Skocz do zawartości

Moje pierwsze MALAWI Proszę o radę.


krzysiek2301

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie działa ? spróbuj wejść w moją galerię tam znajdziesz fotkę.

--------------------------

Ups przejście do galerii nie działa potrzebny Admin :)

----------------------------------

Przejście nie działa na chrome ale fotka się powiększa, na mozilli odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek2301 u mnie w akwarium saulosi i rdzawe zjadają od czasu do czasu anubiasa baterii ale tylko młode listki(jeszcze nie rozwinięte) , jedynego badyla co nie ruszają pyski to microsorium widelow. Nawet ma się nieźle w moim bardzo słabo oświetlanym zbiorniku i nie zarasta glonami tak jak anubias ! Polecam

http://www.aquapage.eu/Plants.php?detail=3

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy dziś udało mi się zdobyć kamienie do akwarium, jednak mam duży problem z piaskiem kwarcowym w obi i praktikerze go nie było, spotkałem jedynie piasek do piaskownic lecz o bardzo małej granulacji i nie wiem czy się będzie nadawał do akwa? :( Mam jeszcze pytanie odnośnie podkładu pod akwa, czy może być to podkład pod panele 3mm?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/piasek-keramzyt/piasek-kwarcowy-kreisel,p28947,l347.html wszędzie tego pełno, tylko porządnie trzeba wypłukać..

2. Najzwyklejszy biały styropian grubośc 1 cm wszędzie tego pełno..

GL:cool:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie użytkowania tego piasku kwarcowego Kreisel dochodzę do wniosku, że jednak nie był to najlepszy wybór (właśnie z uwagi na granulację i tendencję do pylenia przy "zamiataniu" piasku w akwarium przez głowicę z cyrkulatorem). Wprawdzie na awersie opakowania widnieje informacja, że ten piasek ma granulację 1 mm, ale na rewersie producent uszczegółowił, że uziarnienie to: 0,1mm - 1,2mm i niestety dość dużo jest tego "pyłu".

Napisałeś, że w obi i practicerze mają piasek do piaskownic. Jeśli to jest piasek w 20 kg grubych i przeźroczystych workach foliowych i producentem jest jakaś firma z Warszawy (o ile dobrze pamiętam) to ja na Twoim miejscu bym go wziął. Sam kupiłem taki piasek do piaskownicy dla dziecka i go przy okazji wykorzystałem do aranżacji kotnika. Piasek nie jest o zbyt dużej granulacji, ale na pewno zawiera mniej drobnego pyłu, jaki znajduje się w workach z piaskiem firmy Kreisel. Gdybym mógł cofnąć czas to na pewno bym wykorzystał ten drugi piasek w swoim akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.