Słuchaj po 1 musisz sobie powiedzieć co ci to da że wszystko robierzesz :?: :?: :?: jeżeli ich nie widzisz to albo są albo ich nima masz pokrywe ? bo mogły ci wyskoczyć z akwa.
Witam.
Dałem 5dni temu do akwarium nurzańce i od tego czasu tzn. od 4 dni na powieszchni mam piane :!: moje akwarium jedzie już ponad pół roku i miałem wode na kryształ teraz też jest czysta ale tej piany jest nawet kilka cm :!: czy to przez rośłnke ? wyjąc ją ? powiem że wczoraj robiłem podmiane a dziś rano znów pełno piany !
Muszę dodać że rybki według mnie widzą kolory poprostu 2 moich bluz tak panicznie się boją 1 zielona a 2 kremowo żółta że moge stać przy akwa godzine a one w kryjówkach :!: i innych też się lekko boją lecz gdy już w niej jestem kilka minut przy akwa to się przyzwyczajają i potem aż chodze w tej blusie,kuszulce itd. to się nie boją lecz gdy chodze przyzwyczają się zmienie na inny kolor to odrazu znów panika....
Mam tak samo akwarium mam na dole i jak schodze to już z ok 6m mnie widzą i podpływają do góry po papu 8) A i dodam że jak patrze ze szpraki że ledwo widać moją głowe z pod kątu ok 6-7m to już mie zaraz widzą,co mnie bardzo dziwi bo czasem normalny człowiek moze nie widzieć :roll:
Myślę że jak skałki porosną glonem to nie będą aż tak się różnić co do wystroju nie podobają mi się rośliny ! jeśli chcesz mieć roślinki to pasował by tu tylko po prawej stronie akwarium nurzaniec Olbrzymi bo strasznie wyglądają te po lewej... więc ja bym zrobił tak jak pisze i czekał tylko aż porośnie glonkami i może coś ci nei pasuje przez świetlówki lub przez brak rybek a i bardzo mi się podoba ta bryła po prawej
jonio może miałeś korzenie z jakiegoś drzewa które wprawie wogóle nie zmieniają lecz w roślinnym akwarium wprawie nic nie widać jak się włoży korzeń a w malawi czy w tandze tak ! dlaczego ? dlatego bo tu są piaskowce,piasek,bryły wapienne itd. i wtedy gdy woda jest już twarda i się da korzenie to to widać nie pisze tu że w każdym akwarium jest tak samo na 100% bo aż tak się na tym nie znam może to też chodzi o to ile korzeń był w akwa ? moje domyślenia są takie że gdyby spreparować jakiś korzeń i dać go do akwa i byłby w nim 1rok-2lata to już gdyby się go dało do innego akwa to raczej by parametrów wody nie zmienił
Zależy jaki masz kubeł tzn przpływ i co najważniejsze litraż kubła prz mojej tetrze która ma pojemność 12L to wcześniej niż po pół roku nima sensu czyścić lecz po 3miesiącach trzeba w niej czyścić rury bo strasznie szybko się zagloniają :?
Chodzilo mi o styropian wewnatrz, a nie o amortyzacje na zewnatrz, ale juz niewazne
Aha... mam do ciebie pytanie jakiej firmy miałeś akwa bo ja płaciłem 300zł za marke-tzn. za samo szkło lecz dobrej,znanej,drogiej firmy z zoologa
Ale wybarwiający samiec saulosi też ją ma lecz te rybki to na 100% są yellowki a te 2 ciemno pomarańczowe to dorosłe samce i na 2 zdjęciu chyba podkreślam chyba widać samiczke w oddali
Nie,to nie tylko po to ale też po to aby gdy stoi akwa na szafce to często robią się lekkie wgięcia i żeby akwa nie "latało" ani 1mm bo wtedy może pęknąć a gdy jest styropian to nawet jak jest wgięta szafka (blat) na którym stoi akwa a pod nim styropain to i tak akwa stoi całe na powieszchni !
Sory jak coś nie zrozumiesz :oops:
No tak,ale jeśli mi się wygieło 4mm i jest nie dokońca zalane a chciałbym dolać jeszcze z 25L to nic się nie stanie ? i czy prz 4mm moge spać spokojnie ?