Skocz do zawartości

Skalarowski

Użytkownik
  • Postów

    174
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Skalarowski

  1. Skalarowski

    co to jest????

    Glony wiesz akwarium malawi jest ładniejsze z glonami więc się nie martw tylko ciesz ! a rybki wpuściłeś odrazu po zalaniu akwa ?
  2. Słuchaj po 1 musisz sobie powiedzieć co ci to da że wszystko robierzesz :?: :?: :?: jeżeli ich nie widzisz to albo są albo ich nima masz pokrywe ? bo mogły ci wyskoczyć z akwa.
  3. Skalarowski

    Piana

    Nie stosuje chemi i raczej nie przekarmiam rybek i jestem na 90% pewien że to przez wsadzenie nurzańca....
  4. Skalarowski

    Piana

    Witam. Dałem 5dni temu do akwarium nurzańce i od tego czasu tzn. od 4 dni na powieszchni mam piane :!: moje akwarium jedzie już ponad pół roku i miałem wode na kryształ teraz też jest czysta ale tej piany jest nawet kilka cm :!: czy to przez rośłnke ? wyjąc ją ? powiem że wczoraj robiłem podmiane a dziś rano znów pełno piany !
  5. Muszę dodać że rybki według mnie widzą kolory poprostu 2 moich bluz tak panicznie się boją 1 zielona a 2 kremowo żółta że moge stać przy akwa godzine a one w kryjówkach :!: i innych też się lekko boją lecz gdy już w niej jestem kilka minut przy akwa to się przyzwyczajają i potem aż chodze w tej blusie,kuszulce itd. to się nie boją lecz gdy chodze przyzwyczają się zmienie na inny kolor to odrazu znów panika....
  6. Mam tak samo akwarium mam na dole i jak schodze to już z ok 6m mnie widzą i podpływają do góry po papu 8) A i dodam że jak patrze ze szpraki że ledwo widać moją głowe z pod kątu ok 6-7m to już mie zaraz widzą,co mnie bardzo dziwi bo czasem normalny człowiek moze nie widzieć :roll:
  7. Ja mam 25kg piachu i chyba ok 30kg skał i jest super
  8. A u mnie jest sklep gdzie są: -Pyszczak - tak na bastrady -Pyszczak Srebny -Pyszczak Brązowy - to piszą na rdzawe -Pyszczak Śnieżny - to na red redy
  9. Mam nadzieje że nie dasz rybek z tangi,sztucznych roślinek i plastikowych grot :!: :?:
  10. Myślę że jak skałki porosną glonem to nie będą aż tak się różnić co do wystroju nie podobają mi się rośliny ! jeśli chcesz mieć roślinki to pasował by tu tylko po prawej stronie akwarium nurzaniec Olbrzymi bo strasznie wyglądają te po lewej... więc ja bym zrobił tak jak pisze i czekał tylko aż porośnie glonkami i może coś ci nei pasuje przez świetlówki lub przez brak rybek a i bardzo mi się podoba ta bryła po prawej
  11. Tzn najlepiej by było do 320L 10mm a do 400L 12mm
  12. Myślę że szkło 12mm co do 320L myślę że filterek wystaczy jeśli daż do niego jeszcze jakieś wspomaganie np bardzo mocny wewnętrzny lub kaskade
  13. Skalarowski

    korzenie

    jonio może miałeś korzenie z jakiegoś drzewa które wprawie wogóle nie zmieniają lecz w roślinnym akwarium wprawie nic nie widać jak się włoży korzeń a w malawi czy w tandze tak ! dlaczego ? dlatego bo tu są piaskowce,piasek,bryły wapienne itd. i wtedy gdy woda jest już twarda i się da korzenie to to widać nie pisze tu że w każdym akwarium jest tak samo na 100% bo aż tak się na tym nie znam może to też chodzi o to ile korzeń był w akwa ? moje domyślenia są takie że gdyby spreparować jakiś korzeń i dać go do akwa i byłby w nim 1rok-2lata to już gdyby się go dało do innego akwa to raczej by parametrów wody nie zmienił
  14. Skalarowski

    korzenie

    Dobra,dobra te korzenie tam wcale nie są takie małe i może nie zmienią w takim akwarium parametrów lecz chyba nie pasują do wyglądu akwa i biotopu
  15. Zależy jaki masz kubeł tzn przpływ i co najważniejsze litraż kubła prz mojej tetrze która ma pojemność 12L to wcześniej niż po pół roku nima sensu czyścić lecz po 3miesiącach trzeba w niej czyścić rury bo strasznie szybko się zagloniają :?
  16. Myślę że po pół roku
  17. Tak,właśnie ten
  18. Jasne na allegro jest znany gościu który od kilku lat tam sprzedaje płaskie łpki z piaskowca w kilku różnych kolorach
  19. No to naprawde dziwne ! a czy jeśli teraz moje akwa ma szerokość 40,5cm to pokrywa wejdzie ?
  20. No właśnie o to mi chodzi na tej podstawie można stwiedzić że to jest na 100% yellowek bo on jest dorosły
  21. Chodzilo mi o styropian wewnatrz, a nie o amortyzacje na zewnatrz, ale juz niewazne Aha... mam do ciebie pytanie jakiej firmy miałeś akwa bo ja płaciłem 300zł za marke-tzn. za samo szkło lecz dobrej,znanej,drogiej firmy z zoologa
  22. Ale wybarwiający samiec saulosi też ją ma lecz te rybki to na 100% są yellowki a te 2 ciemno pomarańczowe to dorosłe samce i na 2 zdjęciu chyba podkreślam chyba widać samiczke w oddali
  23. Nie,to nie tylko po to ale też po to aby gdy stoi akwa na szafce to często robią się lekkie wgięcia i żeby akwa nie "latało" ani 1mm bo wtedy może pęknąć a gdy jest styropian to nawet jak jest wgięta szafka (blat) na którym stoi akwa a pod nim styropain to i tak akwa stoi całe na powieszchni ! Sory jak coś nie zrozumiesz :oops:
  24. No tak,ale jeśli mi się wygieło 4mm i jest nie dokońca zalane a chciałbym dolać jeszcze z 25L to nic się nie stanie ? i czy prz 4mm moge spać spokojnie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.