Skocz do zawartości

Pyszczaki w 160l


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ok, spoko 3+7 :) tak standardowe, jakie wymagania tych ryb ? Piasek ? Jaki ? kwarcowy czy zwykły + kamienie kryjówki z kamieni tak ? Filtr wewnętrzny + zewnętrzny, jakieś światło specjalne ?

Opublikowano

Wymagania tych ryb to jak już poczytałeś o parametrach wody to: żywienie -wszystkożerne Czyli mięsko(mam na myśli pokarmy mięsne -suche), podawane na przemian z pokarmem roślinnym. Raz, dwa razy w tygodniu możesz podawać mrożonki

Piasek jaki sobie życzysz- jaki Tobie będzie się podobał

Najpopularniejsze kamienie to serpentynit.

Kryjówki jak najbrdziej tak.

Filrt zew tak, bo będzie utrzymywał biologie np jbl 900.

Filtr wewnętrzny (czyli mechanik) będzie odpowiedzialny za czystość np aquael cyrkulator 1500

Opublikowano

Zewnętrzny to jutro napisze jaki mam ale ostatnio patrzyłem to coś w granicach 500zł kosztuje to chyba powinien być ok, wewnętrzny to jakiś turbo więc będzie myślę też ok - nie będę kupował cyrkulatora.Czyli piasek też nadaję się z piaskownicy :)? Kupię w jakimś sklepie budowlanym ? A mogę np karmić sercem wołowym z dodatkiem spiruliny, czosnku, szpinaku itp ? Bo swoim żyworodką to daje to i tym bym dawał ? Czy musi być mięsny ale wysuszony ? Jakieś światło ma być wymagane czy nie ?

Opublikowano
Czyli piasek też nadaję się z piaskownicy ? Kupię w jakimś sklepie budowlanym ?

Tak, możesz kupić piasek przeznaczony do piaskownic, koniecznie czytaj FAQ nawet po kilka razy, jak przeczytasz i znowu będziesz miał pytanie zobacz FAQ. Tam jest super zzipowana wiedza, a jak zbraknie odpowiedzi to poczytaj co wujek google pisze i skonfrontuj tą informację na tym forum. Na pytania "jakieś" ciężko odpowiedzieć "jakoś". Oprócz czytania, odwiedź galerię, pooglądaj zbiorniki, zobaczysz jak wygląda ten biotop, kamienie (duże, małe, płaskie), dno czy są rośliny, jak jest oświetlony.

Tu masz przykładowe ryby i ich wielkości:

http://www.aquapaws.ie/images/MBUNA.jpg

Opublikowano

Na filtr biologiczny nadaje się jak najbardziej, ile ma już lat? Kosze zapełnij ceramiką na wlot prefiltr gąbkowy i będzie jak trzeba. A ten wewnętrzny filtr to żeby miał przepływ w granicach 1500l/h. Do Twojego litrażu wystarczy jedna świetlówka 24W lub max 39W, a najlepiej dwie słabsze ale o różnych barwach-jedna biała-jasna day light, druga niebieska, coś w stylu marine żeby ładnie wyciągało kolory ryb. Grzałka 100-125W.

Piasek już wiesz, kamienie takie gabaryty żeby ryby miały gdzie się chować (od razu uwzględnij jak dla dorosłych) i tak żeby miały gdzie pływać- nie zagrać dna bo mechanik kup ze szczelin nie wyciągnie, jak ułożysz to poczekaj tydzień, pooglądaj i przestaw-metoda prób i błędów ale kombinując na maxa nie trzymaj się pierwszego ustawienia, ważne-kamienie muszą być stabilne.

Zapomnij u układzie dna (piasek) ryby po swojemu je przekopią (zobacz u mnie w podpisie jaką górkę sobie z prawej usypały)-a chciałem mieć z przodu równo :)

Opublikowano
Tu masz przykładowe ryby i ich wielkości: http://www.aquapaws.ie/images/MBUNA.jpg

Z tego linka nic nie wynika. Nie jest podane do jakiej wielkości rosną pyszczki

A mogę np karmić sercem wołowym z dodatkiem spiruliny, czosnku, szpinaku itp ? Bo swoim żyworodką to daje to i tym bym dawał ? Czy musi być mięsny ale wysuszony ? Jakieś światło ma być wymagane czy nie ?

Nie nie możesz karmić sercami. Możesz za to podawać tak jak napisałem wcześniej mrożonki np kryl, oczlik

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.