Skocz do zawartości

Startujemy - zbiornik 170x60x60 612l


baters

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Faktycznie czas szybko leci a rybcie rosna.

Jesli chodzi o strone techniczna to wszystko dziala bez zarzutu.

Najbardziej jestem zadowolony z systemu autopodmiany wody ktory sprawuje sie wysmienicie.

Zapodalem do rezerwowego korpusu purigen ok. 250ml i musze powiedziec ze strasznie szybko sie brudzi.

Mysle ze niedlugo bedzie konieczna regeneracja

Do tej pory wykonywalem testy wody co tydzien i wszstko ok (NO3-10, NO2-0, NH4-0,1). Teraz zamierzam robic testy co 2 tygodnie.

Obsada caly czas ta sama bez zmian, tzn poki co brak strat w rybkach.

Pokrywa po wymianie na spienone pcv sprawuje sie bardzo dobrze, jedynie rogi pokrywy po godzinie swiecenia podwijaja sie na ok 3mm, rano wszystko wraca do normy.

Wystroj zbiornika zdominowaly brazowe glony ktore jak dla mnie dodaly "naturalnosci" zbiornikowi.

Jedyny problem to zalegajace kupki w miejscach gdzie jest slaba cyrkulacja wody. Probowalem kilku ustawien cyrkulatorow i niestety ale kamienie sa tak poustawiane, ze w paru miejscach pojawiaja sie martwe strefy i po miesiacu trzeba troszke syfu odessac.

Z kwesti pielegnacyjnych to dodatkowo dalem ciala przy zamawianiu wkladow sznurkowych i nie podalem jaki typ potrzebuje. Dostalem przesylke z wkladami sznurkowymi 20um i niestety zamiast co dwa tygodnie wklady wymieniam co tydzien. Nastepne zamowienie postaram sie zrealizowac lepiej. Szyby z glonow czyszcze co tydzien.

Wlasciwie cala obsluga sprowadza sie do poswiecenia co tydzien 1 godziny na czyszczenie + codzienne karmienie rano, popoludniu i wieczorem.

Papu zapodaje: rano i wieczorem OSI Spirulina flakes, po poludniu NF Cichlid Plant. W poniedzialki i piatki zastepuje popoludniu NF Color Plus, a w srody NF Premium Doctor. Niedziela glodowka.

Na razie ciezko rozpoznac plec u wiekszosci ryb ale mysle ze za pare miesiecy bedzie trzeba zaczac redukcje obsady. Chetnych na ewentualne rybki zapraszam na zapisy ;)

Ponizej troche fot

img4574e.jpg

img4575z.jpg

img4576wi.jpg

img4577i.jpg

img4600do.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik oczywiście ładny, a jeśli chodzi o cyrkulację i martwe strefy to faktycznie przy takich głazach nie jest lekko. Przy tych ustawieniach co na zdjęciu wygląda, że z lewej strony od przodu przy kamieniach mogą się gromadzić złogi, mam rację?


Faktycznie w tym rogu zbieraja sie kupy lecz nie jest to jakas wieksza ilosc, na dodatek ryby przez noc przekopuja ten obszar w poszukiwaniu jedzenia i rano ani sladu po kupach w tym miejscu. Natomiast w miejscach zaznaczonych na zdjeciu kupy zbieraja sie notorycznie. Tworza sie tam male wiry ktore powoduje ze kupy kreca sie w kolko. Nie sa to jakies straszne ilosci i wsytarczy troche odciagnac po miesiacu.

aaanqv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładne,gratulacje.

mam jedno pytanie odnośnie tej trawki jak udaje Ci się ja utrzymać przy życiu u mnie nie ma szans na jakakolwiek roślinność,wszystko po tygodniu staje sie kruche i gnije:(



W sumie prawie nic. Oprocz posadzenia roslin zapodalem im takie kulki jako nawoz: http://www.jbl.de/en/aquatics-freshwater-products/detail/2345/jbl-the-7-balls

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.