Skocz do zawartości

suricade

Użytkownik
  • Postów

    2 758
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez suricade

  1. W jaki sposób jest to zamontowane ?
  2. Szkoda pieniędzy na testy paskowe, jeżeli nie znajdziesz dobrych kropelkowych na miejscu zamów przez internet. Polecane na forum są testy JBL i salifert, ale na PH, KH i GH mogą być także zoolek.
  3. Kiedyś zalecali podkładanie kawałków słoniny pod przesuwane meble.
  4. Jako filtr biologiczny jbl 901 będzie dobrym rozwiązaniem. Jako filtr mechaniczny raczej potrzebny były mocniejszy.
  5. Nikt nie twierdzi ,że za dużo filtracji . Generalna zasada: mocniejsze filtry jako mechaniczne , słabsze jako biologiczne . Do tego w minimalnym stopniu zapełnione mediami tak żeby mogły pracować pełna parą. Zbyt drobny piasek będzie pylił po całym akwarium i nie uzyskasz krystalicznej wody. Zeolit ogranicza przepływ i usuwa potrzeby na starcie amoniak.
  6. Witam Na start zrezygnuj z zeolitu i usuń biobale - kompletnie nieprzydatne. Poczytaj w dziale o filtracji jakie są aktualne trendy w tym kierunku.
  7. suricade

    Nowy, 160L

    Zanim zaczniesz kombinować z filtracja poczytaj FAQ i dział dotyczący filtrów. http://forum.klub-malawi.pl/forum/25-osprzęt-do-akwarium/ Kubełek jest świetnym filtrem biologicznym. Jeżeli ma być także filtrem mechanicznym musi mieć mocną pompę. Kubełki z mocna pompa są dość duże. O tym czy konieczny jest falownik w dużym stopniu decyduje wystrój akwarium.
  8. Seba zamiast zdjęcia jest " Przepraszamy, wystąpił mały problem (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Nie masz uprawnień, żeby przeglądać tę zawartość. Kod błędu: 2G188/1"
  9. suricade

    Skoki NO3 i NO2

    Skuteczniejsze będzie purolite a520e
  10. suricade

    Nowy, 160L

    Mam takie samo akwarium. Zdecydowanie filtr za slaby. Możesz pokusić się o budowę: Jako napęd wykorzystasz pompę od posiadanego filtra + drugą o podobnej wydajności np. hydor piko 1200.
  11. suricade

    Jaki to glon?

    Zdjęcie słabe ale wygląda na mech - roślinkę akwariową. https://www.google.pl/search?q=mech+jawajski&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiG5d6kqLDRAhUHOBoKHR-9Dj0Q_AUICCgB&biw=1366&bih=607
  12. Powiększyć otwory wlotowe.
  13. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=purolite+a520e&search_scope=category-1528&bmatch=base-relevance-floki-5-hou-1-2-1026 Możesz tez użyć gotowego wkładu do korpusu http://allegro.pl/wklad-10-usuwajacy-azotany-wielokrotnego-uzytku-i5310349077.html
  14. Jakie są wymiary akwarium? Jaki przepływ ma kubełek ? Przydałaby się fotka akwarium - ustawienia kamieni.
  15. suricade

    Poradnik Malawi

    Kiedyś przerabiałam temat czasopisma przy okazji innego mojego hobby. Jest kilka dobrze opracowanych artykułów na ten temat https://www.google.com/search?q=jak+wydaćczasopismo&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=nMhPWLukArHi8Afi9ZigDQ Również na temat książek https://www.google.pl/search?q=jak+wydać+ksiązkę&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=G8lPWLPzB7Hi8Afi9ZigDQ&gws_rd=cr Wszystko wiąże się z wieloma kwestiami prawnymi i nie jest super proste, ale do przejścia.Z wydaniem internetowym sprawa jest łatwiejsza.
  16. suricade

    Poradnik Malawi

    Możemy taki poradnik stworzyć tu na stronie, tak naprawdę internet daje ogromne możliwości jak choćby wstawianie filmów z you tuba. Tego nie zawrzesz w wydawnictwie papierowym .
  17. suricade

    Poradnik Malawi

    Obawiam się, że takie wydawnictwo będzie nielegalne i mogą być z tego kłopoty. Na legalu można to "wydać " w necie np. na https://issuu.com/. Niedawno była afera po tym jak mała dziewczynka zrobiła zbiórkę na leczenie chorej mamy, więc można spodziewać się wszystkiego...
  18. Wrzuć zdjęcie, każde uszkodzenie naprawia się inaczej.
  19. Też myślałam o dodatkowych samicach , jak ktoś ma na zbyciu to przygarnę. Mało pocieszające , że nie ma gotowej recepty na problem.
  20. Wszystkie samce są wybarwione, zmniejszają intensywność barwy na widok szefa. Do obecnego układu zredukowały same. Ostatnia jatka odbyła się pod moja nieobecność. Dołożyłam kryjówek już jakiś czas temu, nawet podwieszone pod powierzchnia rury. Niestety do tej pory nic to nie dało.
  21. Miały wszystkie 3, teraz dominat przegania kolegów i mają problem z bytowaniem w rewirach
  22. Na jakiej zasadzie wybieracie samce do redukcji. U mnie wytworzyła się dziwna sytuacja. Saulosi ( akwa jednogatunkowe) z 4 samców i 8 samic , zostało 3+5 . Dominujący samiec ( niestety najładniejszy) goni wszystko co żywe, zwłaszcza samice, do tego te ostatnie walczą pomiędzy sobą. Teraz mam dylemat pozbyć się głównego agresora czy 2 pozostałych ?
  23. W tak małym akwarium jeden gatunek . Żadnych miksów.
  24. Czekam na efekt może być ciekawy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.