Skocz do zawartości

Saulosi coral


onestone

Rekomendowane odpowiedzi

A czemuż to :) Ja jestem przeciwnikiem stricte tworów ludzkich jak Calico, FF (choć nie fanatycznym :)), nie mówiąc już o pielęgnicach papuzich. Corale to chów selektywny (choć 100% pewności nie ma) podobnie jak S. Fryeri Iceberg czy L. Hongi sweeden, tu człowiek tylko dobiera do rozrodu ryby o określonych cechach, które chce podkreślić. Taka ingerencja mi nie przeszkadza.

To takie twory jak koleś z mojego avatara ;).

Co do procesu wybarwiania to chyba różnic nie ma, przynajmniej ja o takich nie wiem. W pełni wybarwione corale mają cieńsze paski i jest ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi uchodzi za gatunek raczej spokojny, kiedyś spotkałem się z tym że Saulosi coral był opisany jako agresywny. Mogło by to świadczyć o tym że gmerano przy tym gatunku. Na forum był poruszany temat modyfikacji, mam rybkę FF i mogę potwierdzić że są to ryby dość agresywne. Czy po hodowli selektywnej może zmienić się ilość np.: pasów na ciele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi uchodzi za gatunek raczej spokojny, kiedyś spotkałem się z tym że Saulosi coral był opisany jako agresywny. Mogło by to świadczyć o tym że gmerano przy tym gatunku. Na forum był poruszany temat modyfikacji, mam rybkę FF i mogę potwierdzić że są to ryby dość agresywne. Czy po hodowli selektywnej może zmienić się ilość np.: pasów na ciele ?


Jezeli "coral" jest z hodowli selektywnej i powstal na zasadzie dobierania bardziej pomaranczowych osobnikow,to krzyzowki z standardem przeciez nie sa chyba bastardami?

Osobiscie mam corale jak i standardy, nie zauwazylem zwiekszonej agresji u tych pierwszych,choc w tym momencie dominuje samiec corala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje tylko że ,,sztuczne gatunki" mogą być bardziej agresywne, bynajmniej w moim przypadku aulonocary caliko . Czy krzyżówki saulosi i saulosi coral to bastard, moje zdanie to tak. Musisz spróbować i podzielić się z nami wiedzą co z tego wyszło. W moim przypadku lekko się zdziwiłem z ładnych kolorowych łaciatych rybek uzyskałem 20 młodych. Z upływem czasu zaczęły się wybarwiać 17 ryb to wierna kopia rodziców 3 przypominały jakiegoś protomelasa były szare z poziomym pasem. Tak się dzieje z tymi sztucznymi stworami nie wiadomo co z tego wyrośnie. Masz możliwość to popróbuj i sam zobaczysz czy to chów selektywny. Pamiętaj tylko aby takie młode nie trafiały na rynek, bo u nas i tak jest cienko.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, co do Coral'a mam 5 sztuk, z czego ponoć jeden to 100% samiec. Co mnie zastanawia, w akwa dominuję największa samiczka? Możliwe, że samica może przeganiać samca? Wrzucam fotki, na których jest takowy samiec (1 foto) i dominant on/ona? (2,3 foto) Proszę o sugestie ;)

post-15145-14695718634719_thumb.jpg

post-15145-14695718641285_thumb.jpg

post-15145-14695718648624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do Coral'a mam 5 sztuk, z czego ponoć jeden to 100% samiec. Co mnie zastanawia, w akwa dominuję największa samiczka? Możliwe, że samica może przeganiać samca? Wrzucam fotki, na których jest takowy samiec (1 foto) i dominant on/ona? (2,3 foto) Proszę o sugestie ;)


IMHO na pierwszym zdjeciu to moze i samiec ale nie saulosi corala.Na pozostałych młodziutki samiec corala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.