Skocz do zawartości

Startujemy - zbiornik 170x60x60 612l


baters

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co niewiele sie zmienilo.

Wczoraj wrocilem z tygodniowego urlopu i wszystko wyglada ok, poza valisneria ktora rybcie nieco podjadly.

Rybcie rosna, jeden z samcow demasoni zaczal przybierac ciemniejsze barwy i dominuje w zbiorniku.

samiec

img3317q.jpg


sledzik ;)

img3346e.jpg


Jutro zamierzam ustalic termin dostawy reszty obsady zamowionej dwa tygodnie temu u malawiana.

Wykonanlem dzisiaj testy wody i wszystko w normie, zastanawia mnie tylko poziom NO3 ktory utrzymuje sie na stalym poziomie 5ppm, testy mam kropelkowe JBL z data waznosci do 2014 ale zastanawiam sie czy nie kupic jakis innych i wykonac test kontrolny.

No i jeszcze jedno wieczorem moze uda mi sie zalozyc nowa pokrywe ze spionego PCV, ta ktora mam obecnie jest z plyty meblowej i niestety nie wytrzymala nawet miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniak. Mógłbyś opisać oświetlenie? Rozumiem że zainstalowałeś t5-ki? Jakie świetlówki?


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2



Dzieki za ocene.

Oswietlenie to 4x T5 35W 742mm

z przodu Sylvania Aquastar 10000K, tyl Juwel High-Lite Marine 15000K

Na zdjeciu z poprzedniego posta wlaczony tylko tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ocene.

Oswietlenie to 4x T5 35W 742mm

z przodu Sylvania Aquastar 10000K, tyl Juwel High-Lite Marine 15000K

Na zdjeciu z poprzedniego posta wlaczony tylko tyl



Sprowokowałeś mnie do zakupu tego Juwela :D Jak na świetlówkę serii Marine niebieski nie bije tak bardzo po oczach. Pytanie jaka w tym zasługa zdjęcia? Mógłbyś zamieścić fotkę z zapalonymi wszystkimi świetlówkami?


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ma przyjechac reszta obsady to postaram sie pare fotek wrzucic w pelnym swietle

--

No i dojechaly cale i zdrowe :) Wreszcie zrobilo sie kolorowo. Co ciekawe hongi sweden po godzinie od wpuszczenia zaczely zaloty. W przypadku acei i msobo na razie nie da sie rozroznic plci natomiast hogi sa juz wyrosniete i wyglada na to ze jest uklad 3+3 wiec bede musial sie pozbyc conajmniej jednego samca. Ponizej kilka fot. Pozniej moze uda mi sie wrzucic filmik.

img3531vj.jpg

img3530l.jpg

img3533jx.jpg

img3578gg.jpg

img3579wn.jpg

img3558m.jpg


Obiecany filmik


[ame]

[/ame]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy wody:

temp 26

NO2 - 0

NH4 - 0,1

NO3 - 10


Moje obawy o test NO3 okazaly sie niepotrzebne. Poniewaz no3 podskoczylo uruchomilem system stalej podmiany wody. Na razie ustawilem przeplyw na poziomie 1l/min. Programator umozliwia nastawe 10 cykli, czyli przy objetosci wody w zbiorniku 400l daje to 17,5%podmiany tygodniowo. Oprocz tego dolewam 5ml biotopolu co tydzien i 10ml denitrolu co dwa tygodnie. Dosadzilem tez nowa zieleninke ktora mam nadzieje przezyje i pomoze w walce z no3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.