Skocz do zawartości

suricade

Użytkownik
  • Postów

    2 758
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez suricade

  1. Od jakiegoś czasu walczyłam z wodą w krewetkarium. Żółta od korzeni, dość mętna z takim jakby "pyłem" i innymi pływającymi paproszkami. Koloru pozbyłam się purigenem, później poszły wymienione bakterie ( akurat te bo są dostępne w małych opakowaniach) i uwaga zmniejszyłam cyrkulację. W 30 l akwarium pracuje hamburg z pompą 400 l/h . Po założeniu deszczownicy niby było lepiej ale dopiero po skierowaniu deszczownicy na tylną ściankę uzyskałam efekt o który mi chodziło. Za deszczownicą woda dosłownie się gotuje, zniknął film bakteryjny, woda w akwa prawie stanęła i zrobiła się tak przezroczysta jak w pozostałych szkiełkach. Może to za daleko idące wnioski ale mam wrażenie, że zasys filtra musi być mocniejszy niż cyrkulacja.
  2. Jeżeli ktoś już koniecznie chce coś ładować do nowego zbiornika to można to https://allegro.pl/kategoria/chemia-i-nawozy-uzdatnianie-wody-45945?string=AZOO CRYSTAL RED SHRIMP BIOPRO&order=p&bmatch=sa-base-relevance-floki-5-nga-hou-1-2-0511 W krewetkarium ładnie poprawiło jakość optyczną wody. Ale jak pisze Eliot wystarczy poczekać i efekt będzie podobny.
  3. Prefilt do wykorzystania w temacie http://iquitos.pl/jeneca/17563-jeneca-prefiltr-zewnetrzny-kubelkowy-ae-133.html Wygląda na solidniejszy niż HW. Ale nie widziałam w realu . PS. Właśnie skończyłam odsysanie wody z podłogi - leci dołem z pralki .
  4. Tu jest sporo artykułów na ten temat http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=pl&u=http://www.deters-ing.de/Filtertechnik/Mattenfilter.htm http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.deters-ing.de%2FGastbeitraege%2FEckmattenfilter.htm
  5. Czasami na allegro czy olx można tanio kupić markowe kubły z uszkodzona głowicą może to by było rozwiązanie.
  6. NA stronie do której podałam poprzedni link jest giełda i kilka ciekawych światełek na sprzedaż.
  7. Jeżeli w wodzie są drobinki możesz do tego aquaszuta dać gęsta włókninę, ewentualnie węgiel czy pomoże nie wiadomo.
  8. Oświetlenie
  9. Na mój mały litraż wrzuciłam garść ceramiki w siatce na warzywa za hamburga. Czy potrzebnie ? Nie wiem. Ale miałam ceramikę w nadmiarze u pyszczaków więc odsypałam i włożyłam. W przypadku leczenia ryb wystarczy wyjąć ceramikę aby uratować bakterie z filtra. PS. Pat mini o przepływie 400 l/h w litrażu 31 l poprawił sytuacje.
  10. Tu https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarysci/diy-zrob-to-sam/pietach-diy-moja-tworczosc-radosna-72609.html jest sporo na ten temat.
  11. Ogromne podziękowania .
  12. @luck83 dzięki za info. Krewetki. Szkiełko , które już kupiłam pozostawia wiele do życzenia więc nie chcę kolejnego kota w worku.
  13. Super, będę wdzięczna, myślałam o 35x35x35. Wiem, że sami w plantice nie produkują tylko zlecają ale maja jakaś "markę" na allegro. Szukam czegoś z wysyłką.
  14. Czy ktoś z forumowiczów ma akwarium z tej firmy ? Może ktoś widział je na żywo i może coś powiedzieć o wykonaniu ? Szukam czegoś małego ok 40 l, ma stać w salonie i musi jakoś wyglądać, a wiadomo przy małym szkiełku odpada czarny silikon, kieski szlif i grube spoiny.
  15. Jak ktoś ma ochotę na studia nad bakteriami http://www.azoo.pl/pl,9,2,produkty-akwarystyka-slodkowodna-produkty-bakteryjne.html. Testuję crystal red, w stabilnym malawi woda zmętniała po jakiejś dobie wróciła do normy, film bakteryjny na razie nie zniknął. W miesięcznym krewetkarium ( startowanym na bacto-activ) woda jakby nieco bardziej przezroczysta ( nie mogę z nią dojść do ładu z powodu korzeni itp).
  16. suricade

    Świeżak 675 litrów

    Piasku może być nawet 1 cm nie ma to większego znaczenia, ryby i tak umeblują po swojemu.
  17. Tu nie chodzi o poruszenia ale o zebranie prawdziwych informacji. Gdyby gdzieś był rzetelnie opisany problem z zastosowaniem purolite to warto byłoby przeanalizować temat i znaleźć przyczynę problemu.
  18. Jeżeli nie inkubuje ikry w pysku to raczej muszlowiec nie pyszczak.
  19. @krakluk możesz przytoczyć wpis o którym piszesz lub podać link do niego ? Dokładnie śledziłam wszystkie informacje na temat purolite i nie przypominam sobie takiej informacji. stosuję u siebie od jakiegoś czasu i nie widzę nic niepokojącego.
  20. Szkoda, że jeden harem, wielogatunkowe mogło by być ciekawsze, a i zamiast grzałki dałabym chłodzenie .
  21. Efekt może być ciekawy .
  22. Jerry może zamiast pytać na forum zadzwoń do hodowcy @fish_magic czyli Pan Jarek udzieli Tobie niezbędnych informacji.
  23. Myślałam raczej o rozszczenieniu spowodowanym użyciem zbyt silnej pompy a nie otwieraniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.