Jump to content

STYROPIAN

Recommended Posts

Witam

za kilka dni zamierzam w końcy przystąpić do modernizacji akwa

Planuję włożyć sporo kamieni, więc muszę coś pod nie podłożyć. W wielu miejscach spotkałem się z "metodą na styropian"

No i właśnie. Jakoś mi to nie pasuje. Przecież styropian to sama chemia (rozpuszczalniki, kleje itp)

Czy faktycznie można go włożyć do akwarium bez żadnych obaw?

Czy ewentualnie można go zastąpić czymś bardziej bezpiecznym ale o podobnych właściwościach?

Pozdrawiam

Hehehehe :D jak bym czytał swojego posta. Też kiedyś pytałem o styropian, tylko na poprzednim forum. Ale koledzy mnie nawrócili. Teraz mam styropian a dnie akwa ponad pół roku i wszystko jest. Śmiało wkładaj go na dno do swojego akwa :D

Możesz wkładać śmiało styropian ale ten bez czarnych plamek(środek grzybobójczy) , u mnie to tak funkcjonuje od paru lat i żadnych problemów nie było.

Nieprawda :D To nie środek grzybobójczy tylko stary styropian z recyklingu :D

Ja mam ciapkowany styropian na dnie od prawie roku i nic się nie dzieje , a zaręczam Ci , że gdyby to był środek grzybobójczy to ryby dawno by padły :(

Niestety to jest środek grzybobójczy.

Woda ma wiele zalet, i nie powoduje reakcji tego środka. W normalnych warunkach i zgodnie z przeznaczeniem środek ten się uaktywnia. Do tego trzeba reakcji powietrza i innych pierwiastków.

Metalowy przedmiot znajdujący się w wodzie bedzie korodował przez dziesiątki lat, ale wyjęty z niej, skoroduje błyskawicznie. Takie są zalety H2O

Bidzi specjalnie pytałem o te ciapy u producenta , w firmie "Termoorganika" i otrzymałem odpowiedź , że to jest domieszka styropianu po recyklingu , który został podgrzany , a następnie ponownie zgranulowany , dlatego ma czarny kolor.

Styropian w Kropki - najnowocześniejszy styropian na świecie

Firma z Krakowa w ciągu ostatnich lat wyrosła na światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych materiałów izolacyjnych w budownictwie. Styropian w Kropki produkowany w Mielcu, Głogowie i Siedlcach przez Termo Organikę ma podwyższone parametry izolacyjne. Ciemne kropki to kawałeczki styropianu z dodatkiem grafitu. Czysty grafit wprowadzony w czasie produkcji do kulek styropianu poprawia jego izolacyjność cieplną. Płyty powstają przez spienienie granulek polistyrenu, które pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia łączą się ze sobą, zwiększając wielokrotnie swoją objętość, tworząc barierę dla przepływu ciepła. Tak powstałe płyty styropianowe stają się bardzo dobrym izolatorem.

Takie coś jest na stronie Termoorganiki

Mamy odmienne informacje o produktach. Może i tak jest że te nowe płyty styropianowe mają takie właściwości, na co masz potwierdzenie. Ja tylko podzieliłem się informacjami jakie posiadałem zakupując styropian nie myśląc w tym czasie w ogóle o akwarystyce.

Zwracam honor :oops: