Skocz do zawartości

Edd

Użytkownik
  • Postów

    124
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Edd

  1. Edd

    czy musi być mechanik?

    Faktycznie - 126l, wybacz mój błąd. Zdjęcia nie udało Ci się załączyć..
  2. Edd

    czy musi być mechanik?

    Dlaczego nie masz miejsca na mechanika? Masz tyle naładowanych kamieni? Może to jest powód kiepskiej cyrkulacji w akwarium. U mnie w 126l (czyli delikatnie wyższy baniak od twojego) jako mechanik pracuje Aquael Fan 3, a na biologu fluval 304 z prefiltrem i jest ok. Na dnie nic nie zalega
  3. Co do kamieni to właśnie albo serpentynit albo np otoczaki które ostatnio są też w modzie i zbiorniki z nimi świetnie się prezentuja popatrz w galerii
  4. Edd

    pokarm dla ryb

    Z mrożonek możesz podawać jeszcze np: artemię czy wodzeń. Tropical Malawi sobie odpuść, polecam faktycznie zakup O.S.I lub Nature Food
  5. Edd

    Inne Pokarmy

    Skoro masz pokarmy dla pielęgnic to używaj ich, a te dla krewetek wydaj Jeśli można by było nimi karmić to na pewno była by wzmianka o tym Krewetki to krewetki, pyszczaki to pyszczaki...
  6. Mega miło popatrzeć, że ktoś kto zaczyna przygodę z Malawi robi takie fajne akwa ) Powodzenia życzę !
  7. Zapraszamy również do galerii Możesz tam pooglądać fotki jak powinno wyglądać biotopowe akwarium Malawi
  8. Nie masz się co obawiać, zawsze się znajdzie chętny na ryby które nie zostaną w twojej docelowej obsadzie Jeśli chodzi o ryby 4-5cm to ciężko ocenić "co z nich wyrośnie"
  9. Proponuję abyś tło zrobił z czarnego pcv, jest idealnie czarne i w przeciwieństwie do folii nie potrzeba specjalnych zdolności manualnych aby je "zamontować". Co do oświetlenia jeśli twoje akwarium to standard 120cm proponuję abyś spróbował zamontować 1x10w halogen/naświetlacz na środku pokrywy. Da to efekt nieco przyciemnionych boków i fajnej głębi. Aczkolwiek myślę, że nie ma się co spodziewać cudów bo wiadomo, ze im dłuższe akwarium tym lepiej Ja na 150cm (450l) mam około 10w ledów... efekt jest super, a i glon na kamieniach wychodzi
  10. Ja u siebie w jednym akwa mam właśnie maingano + yellow. Fajne połączenie bo yellow znacznie rozjaśnia akwarium. Na twoim miejscu dorzuciłbym właśnie coś z akcentem żółtego.
  11. Ja również mam połączone msobo z nonmbuną i jest ok
  12. Edd

    Trochę inne Malawi ;D

    Agresja? Daje radę, jak wariuje to wrzucam jakiś sztuczny wobler i się uspokaja ;)
  13. Edd

    Trochę inne Malawi ;D

    Szczupaczek ma około 35-40 cm :) Co do osi to proponuje raczej dendrobene i rosówkę 2x w tygodniu i jest git :) Trzeba też nadmienić, że to świetny tępiciel narybku i nie tylko :D
  14. Edd

    Trochę inne Malawi ;D

    Wymiary: 150x50x60 Oświetlenie: LED DIY Filtracja: biologiczny - HW-303B, mechaniczny - atman 203. Cyrkulator: Jvp-102 Podłoże: piasek kwarcowy Kamienie: serpentynit Rośliny: Vallisneria L. Obsada: Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+2 Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) x8 (docelowo 1+4) Metriaclima sp. "elongatus chailosi” x8 (docelowo 2+4) Metriaclima msobo „Magunga” x9(docelowo 2+5/6) Esox lucius x1 Rutilus rutilus x1
  15. To nadal nie wymiary
  16. Jak wszystko przełożysz to będzie git
  17. Ta sama samica po 2 tygodniach ponownie nosi? Jeśli tak, to uważaj bo samiec może ją "zajechać"
  18. Czasami może warto schować w kieszeń relacje te lepsze lub gorsze, nie unosić się honorem i zwyczajnie poprosić o pomoc Ale co ja tam wiem
  19. Co mamy rozumieć, że nie ma we Wrocławiu pomocy? Nikt nie chce z Wrocławia pomóc w organizacji ZB ?
  20. To nie było do Ciebie kolego robertj1 tylko do Sir_Yaro
  21. Pisałem do " Yaro" nie do Ciebie
  22. Rozumiem Yaro, że piszesz do mnie Ja nie mam zamiaru się kłócić, ale jako nowy użytkownik i przez moment klubowicz trochę poznałem co tu się dzieję. Wiadomo, że jako osoba która się tutaj bardzo angażuje i udziela to będziesz pisał tylko o tych pozytywnych rzeczach - bo to normalne i zrozumiałe. W zasadzie to masz rację bo ja praktycznie nic nie znaczę dla klubu ani forum bo opłaciłem tylko składkę. Ale odszedł np. meszek który jak się orientuję to robił bardzo wiele dla klubu bo wchodziłem tu dużo dużo wcześniej i przeglądałem tematy. Nie mam zamiaru obrzucać nikogo błotem ani być "pieniaczem" natomiast powinniście również liczyć się ze zdaniem jednostki a nie tylko stałych bywalców, bo to nowi użytkownicy wkrótce będą budować to forum i społeczność, no chyba, że będziecie wieczni czego oczywiście serdecznie Wam życzę
  23. Świetne słowa Ja krótko mówiąc zrezygnowałem z bycia klubowiczem, dlatego, że uważam KM za wyżej zacytowane "grono wzajemnej adoracji". Ale to moje osobiste zdanie, i aboslutnie nie mam zamiaru nikogo tą wypowiedzią obrazić Dla mnie wpajanie nowym użytkownikom (bo tych jest tutaj najwięcej) własnych "widzi mi się" jest absurdalne. Co prawda nie miałem tego problemu, ale gdybym zadał pytanie na forum np. "Jaka obsada do 240, filtracja etc" i uzyskał bym odpowiedź " Uzbieraj kasę i postaw 720l z drapieżnikami" to czułbym się głęboko zażenowany i absolutnie nie spędzał tutaj czasu. Takich tematów jest tutaj dość sporo, gdzie usiłuje się wpajać jakieś swoje chore racje nowym użytkownikom. To tylko głupi przykład ale myślę, że całkiem nieźle opisuje zaistniałą sytuację na forum. Pamiętajcie panowie, że akwarystyka to nie matematyka a filtr hw daje radę, tak samo jak eheim ))))) Mam nadzieję, że przejrzycie na oczy i zaczniecie pomagać i radzić nowym użytkownikom mądrze i rozsądnie to wtedy z pewnością będzie ich więcej i z miłą chęcia zostaną klubowiczami. Cieszę się, że pemergency bez owijania w bawełnę powiedział co i jak Jestem zdania, że nieprzyjemne prawdy są lepsze od przyjemnych złudzeń. Pozdrawiam Was serdecznie i gwarantuję, że jak się tutaj kiedyś zmieni na lepsze to z przyjemnością ponownie zostanę klubowiczem
  24. Do mnie również dotarło Dzięki
  25. Zapraszam do działu galeria, tam możesz pooglądać baniaki Malawi z prawdziwego zdarzenia, dla mnie również wystrój odbiega od biotopu. Nie traktuj tego jako krytykę tylko dobrą radę która ma Cię zachęcić do działania na rzecz zbiornika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.