Jump to content

450 Debiut

aarset
 Share


Pojemność 450l. Wymiary 180x50x50. Filtracja zew. eheim 2128+eheim 2228. wew. 2xAT-203 Oświetlenie 2x54w JBL Solar Marin Day 15000K. Podłoże piasek. Dekoracje: tło czarne PCV, serpentynit. Obsada: p.acei, p.demasoni, m.cyaneorhabdos, i.sprengerae, m.msobo heteropictus


From the category:

Akwaria

· 3,307 images
  • 3,307 images
  • 6,766 image comments

 Share
Recommended Comments

Witam Klubowiczów.Co do obsady to pływają jeszcze 2 szt.Copadichromis Borleyi, ale to przez zasiedzenie, do odłowu.Proszę o komentarze.

Link to comment

dla mnie super ... najlepsze ułożenie skał jakie widziałem w Galerii obsada ciekawa w sumie też OK ... ładny debiut ;)

Link to comment

genialne... też zacząłem eksperymentować z małymi odłamkami takich samych dużych brył... ale daleko mi do tego... piękne akwa... narazie mój faworyt - pobiłeś to drugie w podobnej tonacji któremu dałem 10 :wink:

Link to comment

nooo oczywiście znalazł się kolo, któremu nie powiodło się w łóżku w ten weekend i dał temu upust z oceną 3 przy tym zdjęciu :mrgreen: tylko nie biadolcie znowu na forum - to zdjęcie się obroni :P

Link to comment

Baniaczek poprawny, ale nie trafia jakoś specjalnie do mnie. Kamienie ułożone w pojedyncze kupki, nie tworzą wspólnej całości, nie sięgają pod lustro wody przez co połowa wysokości to tyko woda. Aczkolwiek baniaczek na plus, zwłaszcza jak na debiut :) Pozdrawiam

Link to comment

Kamienie siegaja do polowy wysokosci wiec nie rozumiem twojego postu, rybki nie plywaja przy dnie lecz po calym akwa, odnosnie ich ulozenia to zgodze sie praktycznie ze wszystkimi ze jest ono starannie dobrane przez co wyglada pieknie i naturalnie. Dla mnie 10/10

Link to comment

Miód malina, nic dodać nic ująć, wszytsko przemyślane i pięknie skomponowane w całość. Moje gratulacje z tak pięknego zbiornika.

Link to comment

Bardzo ładny i udany debiut. Serpentyna i jej aranżacja - pierwsza klasa. Obsada również ciekawa, szkoda tylko, że nie napisałeś ile sztuk każdego z gatunków tu pływa. Plus za ukrycie osprzętu (boki akwa masz widoczne z zewnątrz, czy tylko przód jest wyeksponowany? Jeśli widoczne, ciekaw jestem, czy owe maskownice z pleksi zasłaniają również te fragmenty filtrów, które można zobaczyć z boków wanny ?). Jedyną rzeczą, która mi tu nie pasuje jest oświetlenie. Mimo całego "uroku" przekłamuje nieco kolorystykę ryb oraz podkreśla tylko niebieski pigment ich ubarwienia. Wizualnie powoduje również niebieską - morską poświatę. Stosuje się je z powodzeniem (jak podaje literatura) przy hodowli wspomnianej morszczyny, w tym korali i bezkręgowców, ze względu na wysoki zakres niebieskiej części widma. Ma on największą energię, dlatego wycinki tej barwy mogą przenikać przez wodę morską do znacznych głębokości. W przypadku akwariów słodkowodnych (tu w Malawi), powinno się to oświetlenie uzupełniać pozostałymi komponentami spektrum. Miejmy nadzieję, że jednak w tym przypadku wszystko będzie ok. i glon urośnie jak Mikołajowi broda ;) Poza tym gra gitara. Oby więcej tak bajeranckich debiutów :) Pozdrawiam.

Link to comment

Dzięki za komentarz. Co do obsady to jest jeszcze przed redukcją( np. na osiem sztuk msobo zaczynają wybarwiać się trzy samce)i czekam na rozwój sytuacji. ad.2 akwarium jest wyeksponowane tylko z przodu, mimo to boki są oklejone czarną folią. Natomiast co do oswietlenia to jest to w pełni świadomy wybór(wiem jakie widmo emitują te świetlówki i,że są dedykowane morszczyznie) jakiego dokonałem po około czteromiesięcznych eksperymentach chyba z udziałem wszystkiego co jest dostępne na rynku w T8. Åšwiatło daje efekt sterylności i wg. mnie dużo bardziej oddaje naturalne barwy ryb(również żółte)niż np. Narva Nature czy Hagen Power-Glo. Jeszcze raz dzięki za przychylne opinie. :) Pozdrawiam.

Link to comment

Skoro wspominasz o sterylności tego oświetlenia, a w zasadzie efektu jaki tworzy w Twojej wannie po jego instalacji, to nie ukrywam, że jest widoczna... Po części jest to jego zasługą, a po części, niewątpliwej jeszcze świeżości samego akwa. Jeśli próbowałeś wielu wariantów i konfiguracji światła o różnym zakresie widma i twierdzisz, że Twoich podopiecznych najlepiej wybarwia Marin Day z niebieską poświatą, ja Ci wierzę. Mimo wszystko zapytam: jeśli zależy Ci na efekcie czystej i klarownej wody, jak również naturalnego ubarwienia ryb, to próbowałeś montażu świetlówki Aquamedic Reef White, również o temperaturze 15000K ? To głównie owa "temperatura światła" sprawia wspomniany efekt "sterylności". W przypadku tej świetlówy nie ma tego, zazwyczaj niechcianego przez maniaków Malawi niebieskiego refleksu. Być może kolorystyki ryb znacząco nie podkreśla, to jednak w pełni oddaje ich naturalizm, co przy połączeniu chęci osiągnięcia sterylu i naturalności jest ciekawą alernatywą dla JBL-a.

Link to comment

mati - otóż właśnie to mnie boli, że kamienie sięgają tylko do połowy baniaka. Obejrzyj kilka innych baniaków chociażby jurgena, m_sobo czy z wanienek z tłem z folii baniaczek mutry. Dla mnie tamte baniaki mają klasę, coś niepowtarzalnego. Cała właśnie sztuka w tym, żeby umieć stworzyć taką dekorację, która wykorzysta całą wyskokość baniaka. IMO w tym szkiełku trzeba to dopracować.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.