Jump to content

mobi tydzien po zalaniu

mobi
 Share


pojemnośc 240L wymiary 120/40/50 filtracja tetra ex700, aquael turbo 1100 (głowica + gąbka) świeci tył power-glo i będzie przód aqua-glo podłożę piach tło wapień DIY dekoracja wapnie obsadę jeszcze kombinuje:)


From the category:

Akwaria

· 3,307 images
  • 3,307 images
  • 6,766 image comments

 Share


Recommended Comments

Widoczna jest nieco dysproporcja pomiędzy wielkością i gęstością kamyków w tle, a wolnostojącym wapieniem, lecz to żaden problem techniczny. Nie każdemu się to będzie podobać ale ja szczerze gratuluję włożonej w nie pracy. Widać ją tutaj i to duży plus. Brawo! Poza tym sądząc z rozmiarów, zapewne dom znajdzie tu Mbuna, której kryjówki znajdują się między kamieniami ale najczęściej w miejscu ich kontaktu z piachem. Dlatego kamienie, stojące jedne na drugich, postawiłbym na nim, nie tworząc garaży i optycznych domków. Poza tym, chemik tak na styk! Jeśli wśród planowanej obsady znajdą się fisze w niebieskim kolorze, to polecam zamianę oświetlenia - Power Glo do przodu, a Aquę do tyłu. Power Glo suuper wybarwia niebieską barwę! Jest tego jeden minus jak zauważyłem, a mianowicie, przy odwrotnej konfiguracji kamienie szybciej porastały zielonym glonem. Ale na to, może mieć równie dobrze wiele innych czynników, o których nie będę wspominał. Masz inny rodzaj kamienia, innej "mocy" filtrację, więc w Twoim przypadku niekoniecznie musi się potwierdzić moja obserwacja. Sam, metodą doświadczeń dojdziesz do najkorzystniejszego dla swoich pyśków ustawienia. Pozdrawiam.

Link to comment

Dziwnie wyglądają te kamienie położone na piach. Powinno być odwrotnie, to kamienie powinny się wyłaniać z piasku. Zresztą to niebezpieczne dla szkła takie kładzenie kamieni na piach.

Link to comment

kamienie ja też zagłębiłbym w piachu - będzie bardziej naturalnie. co do tła wydaje mi się, że jak porośnie ono glonem to może dać bardzo fajny efekt

Link to comment

husar dzięki za konkrety i że doceniasz moja pracę. Mbuna rzecz jasna będzie się tutaj chowała. Co do tła to fakt jest dysproporcja ale myśle że glony wszystko z czasem załatwią a pozatym w realu jest cudnie ale to rzecz gustu. Co do kamienie leżacych na kamieniach to czy jak je dam na piach to nie zabiora wolnej przestrzeni na dnie?? bo fakt te "garaże" coś mnie gryzą. Co do oświetlenia to zależy mi na szybkim poroście glonami wiec polecę się twoim radą. did i jemioluszka - 2 cm styropian pokryty 1 cm warstwą piachu na to kamienie i zasypane 5 cm warstwą piachu, a to że taka ich struktura to poprostu nautura je tak ukrztałtowała:D

Link to comment

Teraz podzieliłeś wannę na pół - tę skalistą i plażę... To, że owe kamienie stojące jedne na drugich postawisz na piachu nieco z przodu, (a w zasadzie zagłębisz je w nim) spowoduje oczywiście zmniejszenie wolnej przestrzeni przy dnie zbiornika. Jednak to żaden problem. Mbuna żeruje właśnie w obrębie kamieni, żywiąc się różnego rodzaju porastającymi kamienie glonami. Tak więc, jeśli nie chcesz, by Twoje przyszłe młode i co tu dużo mówić, z pewnością płochliwe pyśki chowały się w tylnej części akwa postaw kilka z nich bliżej przedniej szyby. Obserwacja ryb wówczas będzie pełniejsza i ciekawsza, a i same fiszki będą częstszymi gośćmi przedniej jego części. Zmiany dokonaj z głową, a zobaczysz różnicę.

Link to comment

Pewnie jak mocon zarosnie, bedzie fajnei wygladac. Poki co razi dysproporcja wielkosci kamienie na tle/kamloty na piachu :) ..nie mniej jednak kupa pracy wlozona. Jak CI sie podoba, bomba.

Link to comment

Wiem ile pracy włożyłes w to tło ale do mnie w ogóle nie przemawia za małe kamyszki i wygląda jak murek kościelny. Jeśli tobie odpowiada oki. 6/10

Link to comment

Brawo, świetna robota, tak lubię. Żadnych płaskich łupków i podobnych dziwactw. Nie przejmuj się co pisza o tle, zarośnie glonami i będzie wyglądało coraz lepiej. Układ kamieni zmienisz jeszcze 50 razy :) Faktem jest że przydałoby się ułożyć kilka bliżej przedniej szyby. Ogólnie bardzo zapowiada się przyjemne mbunarium.

Link to comment

Mobi te kamienie na użyłeś na tło to takie co moza np: kupić na składzie budowlanym (http://allegro.pl/item638192171_wapien_na_murki_ogrody_krakow.html) Bo FAJNIE TO WYGLÄ„DA :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.