Skocz do zawartości

luk5007

Użytkownik
  • Postów

    713
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk5007

  1. Witam kolego;) naprawdę nie masz się czym przejmować podstawa pod baniak 375L na takich bloczkach i z blatem 21mm, to naprawdę bardzo duży zapas wytrzymałości. Bardziej proponował bym zwrócić uwagę na poziomy w trakcie wykonania tej podstawy. Pod baniak tak jak ci koledzy radzą daj styropian może być i 1cm. Ja dodatkowo pod swój dałem jeszcze na styropian 5mm piankę za radą kolegi z tego forum, który zresztą kleił mi szkło. Naprawdę przestań się przejmować wytrzymałością u mnie baniak 650l czyli prawie dwa razy taki jest postawiony na wzmocnionej tylko drugą płytą szafce;) Fakt że dałem dodatkowo jeszcze jeden blat ale głównie chodziło tu o to aby nie nasiąkał wodą i nie puchł a jest zrobiony ze sklejki wodoodpornej wszystko wygląda to tak http://img842.imageshack.us/img842/7671/dsc0452hy.jpg http://img818.imageshack.us/img818/2472/dsc0476pe.jpg Ps. Koledzy tak na marginesie to trochę luzu i spokojności życzę , bo z tego co widzę i czytam po różnych postach to jeszcze trochę to pod 112l będą ludzie stelaże spawane robić
  2. W takim razie jeśli autor by się zgodził to warto było by go zamieścić u nas np. w dziale DIY. Ja już co prawda budowę pokrywy mam już za sobą ale na bank innym się przyda. Prosty łatwy w obsłudze i przydatny, a zamknięcie strony i jego dostępność już kilka osób zabolała. Pozdrawiam;)
  3. Witam ja niedawno postawiłem akwa 170x70x55 miał być oświetlany świetlówkami ale zaryzykowałem i do oświetlenia zastosowałem dwa naświetlacze led 10w 6500k. Biorąc pod uwagę że akwa ma być ewentualnie przykryte szukałem jak najcieńszej obudowy i znalazłem Muszę powiedzieć że jestem z nich zadowolony światła nie jest za mało ale nie jest też a jasno wygląda to tak Co prawda na fotce nie widać całego efektu który w rzeczywistości jest o wiele lepszy, refleksy na dnie są naprawdę niezłe. Naświetlacze kupione na allegro za niecałe 50zł sztuka czyli całkiem ekonomiczna wersja oświetlenia w zakupie jak i w użytkowaniu. Pozdrawiam;)
  4. Hej Stan no ładny i klimatyczny ten twój baniaczek, podoba mi się mimo tego że nie jest powalających rozmiarów ma swój klimat Pozdrawiam Ps. Czekam na prezentację 500;)
  5. no właśnie u mnie dno ma 70czyli jeszcze szrsze i jest ok, nie wiem jak chcesz to kombinuj ja swoje naświetlacze kupiłem na aledrogo za 44zeta za sztukę. Bez kombinacji tanio i efekt super a refleksy na dnie extra
  6. kolego tutaj w linku http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_view=dynamicalbum.UpdatesAlbum&g2_albumId=7&g2_itemId=169490 masz przykład oświetlenia mojego baniaka 170x70x55 650l dwoma naświetlaczami led 10w. Powoli coraz więcej użytkowników zmienia świetlówki na oszczędne ledy.
  7. Witam spienione pcv jak najbardziej do środka czyszczenie nie sprawia problemu, co do oświetlenia to możesz spróbować z naświetlaczami led 2x10W o barwie ok. 6500 k. na twój baniak wystarczy w zupełności. Co do sumpa to może napisz na pw do kolegi makoka, on tu był dobrym specjalistą i fanem sumpów. Co prawda ostatnio nie często bywa na forum ale może na pw się odezwie pozdrawiam;)
  8. Po długiej przerwie w temacie kilku różnych próbach mniej lub bardziej udanych, zastosowałem pomysł aarseta na zakończenie wylotu. Okazał się on najbardziej praktyczny i prosty w swej prostocie, dzięki za radę. Dzięki takiemu zakończeniu nie ma żadnego problemu ze startem. Dno wyrównałem za pomocą krążka docięto na wymiar ze spienionego pcv. Filtr działa już od dwóch tygodni, nie mam żadnych problemów z regulacją. Piasku wsypałem ok 1,5kg. Teraz tylko pozostaje czekać aż dojrzeje;)
  9. Ja do szyb ponieważ mam dostęp używam płynu merida vitrinex oraz ręczników papierowych również z meridy. Najlepszy jest ich ręcznik dostępny na dużej rolce płyn nie zostawia żadnych smug a papier nie zostawia żadnych paprochów. Ewentualnie dobra jest dobrej jakości mikrofibra albo ircha. Pozdrawiam
  10. luk5007

