Skocz do zawartości

bigb

Użytkownik
  • Postów

    413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bigb

  1. Jeszcze jedno, od kilku tygodni przy oknach mojego mieszkania postawili latarnie uliczna i w pokoju z akwarium przez całą noc jest poświata, która może nie pozwalać rybom na sen. Czy ryby muszą mieć totalna ciemnice żeby odpocząć?
  2. Najpierw odpala "nocne",potem główne inw podobny sposób gaśnie.Mam tak od 8 lat i zawsze było ok.
  3. Od tygodnia w akwarium pływają młode aulonocary. Wpuściłem 10 szt. do pustego akwarium. Akwarium dojrzałe, parametry wody w normie. Zauważyłem straszna płochliwość przy załączonym świetle dziennym (1 swietlówka leddy tube aquaela), najmniejszy ruch w pokoju i ryb nie ma. Przy oświetleniu nocnym można podejść do akwarium. Zastanawiam się jak to jest z aulonocarami czy sa bardziej płochliwe, wcześniej miałem mbune i takich problemów nie bylo. Mam nadzieję, że to wydlużony proces aklimatyzacji.
  4. bumerang wrócił, od pewnego czasu mam wiecej czasu dla akwarium i ryb. Mam okazję kupić Aulonocara Stuartgranti Steveni HONGI według poniższego linka w 240 litrach da radę: http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/opisy-gatunkow/69-aulonocara-stuartgranti.html Teraz tylko sie zastanawiam czy ta konkretna auloncara nie jest za wielka do 240l i czy nie pomyslec o aulonocarze hueseri. Zastanawiam się nad układem 2+5 lub 3+5
  5. Dzieki za podpowiedzi, ta druga wersja acei bardzo ciekawa tylko pewnie cieżko dostępna. Acei to numer jeden a Msobo to numer dwa, zobaczymy jakiego kulfona dostaniemy.
  6. czyli chyba postanowione Pseudotropheus sp. "acei" Metraclima msobo "magunga" (lub saulosi) Labeotropheus trewavasae może coś w 4 gatunku?
  7. oooo, Labeotropheus ciekawa propozycja. W domumam rdzawe i perllmuty, dlatego szukam czegoś innego
  8. 150x50x50 Jeżeli chodzi o rozmiar ryb to nie najmniejsze ale chyba bardziej zależy nam na ciekawych kolorach
  9. lista ryb jest szeroka,mam blisko dobfuljera,malawiana. nie chcę nic sugerować może coś ciekawego zaproponujecie. Akwarium w pracy więc mogą być spokojniejsze ryby,których nie trzeba pilnować.
  10. witam, mam zamiar w pracy ustawić 375 litrowe akwarium i zastanawiam się co mo.zna tam wpuścić razem z acei?
  11. Właśnie o jednogatunkowe akwarium mi chodzi. Śledziowatość samic nie przeszkadza mi,aktualnie mam rdzawe i perłowe,ich samice mega kolorowe nie są.Zastanawia mnie też wielkość ryb w tej chwili moje samce rdzawy i perłowy maja ok 12cm i są dosyć agresywne w stosunku do samic. Czytając poprzednie dyskusje i artykuły myślę,że 2-5 może się udać choc bardziej możliwe 1-4
  12. Witam,wracam do tematu z przed lat.Aulonocara huaseri lub maylandi w 240litrach w układzie 1-4 lub 2-5. Co o tym myślicie? Kiedyś zostalem zrugany za taki pomysł.
  13. Witam, ostatnio zauważyłem spuchnięty blat szafki,minimalnie ok. 2mm. jest to wynik ciągłych gonitw i bijatyk w jednym narożniku akwarium, ryby strasznie chlapią i po ściankach akwarium wypada troszkę wody. Jak myślicie takie spuchniecie może mieć jakis negatywny wpływ??
  14. Dwa lata mam te ryby, mam je od malucha.
  15. Dziewczyny zbadane, płeć potwierdzona ma moje oko.Teraz kolejnej zaczyna odbijać im zaczyna szaleć im zmieniać kolor, wygląda jak zdominowany samiec.
  16. Witam po długiej nieobecności. W moim akwarium dzieją się dziwne rzeczy. Po tym jak samiec Saulosi poszedł do krainy wiecznej spiruliny, w akwarium zostały samice. Oto jedna z nich po 2 tygodniach przybrała barwy i zachowanie samcze.Podchodzi do innych samic jak samiec do tarła (ale nic z tego od 4 miesięcy nie wychodzi), zrobiła się agresywna. Jestem przekonany w 100%, że jest to samica, moja liderka inkubacji (zawsze miała najwięcej młodych), przy przenoszeniu jej do innego akwa w wiadrze zostawiła po sobie żółta ikrę. Wiem jedno nie jest to przeczystej krwi Pseudotropheus Saulosi ale to zachowanie jest dziwne Co Państwo na to??
  17. No to ja mam jakąś amazonkę bo ma czarne krawędzie płetw, pionowe delikatne pasy i wpada czasami w fiolet, zupełnie jak zdominowany samiec. Tak nosiła już ikrę, jedna z najlepszych inkubatorek.
  18. 1.Labidochromis sp. " perlmutt " Higga Reef 2.Metriaclima fainzilberi Lundo Is. 3.Aulonocara maylandii 4.Labidochromis hongi sweden 5.Aulonocara hueseri 6.Melanochromis cyaneorhabdos maingano 7.Pseudotropheus williamsi 8.Metriaclima zebra Chilumba "Maison Reef" 9.Pseudotropheus saulosi
  19. Witam, po pewnych perturbacjach w moim 240l akwarium są maluchy perlmutt, maluchy rdzawe i dorosłe saulosi 1+3. Saulosi zostały zredukowane z 2+7, wyleciał samiec alfa i samice. Teraz jedna z samic zaczęła zachowywać jak pseudosamiec, agresywna i wybarwiona na samca.Jest podejrzana o unicestwienie jednej z samic. Nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobić.
  20. bigb

    Odłów vs f1

    Żebyś się nie zdziwił.
  21. bigb

    Zagłada

    no ja mam niewiele większe 240l i średnio co tarło ze 30 maluchów się uchowa. Kryjówki już zmniejszone do minimum ale teraz samice starsze i bardziej doświadczone więc średnia maluchów dalej na poziomie 30, ostatnio samiec dostal strzały bo do młodych podpłynął.
  22. U mnie podobnie ryby sie zachowują, musiałem eksmitowac kilka osobników a przy tym rozdzielilem samcom rewiry, zeby miały bardziej zarysowane granice i ryby zachowuja się również płochliwie. Po tygodniu ryby zaczynają sie uspokajać, przyzwyczajaja się do nowego. Myślę, że to kwestia czasu ale witaminy mozna im zapodać, moje dostają.
  23. eljot12 ma rację jak jest spokój to nic nie dokładać. Pytanie do Post_Mortem: masz maingano w akwarium, hodowałeś?? Czasem lepiej miec układ 1+2 u tych ryb a nawet 1+1, wiem z doświadczenia z układu 2+5 zostało u mnie 1+2. te ryby raczej nie lubia towarzystwa swojego gatunku, samce i samice walczą, w większym akwarium można spróbować z układem z większą liczba samic ( tak wynika z moich obserwacji).
  24. oj tam do lata, w zeszłym tygodniu przesuwałem grzejnik, koszt 60PLN, przyszedł pan zamroził rurki, uciął i przesunął ciekawych rzeczy się tu człowiek dowiaduje,thx
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.