-
Postów
386 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez RAI3
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 5 z 7
-
"Agresja i bijatyki" to chleb powszedni Malawi zwłaszcza Mbuna więc w czym problem ?
-
MAtik to o czym pisałeś jak nie o wybijaniu ? tak wiem czepiam się :P
-
troche zbaczacie z tematu panowie . Uważam że nie stoi nic naprzeciwko temu aby łączyć aulonki z Mbuną , nie widze ani przeciwskazań. Fakt że aulonki to spokojne ryby można włożyc między bajki . Ich spokojność objawia się nie zaczepianiem innych ale w kasze nie dadzą sobie dmuchać . Wybarwią się i nigdzie nie będą się chować jak to sugerują niektórzy. Jedyne nad czym w opisanym przypadku bym się zastanowił to kolorystyka .
-
okok
-
skoro jeden musi wygladać a drugi nie to skoro są "identyczne" to oba wygladają czy oba nie muszą ?
-
eljot odpowiedź nie na temat . Pomijając wszystkie uwagi kolegi eljota z którymi bądź co bądź się zgadzam (żeby nie było ) to temp 22 st jest stanowczo za mała podnieś temp do 25-26 st . Bo zakładam że ani obsady ani akwa nie zmienisz pozdro
-
skoro tak ja różnicy nie widzę , ale ja nie muszę to one powinny
-
Dotarlo i do mnie. Dzieki. Jedno male pytanko color i proscar wygladaja tak samo ? Bo nie widze zadnej roznicy :-)
-
Dzieki za odpowiedzi tez mi sie tak wydawalo , ale przezorny zawsze ubezpieczony
-
Witam, mam okazje kupic akwa juwela po okazyjnej cenie ale bez szafki. Wiadomo ze rozmiar akwa 151 cm . Standardowa szafka 150 cm. Czy ten jeden dodatkowy centymetr akwa stanowi problem ?
-
ok dzięki
-
jakieś przybliżone terminy ? bo papu się kończy i nie wiem czy i ile mam kupić
-
skoro o gustach się nie dyskutuje to po co ten głos krytyki ? Bo przecież Twoja wypowiedź w gruncie rzeczy nim jest. Powinniśmy zakończyć stwierdzeniem że można . Koniec kropka.
-
To może ja wtrącę swoje 3 grosze jako posiadacz aktualnie i w przeszłosci sporej gromadki aulonków. Nie widze zadnych p/wskazan zeby w 240 trzymac aulony .co do ilosci i ukladu trudno powiedziec jaki bedzie najlepszy . Przy samych samcach bez samic wieksza szansa na utrzymanie kolorowych kilku samcow, ale i przy samicach czasem tez jest taka mozliwosc jednak wydaje mi sie ze musi byc lekkie przerybienie(jakze nielubiane tutaj) ale nie musi . Probuj. Wracajac jeszcze raz do meritum watku - jestem na tak .
-
300color i 300 maintenance poprosze
-
wiedza wiedzą ale nie kupowałeś małych rybek z których wyrosły potwory tylko widziąłeś co brałeś i co miałeś w domu.
-
nieobeznanie z tematem to jedno, ale.... "wciśnięcie" jak największej ilości ryb - każdy chce sprzedać ile się da -ale to nie znaczy że to co Ci proponują trzeba od razu kupować kupując 2-ie 20cm pielęgnice pawiookie widziałeś jakie są duże ( wiedząc jakie masz akwarium) kupując 2-ie crabro 18cm widziałeś ryby i wiesz jakie masz akwarium ( 112L) hm coś mi tu nie gra .....
-
-
-
Co do ilosci ryb- moi drodzy to sa jeszcze mlode sztuki do redukcji. Co do roslin. Amazonka sprawdza sie niezle anubias tez oraz trawka ale czy ostatecznie zosana ? Niekoniecznie. Tak 4 ok 9cm i 6 maluchow . Oczywiscie mdoki :) Dwie " groty " raczej z musu bo laczenie prostych kawalkow niezbyt fajnie wyglada a ich rozmiar 60x55 nie pozwala na inna kombinacje w tym przypadku. Prawdopodobnie dorzuce jednego kamola .
-
-
Po różnych perypetiach akwa nabrało chyba ostatecznego kształtu, a przynajmniej na dłuższą chwilę. wymiary 200x60x50; filtracja narurowa 3korpusy +fbf, JBL 1501 greenline; oświetlenie 2x belka led W+ RWB, tło juwel cięte; piasek OBI (trochę za drobny) ; kamienie z ogródka; Obsada: 8xc.borleyi kadango 7x p. taeniolatus boadzulu 8x a. firefish 6x a. stuartgranti ngara 2+4 4x a. jacobrfeibergi mamalela 2+2 1x a. stuartgranti chilumba 1x a. rubin red 2x a. OB 2+0 10x p. phenochilus mdoka WL 2 x s. fryeri 1x1 2x s. fryeri iceberg 1
-
Ja to widze tak: dla kazdego cos milego. Opisana metoda jest tylko alternatywa dla niecierpliwych i ciut " bogatszych" malawistow. Ani to odkrywcze ani rewelacyjne. Start zbiornika mozna przeprowadzic w rozny sposob zaleznie od posiadanej wiedzy , checi, czasu, cierpliwosci itp itd etc. Ot i tyle w temacie. Nie ma co naskakiwac na siebie ze to bez sensu ze nikt nikogo nie przekona bo chyba nie przekonanie kogos do metody a sam fakt byl istota sprawy. A nowicjusze wybiora sobie w co beda chcieli sie bawic i ktora droga pojda. Tak czy inaczej nikt z nas nie uniknal najstarszej metody na swiecie czyli prob i bledow
-
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 5 z 7
