-
Postów
2 758 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez suricade
-
Dzięki Henryku. Chwilowo sytuacja jest opanowana i stabilna. Ale w jak w miarę wzrostu młodych trzeba je będzie przenosić. Już ubyło 13 a zupełnie tego nie widać. Tak na marginesie gdyby nie wyjmowane moduły łapanie tego towarzystwa byłoby wręcz niemożliwe. Z dorosłymi jest łatwiej.
-
-
Przy prefiltrze HW przepływ także spadnie. To rozwiązanie podobno ma lepszą wydajność.
-
Może warto zastosować prefiltr z korpusu narurowego. Z doświadczeń kolegów HW bardzo hamuje przepływ. Filtr o wydajności 2000l/h powinien być wystarczający na ten litraż.
-
Rozklejanie akwarium 375l
suricade odpowiedział(a) na Redboxsoccer temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Ostatnio rozklejałam 2 akwaria. Najszybciej szło żyletką. Jest na tyle cienka, że wchodzi w każdą spoinę. Samo rozcięcie idzie bardzo szybko. Usuwanie resztek silikonu ( także żyletką ) to dość pracochłonna robota. Jeżeli już będziesz rozklejał, a nie znasz wieku akwarium, warto wymienić cały silikon . -
-
Purigen Seachem i jego zamiennik - Orca LAB Organ-Ex
suricade odpowiedział(a) na deccorativo temat w Woda
Czy ktoś ma linki do opisów producenta tych produktów ? Jakoś opisy w sklepach są inne niż to co opowiada gość z filmu. Nigdzie tez nie znalazłam info na temat czym i jak regenerować ten "nowy purigen", nie ma też słowa o usuwaniu NO2 czy NO3. -
Jakie są dokładne nazwy pokarmów?
-
Filtr kasetowy do akwarium
suricade odpowiedział(a) na deccorativo temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Ściankę pomiędzy komorami najlepiej usunąć lub zrobić z jakiejś kratki np. malarskiej. Nie będzie problemu z przepływem. Ważne są wolne przestrzenie przed i za gąbką. Zasys kubełka mam obok pompy i wszystko działa. -
Naturalne kamienie, wzorów jest sporo na forum choćby http://forum.klub-malawi.pl/index.php?app=dp41topx&do=top2 ale i najnowsze pokazywane akwaria.
-
To jest ten zbiornik z kominami o którym była mowa?
-
Na kotnik powinno wystarczyć.
-
Poprzednio było 12 ale "się zredukowały" byłoby fajnie wrócić do takiego układu z 3 samcami. Redukowały się niestety samice.
-
Co układania diety na dni tygodnia pełna zgoda. Doktoryzowanie się ze składu też nie ma sensu, co nie znaczy, ze nie należy uważnie przeczytać etykiety . Trzeba też wybrać pokarm, który psuje nie tylko rybie ale i nam. Karmiąc psy czy kota karmą premium zbieram o połowę mniej kup. Dla mnie to istotna sprawa .
-
Niu project 4600 litrów by sarin7
suricade odpowiedział(a) na paputek25 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Chyba forumowy @Raffy zawodowo zajmuje się pielegnacją dużych zbiorników, zapytaj na PW. Pewnie coś podpowie w kwestiach technicznych. -
@iza121możesz sprecyzować o co Tobie chodzi ? Chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego czy tylko podyskutować akademicko ? Z doświadczenia z psami - jedna linia przez 30 lat ( i kilka zupełni innych ras z nimi nie spokrewnionych) są znaczące różnice w jakości włosa, wadze urodzeniowej szczeniąt i wielu innych aspektach ich życia zależne od sposobu karmienia i jakości karmy. Ale to nie to forum żeby o tym pisać.
-
Miałaś wtedy pyszczaki z malawi ? Ja np. widzę jak zapychają się hikari, ładnie wyglądają na małych dawkach NLS i równie dobrze na większych dawkach spiruliny superforte tropicala. Widzę też różnicę w rzucaniu się na pokarm z krylem. Na oko też widzę , że coś nie pasuje moim stworkom nawet jeżeli mam małe doświadczenie z danym gatunkiem. Sadząc po kolegach i koleżankach z forum nie jest to jakaś wyjątkowa umiejętność a tylko kwestia obserwacji i analiza tego co się obserwuje. Jak pisałam nie ma wymiernych kryteriów oceny pokarmu.
-
Jakość wielu pokarmów poznasz "na oko" . Dalej pozostaje obserwacja wyglądu i zachowania ryby po karmieniu ( dotyczy to zresztą wszystkich gatunków zwierząt) po jednych są najedzone po innych ciągle głodne lub chore. Ale nie ma wymiernych kryteriów oceny karmy to co jest dobre dla jednego osobnika innemu nie musi służyć. Mam 2 szynszyle jeden może jeść wszytko co jest przeznaczone dla jego gatunku a drugi dostaje rozstroju żołądka z niewiadomych przyczyn.
-
Może coś źle tłumaczę poczytaj np. to http://bialyjack.pl/jak-czytac-sklad-karm-dla-psow http://ekozwierzak.blogspot.com/2012/04/co-nam-mowia-etykiety-na-opakowaniach.html
-
Nie zagłębiałam się w technologię produkcji karm dla ryb. Przy karmach dla innych zwierząt wiadomo, że im większa zawartość białka tym większa ilość "mączki". Zwyczajnie żeby uzyskać odpowiednią koncentrację danego składnika musi być on "wysuszony" ( technologie są różne i w różnym stopniu zachowują wartość poszczególnych składników). Mączka też może być uzyskiwana z całych ryb. Poszczególne składniki powinny na etykiecie znajdować się w kolejności w zależności od ilości od największej do najmniejszej . NP. Spirulina super forte Tropical Skład: glony (w tym Spirulina platensis min. 36%), roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego, ryby i produkty rybne, zboża, mięczaki i skorupiaki, drożdże, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym zeolit 1%). Dodatki (na kg): Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 38 000 j.m., wit. D3 2 000 j.m., wit. E 200 mg, wit. C 540 mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 (Fe) 42,0 mg, E6 (Zn) 11,5 mg, E5 (Mn) 9,0 mg, E4 (Cu) 2,1 mg, E2 (I) 0,26 mg, E8 (Se) 0,26 mg, E7 (Mo) 0,06 mg. Barwniki. Przeciwutleniacze. Składniki analityczne: białko surowe 48,0%, oleje i tłuszcze surowe 6,0%, włókno surowe 3,8%, wilgotność 10,0%. Jak dodasz skład % wychodzi 67,8 %
-
Henryku jeżeli już jest filtr RO to ma wkład węglowy. Zakładając, że NO 3 jest na dobrym poziomie wystarczy przepuścić wodę z kranu przez filtr RO z odłączoną membraną - jest to dokładnie to samo co "ustrojstwo". Chyba dobrze myślę ?
-
Spokojnie z kotnika łapałam na butelkę. W dużym wyciągam moduły spuszczam cześć wody i łapię po kolei. Część zostanie już mam swoje typy .
-
Wodę lejesz przez filtr węglowy. Możesz wykorzystać tzw. Odpad z RO. Poza wodą zastanów się nad wystrojem teraz mam takie skjarzenie- cmentarzysko. Jakieś to Twoje akwarium jest smutne i bez życia ( nie chodzi o brak ryb).
-
Na próbę wrzuciłam najas, małe wszamały bez zastanowienia.
