Skocz do zawartości

Moje pierwsze MALAWI Proszę o radę.


krzysiek2301

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wczoraj uzupełniłem brakujący piasek i zalałem akwarium wodą i akwa będzie powoli dojrzewało ;) Mocno oczekiwany moment. Niebawem kupię testy i zobaczymy co i jak z wodą. Nie wiem czy mój filtr turbo dobrze działa ponieważ słabo wyrzuca wodę. Nie ma tzw. ,,prali,,. Na razie na szybie poosadzały się małe bąbelki z powietrzem pewnie za jakiś czas znikną. W sobotę zrobię i wrzucę fotkę akwarium zerkniecie czy filtr dobrze ustawiony.



Ps. wczoraj byłem w sklepie zoologiczny i gościu powiedział mi kilka rzeczy które mnie zaniepokoiły, napiszcie co o tym myślicie:

1. Powiedział, że ceramika w filtrze to złe rozwiązanie i muszę ją wymienić na coś innego nazwał to fachowo ale trudna nazwa i już zapomniałem. Mówił że dzięki nim będą na bank dobre parametry w akwarium.

2. Wspominał o jakieś soli specjalnej do malawi, ale czy warto.

3. Mówił, że pyszczki salusa to zły gatunek, nie można ich kupić czystej krwi i nie warto ich hodować itp. doradzał mi inne ryby.


Sam nie wiem co o tym myśleć ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedział, że ceramika w filtrze to złe rozwiązanie i muszę ją wymienić na coś innego nazwał to fachowo ale trudna nazwa i już zapomniałem. Mówił że dzięki nim będą na bank dobre parametry w akwarium.

Bzdura pewnie coś mu zalega na półce i chciał ci wcisnąć :)

2. Wspominał o jakieś soli specjalnej do malawi, ale czy warto.
Jak masz kiepskie parametry w kranie lub używasz wody RO to tak

3. Mówił, że pyszczki salusa to zły gatunek, nie można ich kupić czystej krwi i nie warto ich hodować itp. doradzał mi inne ryby.
Bo sam ich nie ma i nie zarobiłby na tobie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedział, że ceramika w filtrze to złe rozwiązanie i muszę ją wymienić na coś innego nazwał to fachowo ale trudna nazwa i już zapomniałem. Mówił że dzięki nim będą na bank dobre parametry w akwarium.


A może sprzedawcy chodziło o to, że ceramika (stosowana w filtracji mechanicznej) to coś innego aniżeli bio-ceramika ? Niemniej jednak skłaniałbym się bardziej ku teorii Kolegi eljota12, że sprzedawca chce Ci opchnąć coś, co mu zalega w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu malawistów używa w kubłach keramzytu ogrodowego (i to z powodzeniem) a ten jest jeszcze kilkakrotnie tańszy od ceramiki. Podzielam zdanie przedmówców. Skoro już kupiłes piasek akwarystyczny, sprzedawcy zapaliła się czerwona lampka i bedzie tobie starał się wszystko wcisnąć by tylko mu zeszło ze stanu.


Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB A103 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma ceramikę JBLa lub Sery za grubą kasę. Stoi zakurzona na półce i czeka na "jelenia". Tak to niestety bywa nie tylko w tej branży.

no tak kogos kogo stac na firmowe produkty nazywa sie jeleniem,ja wiem ze wiekszosc tanszych produktow jest odpowiednikami np jbl ale jezeli mnie stac na kupno tego firmowego i nie musze liczyc kazdej zlotowki tak jak to juz nie raz na forach czytalem (zasikany piasek z piaskownicy itp itd) to czemu ktos ma mnie nazywac jeleniem? z zazdrosci?Druga sprawa ze sprzedawca to naciagacz on bedzie chcial ci sprzedac nawet legwana zielonego do kompletu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej czepiasz się. Masz kasę to kupuj. Sam staram się kupować porządne produkty ALE jestem świadom co kupuje i dlaczego to tyle kosztuje.

W przypadku opisywanym wyżej kolega krzysiek2301 opisuje ewidentną próbę "wciśnięcia" towaru "jeleniowi" czyli osobie nie znającej tematu.

Takie wciskactwo a nie prawdziwa sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami koledzy co do naciągania. Dlatego przed pójściem do sklepu poczytałem forum ;) A odnośnie naciągania to powiedział, że śmiało mogę wpuszczać ,,metriaclim msobo magunga,, i to w liczbie 12 szt. a potem jak podrosną to sobie przebiorę. ;) ,,jak wcześniej się samce nie powybijają,, .


Masakra co w tych sklepach wygadują .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.