Skocz do zawartości

cinek1916

Użytkownik
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Moje akwarium
    540l, 192l, i kikla krewetkariów.

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Dopiero teraz trafiłem z powrotem na Wasze forum. Kolega z naszego warszawskiego forum wykonywał urządzenia do zatrzymywania pracy filtrów, może jeszcze je ma: http://fawa.pl/viewtopic.php?f=23&t=28504 Znajomi sobie je chwalą.
  2. Tylko, że mi chodziło o napór ziemi w pustym zbiorniku a nie napór wody
  3. Standardowo robi się chudziak ( ewentualnie izolację przed wodą) a dopiero na to fundament, najlepiej zazbrojony, wtedy nie popęka. Jesteś pewny, że te ściany z bloczków wytrzymają napór ziemi? Kiedyś będziesz musiał opróżnić cały zbiornik a wtedy napór ziemi może okazać się za duży. Między gruntem a ścianą trzeba dać styrodur (lepszy od styropianu) a ścianę od zewnątrz zabezpieczyć przed wodą gruntową (np. pomalować Abizolem) To takie wskazówki na szybko. Konstrukcje akwariów robiliśmy z żelbetu.
  4. Znaczy wylałeś chudziak A jak będzie wyglądało wyżej? Pytam bo miałem okazję wykonywać akwaria w Warszawskim ZOO i jak coś mogę coś doradzić.
  5. Ale rurka owinięta włókniną to nie jest FBF...
  6. Całą lampę już rozebrałem a naświetlacze złożyłem z powrotem. Niestety zdjęcia żadnego nie mam. W ten sposób jaki Ci zaproponowałem niestety nie da się zmieniać kąta świecenia, przykręcasz na stałe. Ja nie musiałem zmieniać kąta bo lampa wisiała nad krewetkarium z mchami, które chciałem równomiernie oświetlić.
  7. Używam tych naświetlaczy (10W) w 2 akwariach. W większym 540l paludarium 4 sztuk, w mniejszym 54l 1 sztuki. Wcześniej w 54l zrobiłem lampę ala ADA Solar z 2 takimi naświetlaczami wewnątrz. Żeby się zmieściły rozmontowałem je zostawiając dolną część w której jest dioda i odbłyśnik oraz zasilacz. Jeżeli dobrze pamiętam to ta dolna część ma 3,5-4 cm grubości. Możesz je przykręcić do obudowy a zasilacze schować w korytku.
  8. Ja u siebie użyłem rurki od wody zimnej USMetrix 3/4". Wchodzi lekko na wcisk.
  9. Gąbki wycięte z arkusza, jeżeli dobrze pamiętam to 20 ppi (duże oczka). Nasadzone są na trzpieniu od wkładów sznurkowych. Niestety nie są zbyt grube.
  10. Mi się zapowietrzało jak nie odpowietrzyłem mechaników. Powietrze zbierało się w tym miejscu i mogiła... Dopiero ponowne zalanie całej instalacji za pomocą dodatkowej pompki pomagało. Nabe, poza wymienionymi przez Ciebie przypadkami trzeba uważać też na odpowietrzniki w korpusach. Moje guziczki, przy pompie włączonej na 3 bieg, potrafiło zassać. Przez co do układu dostawało się powietrze. Poradziłem sobie z tym przycinając jakieś 3mm śrubki trzymające guziczki i dokręcając je maksymalnie. Po prawie 5 miesiącach użytkowania tego systemu jestem bardzo zadowolony. No może poza tym, że wkłady 50 musiałem wymieniać co 3, 4 dni. Odwijanie nie dawało większego efektu. Na tą chwilę mam zamontowane gąbki, które czyszczę raz na tydzień.
  11. Nie sprecyzowałem. Chodzi mi o sytuację przy wymianie wkładów sznurkowych. Widzę, że masz tak samo jak ja pompę poniżej korpusów. Mi instalacja zapowietrzała się w miejscu gdzie Ty masz wąż prowadzący do pompy.
  12. Jeżeli to Ci pomoże to masz rozwiązanie mojej filtracji: http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=31909
  13. Ale jeżeli się zapowietrzy to życzę powodzenia... Mi początkowo za każdym razem się zapowietrzała instalacja. Strasznie wkurzające to było. Dopiero jak nabrałem wprawy poradziłem sobie z tym problemem.
  14. W sieci natknąłem się kilku krotnie na wzmiankę o tym, że lepiej pompę zamontować wyżej bo spada wydajność. W takim razie muszę zweryfikować swoją wiedzę. To tylko luźna sugestia, lepiej sprawdzić przed sklejeniem jak z dostępem, przy różnych kombinacjach, niż potem przez lata się męczyć. Niekoniecznie doszły by kolejne kolanka... Przy moim pomyśle jest jedno kolanko mniej niż teraz. Ale bez sensu się "sprzeczać" bo i tak to znacząco nie wpłynie na wydajność.
  15. Wydajność trochę spadnie, w końcu to dodatkowe 30cm do podniesienia. Zobacz czy przy takim ustawieniu pompy będzie Ci łatwo wymieniać wkłady w mechanikach. Czy nie lepiej przesunąć mechaniki maksymalnie do przodu, pompę obrócić o 90* w poziomie a rury dalej poprowadzić tylną dziurą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.