Skocz do zawartości

[170x60x60] i non-mbuna


JimmyPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)


Ostatnio zdrady są "na topie" więc postanowiłem porzucić SA i podbić do Malawi ;-) Po paru latach przerwy w przygodzie z afrykańskimi jeziorami wracam do Pysi, ale już nie Trofcie a non-mbuna z Malawi. Jak to mówią: Nawrócony :D :D :D :D


Akwarium proste

170*60*60


Oświetlenie

4x 20W


Filtracja

CASCADE 1200 PENN-PLAX

Fluval 304

PowerHead AquaShut + gąbka


Obsada:

Mhmm i tu zaczynają się wariacje, jak i pytania do Was. Zaznaczam iż ma być w całości non-mbuna:

- 2-3gat aulonocar

- Otopharynx lithobates

- ?

-?


Jeśli można - prosiłbym o podpowiedź co do pozostałych gatunków towarzyszących aulonocarom, jak i ich ilości-układy, proporcje płci.


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc:)


Ps. Przy podawaniu gatunków - prosiłbym o takie nie z kosmosu - takie których zakup w Polsce nie graniczy z cudem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wielkość akwa 510 l brutto to na non-mbunę nie ma co przesadzać. Proponuję Tobie jeden gat. Aulonocary w zestawieniu 2+6 do tego Lithobatesy 2+6. Ewentualnie jak chcesz trzy gat. to Aulonka 1+3, Lithobates 1+3, i może coś z Lethrinopsów nap. Red-Fin Marginatus 1+3. Może ktoś inny coś zaproponuje? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 2-3 gatunków aulonek to bym sugerował jeden gatunek ale ze zwiększoną ilością samców czyli np harem gdzie samców będzie 3

Otopharynx pasuje do zestawu, polecany przez Jack_br Lethrinops też jest dobrym pomysłem lub zamiast niego można się zastanowić nad czyms innym stosunkowo spokojnym np coś z Protomelasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)


Dzięki za odpowiedzi.


Rozmawiałem jeszcze z MateuszemT na GG który zaproponował mi taką obsadę:

A. baenschi (3+7), O. lithobates (1+3), C. azureus (1+3)


Gdzie C. azureus mógłby być zamienny z S. Fryeri


Czy ktoś jeszcze coś zaproponuje ?


Czy rzeczywiście 3gatunki w takim baniaku to max ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzie C. azureus mógłby być zamienny z S. Fryeri


Czy rzeczywiście 3gatunki w takim baniaku to max ? :>



Noo fryeri piękna ryba - dobry pomysł, kolorystycznie fajnie żółto niebiesko a jak byś wziął Otopharynxa w odmianie sulphur head to i troche pomarańczowo.

Co do trzech gatunków to może i nie max ale bardzo rozsądnie zwłaszca jak zaczynasz z Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te 100 l więcej masz troszkę większe możliwości . Bardzo fajne zestawienie zaproponował Tobie Mateusz. Zdecydowanie bym pozostał przy trzech gatunkach, tak jak mars napisał możesz więcej ale po co,przy większych haremach będziesz oglądał bardziej naturalne zachowania rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam


Odświeżam ciut temat :>


W najbliższym czasie będę zmieniał baniak na większy, bądź jak Żona i fundusze pozwolą - po prostu kupie drugi - około 1000l:>

A w nim to już bym chciał: [...] no! ale takie rzeczy to tylko w Erze :D Mi się tylko marzy połączenie mojej obecnej obsady z mbuną :>

Czy to jest wykonalne ?

Jakie gatunki mógłbym dodać ?

W jakich proporcjach ?

Jakieś propozycje ?

Porady ?

Sugestie ?


Przypominam iż obecnie mam:

1+3 s. fryeri

3+7 c. borleyi "Kadango"

3+7 a. baenschi


Z góry dziękuje za pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną obsadę w 400l (oczywiście proporcjonalnie mniej ryb ze względu na litraż) i jestem z niej zadowolony. Obawiałem się nieco, że samiczki bedą wszystkie jednakowo sledziowate i szare. Jednak tak pięknej ryby jak samica (tak - to nie błąd!) S.Fryeri jeszcze nie miałem. Jest perfekcyjnie zaprojektowana przez najwyższego :) - kształty genialne :roll: , a samiec ... zapowiada się rewelacyjnie. Tyle, że to jeszcze młodzież - stadko mam od dwóch tygodni i trochę czasu upłynie zanim towarzystwo sie wybarwi. W każdym razie uważam , że obsadę wytypowałeś fajnie.

Połacznie z mbuną. Zbiornik musi być dłuuugi. Jak blue arrow (S.Fr. samiec) wystartuje z jednego końca to ma problem wyhamować na tych moich 160 cm długości. Po drodze wszystko jest jego.

Zastanawiałem się kiedyś co bym wrzucił do swoich gdyby to było mozliwe. Poszedłbym tutaj kluczem dietetycznym czyli typowałbym mięsożerców. Kiedyś wsypałem im przez pomyłkę zarcie dla mbuny roślinożernej (poprzednia obsada) to cały nastepny dzień brzuchy je bolały i ocierały się w komplecie o dno. Dzień głodówki i wróciło do normy. Pisz o swoich spostrzeżeniach dużo - to może byc bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Na razie cisza w tym temacie :> Może ktoś się zlituje i odpowie ? Byłbym dźwięczny :]


Podsyłam link do albumu z nowymi fotkami. Nie są najlepszej jakości ... no ale lepsze to niż nic :)


http://jaqe.fotosik.pl/albumy/323723.html


W dalszym ciągu czekam na sugestie i porady co do łącznia non-mbuny z mbuna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.