    DSC_0362

    Akwarium tydzień po zalaniu z małymi zmianami Zbiornik 170x70x55 650l. Oświetlenie naświetlacze led 2x10W 6500k filtracja narurowa z filtrem fbf, dwa falowniki jvp102, grzałka 250W tło boki i tył czarne spienione pcv, kamienie serpentynit, piach chyba ze żwirowni albo rzeczny, korzeń, anubiasy, nurzańce, microsorium Ps. to moja pierwsza wstawiona fotka mam nadzieję że będzie dobrze;)
  11. Witam ponownie miałem chwilkę czasu to trochę usprawniłem projekt kolegi batersa taki będzie dużo bardziej funkcjonalny
  12. Witam kolego możesz też pomyśleć o czarnym spienionym pcv dociętym na wymiar. Ja właśnie tak zrobiłem u siebie za te trzy formatki tzn 2x 70x50 i 1x170x50 zapłaciłem 100zł razem z wysyłką. Pozdrawiam;) Wygląda to tak
  13. Witam kolego niedawno sam robiłem układ narurowców i proponuję ci taki układ Przy takim układzie i ilości zaworów nie będziesz miał żadnych problemów z wyregulowaniem przepływu ani z demontażem poszczególnych kloszy w filtrach narurowych nawet na pracującej pompie. Ewentualnie przed samym powrotem do akwa możesz zamontować drugi kranik do dopuszczania wody, albo pokusić się o zrobienie dodatkowej rurki. Ważne aby kranik do dopuszczania wody znajdował się poza całą biologią i dopuszczana woda przez nią nie przechodziła. Układ proponuję robić na rurach 3/4". Ewentualnie jeżeli koszty ci nie są straszne odcinek od zasysu do pompy możesz pokusić się o zrobienie na 1" ale wtedy filtry do mechaników zamawiaj też z wyjściami na 1". Pozdrawiam i życzę owocnej pracy;)
  14. luk5007

