Skocz do zawartości

rekawiczka

Użytkownik
  • Postów

    481
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rekawiczka

  1. Popatrz na przedostatnia odpowiedź
  2. No to popatrz na mój wątek. Sytuacja była analogiczna.
  3. No to będziesz miał prawdopodobnie ten sam problem który ja miałem. Czyli przedawkowałeś WA (NH4 poza skalą), NO2 poza skalą. Poczekaj jeszcze kilka dni, zrób kolejny pomiar i jeżeli NO2 nie zejdzie niżej to podmiana wody.
  4. Dziś dojechała reszta załogi. Niniejszym temat można uznać za zamknięty.
  5. Dziś dotarli pierwsi mieszkańcy. Są wyjątkowo ruchliwi i niestety zdjęcia kiepskiej jakości.
  6. rekawiczka

    Start 185/55/50

    No właśnie co do zatrzymania cyklu - tego nie jestem pewien. Zwróćcie uwagę, że po podmianie wody w ciągu niecałych 24 godzin mam parametry w normie i wygląda na to, że akwarium jest dojrzałe. Dzisiaj to wygląda tak: NH4 < 0.05, NO2 < 0.01, NO3 - 20
  7. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Wydaje mi się ze popelnionym bledem bylo faktycznie przedawkowanie WA jak zostalo to tutaj zdiagnozowane. Dziekuje wszystkim zaangazowanym za pomoc, bede dawal znac jak idzie dalej. Mysle, ze teraz bedzie już z gorki. Jak bedzie obsada, zaloze temat w innym dziale aby miec historie w jednym miejscu. Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Podmiana zrobiona. Na chwilę obecną parametry wyglądają w sposób następujący: NO2 - 0.5, NO3 - 10, NH4 < 0.05, PH 7.6, GH 11, KH 10. Dolewam ostatnią porcję bakterii. Czy dobrze rozumiem, że teraz powinienem zaobserwować spadek NO2 do wartości niewykrywalnych oraz wzrost NO3 i jak to nastąpi to mogę sprowadzać mieszkańców?
  9. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Więc tak to wygląda po dzisiejszych pomiarach: NO3 - 40, NO2 - poza skala, NH4 < 0.05, PH 7.6, GH 11, KH 10. W weekend robie podmianę wody.
  10. nie jestem pewien czy w casto maja 32mm. ja bym się nie bawil w podklady od paneli. zamow spienione pcv w fabertecu Sent from my iPhone using Tapatalk
  11. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Myślę, że poczekanie do jutra i zrobienie kolejnego pomiaru nie zaszkodzi. Natomiast jeżeli popatrzymy na wykres i czas to NO2 na poziomie poza skalą jest od 5 marca więc dziś mija 9ty dzień tak wysokiego poziomu.
  12. rekawiczka

    Start 185/55/50

    No właśnie taką sugestię otrzymałem od @deccorativow prywatnej wiadomości i myślę, że tą drogą pójdę, choć sugestia która padła to wymiana 100%
  13. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Już spieszę z odpowiedzią. Kolor jest zupełnie poza skalą - dlatego dałem 2. Czy mam zatem rozumieć, że jeżeli kolor jest poza skalą to mam dawać 1? Ok. Nie wiem czy dziś uda mi się dotrzeć przy świetle dziennym, ale zrobię najpóźniej jutro rano. Rozumiem, że na tą chwilę nie odpalać bloku z Purolite do zbijania NO3.
  14. rekawiczka

    Start akwarium

    @SlavekGtutaj jest mój wątek. Mógłbyś popatrzeć. Nie chcę zaśmiecać koledze.
  15. rekawiczka

    Start akwarium

    Hmm, chyba jestem w tym samym momencie z moim startem, bo NO2 mi pokazuje grubo poza skala. Jeszcze chwile czekam, ale myślę, że w sobotę zrobie znaczną podmiane wody.
  16. https://www.google.com/search?q=Kordon+Fish+Therapy&amp;oq=Kordon+Fish+Therapy wygląda na to, że nadal jest dostępny
  17. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Mija właśnie 19sty dzień od zalania. Wykonałem pomiar parametrów i wygląda to następująco: NO3: 40, NO2: 2, NH4: <0.05, PH: 7.5, filtr + cyrkulator idą na maksa. Kiedy powinienem zacząć obserwować spadek NO2? Druga rzecz - dzisiejsze wichury spowodowały zanik zasilania na jakieś 8 godzin, w efekcie wszystko stanęło , temperatura spadła do jakiś 26 stopni. Jak ruszyło dolałem ampułkę bakterii - czy coś powinienem jeszcze zrobić? Niepokoi mnie brak spadku NO2. Podmiana wody? Ile 30%, 50%?
  18. Ostatnio widzialem na stronie Fuljera link do gotowych modulow. http://www.backtonature.sk Sent from my iPhone using Tapatalk
  19. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Mija właśnie 14 dzień od zalania. Wykonałem pomiar parametrów i wygląda to następująco: NO3: 30, NO2: 1, NH4: 0.2, PH: 7.6, temp. 29 stopni, filtr + cyrkulator idą na maksa. Czyli nastąpił spadek NH4 i znaczny wzrost zarówno NO3 oraz NO2. Czy skok NO2 do takiej wartości jest prawidłowy? Test wykonałem dwukrotnie bo myślałem, że coś jest nie tak jak zobaczyłem wartość.
  20. No właśnie ten model co podałeś zacząłem brać pod uwagę. Na razie spróbuję zastosowąć triki omówione na filmie wrzuconym przez @Bartek_De. U mnie póki co jeszcze nie było hasła, że mam wyciągnąć go z akwarium
  21. rekawiczka

    Start 185/55/50

    Mija właśnie 8 dzień od zalania. Wykonałem pomiar parametrów i wygląda to następująco: NO3: 10, NO2: 0.15, NH4: 0.6, PH: 7.6, temp. 29 stopni, filtr + cyrkulator idą na maksa. NO3 NO2 NH4 PH 02/19/2019 5 0.01 0.05 7.4 02/20/2019 5 0.1 0.8 7.4 02/21/2019 5 0.1 1 7.4 02/22/2019 10 0.2 1 7.6 02/23/2019 10 0.15 0.8 7.6 02/24/2019 15 0.15 0.8 7.6 02/27/2019 10 0.15 0.6 7.6
  22. Owszem, zgadzam się. Nie sądziłem natomiast, że jest aż tak głośnym. Orientujesz się może, czy Tunze rozwiązuje ten problem? Czy należy szukać jeszcze innego cyrkulatora?
  23. Niezależnie od tego czy telefon jest blisko czy trochę dalej różnica jest niewielka. Generalnie buczenie cyrkulatora jest na tyle uciążliwe, że dłuższe przebywanie w pomieszczeniu staje się irytujące.
  24. Jak głośne są wasze cyrkulatory? Czy buczenie to normalna sprawa? Zainstalowałem dzisiaj na telefonie aplikacje Decibel X, która po przystawieniu do szyby zbiornika w którym działa Jebao RW-15 pokazuje do 52dB na najwyższym biegu. Na niższych nie jest wiele ciszej. Zastanawiam się czy to normalne czy jednak cyrkulator jest strzelony? Wiem, że niektórzy forumowicze używają Tunze i sobie chwalą. Czy ono także jest takie głośne?
  25. Zakładka jest na samym dole.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.