tak trochę odchorowywują w moim akwa, ale na nie za bardzo nie liczę. Może sporo jakichś roślin włożyć co dobrze wyciągają ten szit z akwa.


Do aarset: oczywiście masz rację, a ja chyba bardzej myślałem o Kh niż PH.



Dodatek z dzisiaj (26/01/2013): No2 po tygodniu jest zbliżone w teście czyli 5mg/l, no3 niby dalej 25 mg/l ale test sery bardziej pomarańczowy niż poprzednio więc pewnie się podnosi. Żeby już nie rozwlekać tego tematu to czy na tym etapie zastosować Purigen firmy Seachem, żeby zbic te wartości by szybciej domknąć cykl (po tygodniu już mam zielenice i okrzemki choć pewnie wcześniej się już zaczęły rozwijać przed podmianą) czy zostawić w spokoju i czekać tyle, że przy takiej ilości coś czuję, że to może długo potrwać. Może podmienić 1/3 zbiornika na świeżą wodę? Kurcze przeleciałem sporo postów w temacie no2 i no3, ale skołowany jestem...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.