Skocz do zawartości

Projekt inmar


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tutaj opisać rozpoczęcie nowego projektu.Z powodu zakupu domu zmuszony byłem sprzedać moje morskie 1000L akwarium z pełną rafą koralową,które nawet trafiło na kalendarz firmy Aqua Forest.

Pierwsze moje akwarium z rybami z Malawi miało swój start około roku 2006,później dwa baniaki morskiego i powrót do pielęgnic.Wcześniej były jeszcze akwaria ogólne i holendry.

Tak jak ktoś już pisał,że po powrocie wiele się zmieniło i jak się to mówi wypadłem z obiegu.

Wstępnie wymiary akwarium będzie miało 220x65x60h cm,będzie miało boczny komin,sumpa i oświetlenie led wykonane z modułów.

Na początek idzie do obgadania sump,propozycja wymiarów to 100x50x40h.Szary kolor to media filtracyjne typu keramzyt,żwir koralowy lub coś podobnego,kolor granatowy to gąbka a żółty to wata.Z lewej pompa obiegowa NJ6000 bo taka mi została a z prawej zlot wody i rewizji.

Wstawiam fotki starego baniaczka malawi,projekt nowego akwarium oraz fotkę i link do filmu morskiego.


film akwa 31 01 2015 - YouTube


-- dołączony post:

Nie wiem dlaczego fotki nie weszły.

-- dołączony post:

Gdzie jest instrukcja wstawiania zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak, oświetlenie, wystrój...wszystko super, super ryby. Czy możesz nazwać, zidentyfikować swoje pyszczaki? Te pysie, które pływają u góry, pływają tam, gdyż nie mieszczą się na dole. Masz , lekko licząc, 50 dorosłych ryb. w tak małym akwarium.

Proponuję zrobić bilans. Jeśli nie wiesz co u Ciebie pływa, pozbądź się ryb i zacznij od początku. Tak będzie najprościej. Później przewertuj zasoby Klubowe. Na podstawie lektury ukształtujesz swoje preferencje (mbuna, non-mbuna). Wtedy wystartujesz z rybami z Malawi. Nie deprecjonuję twojej wiedzy, ale wydaje mi się, że ryby w tym akwarium zostały potraktowane przez Ciebie przedmiotowo. Konkludując, liczy się nie tylko efekt wizualny, ale również dobrostan (zapożyczone od Olobolo:)) ryb. Powinieneś to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia z 2006 lub 2007 roku,wstawiłem tak by się pochwalić co kiedyś miałem a teraz startuję od nowa.Ryby u mnie rozmnażały się na potęgę,niezły mix miałem a w tamtych czasach internet raczkował i nie było co z rybami zrobić.

Jeśli można to proszę o ocenę projektu sumpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.