    Po zmianach

    Pięknie to wyszło
  15. Witaj już po pracy i wyspany:) Ja niedawno też robiłem system filtracji mój finalny system wygląda mniej więcej jak na tym schemacie http://imageshack.us/photo/my-images/528/projektnn.jpg/ zawory w pozycji "czy tu?". Całość robiłem na rurkach 3/4 cala w systemie klejonym. Pompa to omi 25/40 ale nie wiem jeszcze jak będzie z wydajnością, na dniach dopiero system będzie odpalony. Filtr fbf robiłem z 20" korpusu z przeźroczystego. U mnie jest jeszcze wyjście pod hydroponikę. Na dolewkę zrobiłem dodatkową rurkę 1/2 cala. Tutaj masz link do mojego postu http://forum.klub-malawi.pl/filtracja-narurowa-600l-pomocy-pilne-t19901.html niedługo go uzupełnię o końcowy finalny efekt, oraz opiszę jak się ten system sprawuje u mnie. Moja rada pomyśl trzy razy zanim coś zrobisz, abyś później nie żałował. Pozdrawiam;)
  16. Witaj Mincek na mój gust masz błąd w swoim schemacie. nitkę idącą na wprost od pompy musisz połączyć z wylotem i za pompą dodać jeden zawór. Chodzi o to aby korpusy fbf i zapas były na bypasie a zawór po to żebyś mógł regulować przepływ. Teraz jestem w pracy i nie bardzo mam możliwość przedstawienia tego graficznie ale jutro jak wrócę postaram się to zrobić i dokleję do postu. Pozdrawiam
  17. Cześć esku świetna robota nie pamiętam czy podawałem ci linka z namiarem na 20" obudowę generalnie fakt jest tak jak eljot napisał Ja szukałem szukałem aż znalazłem, to jest najtańsza obudowa jaką wyszukałem http://sklep.osmoza.pl/obudowa-fhprcl-p-75.html Tylko jak ja kupowałem to był on chyba z gwintem 3/4 cala jutro sprawdzę wieczorem jak wrócę z pracy(skleroza nie choroba;) ) Pozdrawiam
  18. Witam może uda mi się pomóc w temacie, pewnego razu szukając ups-a lub urządzenia o podobnym działaniu trafiłem na takie rozwiązanie http://allegro.pl/przetwornica-awaryjny-zasilacz-ups-600w-polski-i2974548321.html oraz http://allegro.pl/przetwornica-zasilanie-awaryjne-do-pieca-sinusoida-i2969468049.html możesz również popatrzeć w pozostałych przedmiotach użytkownika ma jeszcze inne tego typu urządzenia. Pozdrawiam
  19. No ciekawi mnie jaki będzie końcowy efekt
  20. Witam też jakiś czas temu o tym myślałem , ciekawi mnie właśnie jak to by wyglądało porośnięte glonem? Wtedy mogło by być ciekawe?
  21. Witam próbki dotarły dziękuję i pozdrawiam
  22. Witaj jeśli chcesz większą pewność że w środku akwa nie ma żadnego świństwa to możesz zastosować ten oto środek http://allegro.pl/jbl-desinfekt-dezynfekcja-akwarium-siatek-itd-i2884943639.html Czy pomoże usunąć smrodek? nie wiem? Ja właśnie jestem na etapie zakładania akwa i myślę że potraktowanie nim zbiornika jak i wszystkiego co będzie w środku raczej nie zaszkodzi, a cena tego nie jakaś kosmiczna.
  23. ok dzisiaj już nie mam ochoty na kombinowanie ale wypróbuje o efektach poinformuje a tak na marginesie to witam sąsiada zdaje się mieszkasz całkiem niedaleko ile dobrze kojarzę? właśnie te pierwsze stosuje tych drugich właśnie chciałbym uniknąć po to założyłem ten post:)
  24. Już piszę po co ta cała kombinacja, jak tylko zaświtał mi w głowie pomysł zrobienia fbf-a to próbowałem właśnie sposób z ponawiercanymi otworami nie były one skierowane co prawda pod skosem w dół i może to było przyczyną że piasek tak skutecznie otwory zapychał że ciśnienie wody z sieci wodociągowej nie dawało rady go ruszyć. Czy masz jakiś sprawdzony sposób aby to wyliczyć bo nic mi nie przychodzi do głowy. W takim razie co proponujesz dać zamiast gąbek? aby piasek nie przesypywał się przez podstawkę do samego dołu? Bo podejrzewam że jeżeli piasek będzie się przesypywał przez nią do samego dna to raczej nie będzie to dobre? A czy na tej fotce powyżej podstawki to nie jest aby gąbka właśnie? Widziałem gdzieś w postach takie rozwiązanie jeszcze nic straconego wypróbuję te rozwiązanie. Dodam jeszcze że filtr ma być wbudowany w układ filtracji narurowej opisywanej w innym poście http://forum.klub-malawi.pl/filtracja-narurowa-600l-pomocy-pilne-t19901p2.html a napęd to pompa co. omi25-40
  25. W sumie tak się zastanawiałem czy pompy nie zamontować w pierwszej przegrodzie tu gdzie są mechaniki kładąc ją na dole szafki, co prawda skróciło by mi to cały układ i łatwiej by mi się to wszystko zmieściło tylko czy nie spadnie wydajność pompy wtedy? Tak kombinuję jeśli nie otworzę zaworów za mechanikami otworzę przed i odpowietrzę korpusy to chyba nie powinno być problemu? Lub gdybym wymieniał mechaniki pojedynczo to generalnie pompy nie muszę wyłączać? Widziałem zdaje się na fotkach z relacji prezesa o powstawaniu jego baniaka i pompa też była na równi z korpusami http://forum.klub-malawi.pl/320x80-predatorow-t19254p3.html. Chyba że z moje kombinowanie znów nic nie jest warte to na szczęście przerobienie tego nie będzie problemem bo nic nie jest poklejone. Mimo wszystko dzięki z radę pozdrawiam. Ps. makok założyłem nowy temat o budowie fbfa może rzucisz okiem Mała edycja z sugestiami makoka wyglądało by to tak http://imageshack.us/photo/my-images/838/dsc0013ew.jpg/ czyli pompa poniżej korpusów Tylko pytanie czy nie za bardzo będzie to dławiło pompę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.