Skocz do zawartości

Różnice w jakości grzałek


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

ja nad inne grzałki przedkładam skalara , mogę go położyć na dnie, zawiesic na na boku pełna swoboda no i ta regulacja przy wtyczce pełny komfort

w pełni popieram, u mnie od lat działa niezawodnie i każdemu z czystym sumieniem polecam grzałki właśnie tej polskiej firmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem Aquaszuta 2001 200W, i Aquaszuta 2005 200W - ani jedna ani druga nie działa poprawnie. Nie wiem dlaczego, ale czasami się nie włączają - trzeba mini potelepać, zmienić ich położenie, i pokręcić pokrętłem do zmiany temperatury. Podejrzewam, że winnemu temu jest głośna muzyka - a raczej niskie tony. W każdym bądź razie nie powinno to wpływac na jej funkcjonalność - te grzałki odradzam.


Najlepiej i przez lata sprawdzała mi się grzałka za 9zł + RT-2 - którego kiedyś próbowała zabić awaria kaskady, nakapało do niego dużo wody, zaczął wydawać ryczące odgłosy, ale jak się okazuje - ani zwarcia, a po wysuszeniu działał jak należy. - Dodatkowy plus jest taki, że w momencie kiedy grzałka padnie, można pod niego podłączyć taką do herbaty, w zimie rozwiązanie to jest determinujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO najwazniejsze, zeby grzalka byla dobrze dobrana do ilosci wody, ktora musi ogrzac. Lepiej zakupic slabsza grzalke niz za mocna. Bo przy tej mocniejszej bedzie ona czesciej zalaczana, a to niezbyt dobrze dziala na biometal a wlasciwie na styki. Z czasem zaczynaja sie zapiekac i jesli ktos ma niefart, to nie dosc, ze grzalka sie nie wylaczy, to w dodatku - poniewaz ma ona wieksza moc - mamy mniejszy margines czasu na zaobserwowanie awarii i reakcje na nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisior co do grzałki Jagera to producent nie poleca ze wzgledu na kabel ktory nie jest jego wytworem. Slyszalem o tym zanurzaniu Jagera ale w odniesieniu do zielonych, czy te nowe czarne tez tak maja?


Jaki jest nowy adres sklepu Skalara bo cos pod starym zniknela strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niezbyt dobrze dziala na biometal...


Hehehe ... sam jestes biometal :P To jest bimetal, a nazywa się tak dlatego że to sprasowane 2 rodzaje metalu, taki który bardzo kurczy sie i rozpręża pod wpływem temperatury, i taki który bardzo mało na temperaturę reaguje, dzięki temu mamy efekt wyginania sie owej blaszki pod wpływem temperatury i rozłączanie. Teraz jednak więkrzość grzałek akwarystycznych ma w środku elektroniczny termostat, i przekaźnik, czyli generalnie mechanizm podobny do RT-2


Kot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisior co do grzałki Jagera to producent nie poleca ze wzgledu na kabel ktory nie jest jego wytworem. Slyszalem o tym zanurzaniu Jagera ale w odniesieniu do zielonych, czy te nowe czarne tez tak maja?


Nowy model Jagera tez informuje o tym, że grzałka nie może być całkowicie zanurzona w wodzie i własnie dotyczy to kabla, za którego firma nie bierze odpowiedzialności...

Mój Jager jest cały w wodzie przez, juz dobre 3 lata i śmiga, az miło...

Imho jedne z najlepszych i mniej zawodnych grzałek na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.