Jump to content

Moje pierwsze Malawiarium

ganczar
 Share


Pojemność 300l. Wymiary 120/50/50cm. Filtracja wew. mechanik Weipro TC 2500 zew. biolog Atman CF 800 (zastanawiam się nad zmianą na Eheim 2327 lub 2229). Oświetlenie Grolux + Aquastar. Podłoże piasek kwarcowy dekoracyjny z Platformy Budowlanej + piasek budowlany ze składu. Dekoracje: Kamienie z ogrodu Obsada: Pseudotropheus Saulosi, Melanochromis cyaneorhabdos (Maingano), Metriaclima membe deep (wszystko maluchy) Akwarium zalane w Grudniu 2008.


From the category:

Akwaria

· 3,306 images
  • 3,306 images
  • 6,761 image comments

 Share
Recommended Comments

Zapomniałem dodać iż akwarium ze względu na układ mieszkania jest transparentne. Tak więc tła brak a w zasadzie tworza go rozrastające się nurzańce.

Link to comment

10/10 Daje wszystko co mam bo akwa do mnie trafia! 300L a wygląda z tymi maluszkami jak 840L. Pięknie, gustownie, oświetlenie daje ciekawy fioletowy klimacik na duży +, obsada dla mnie ciekawie dobrana, filtracja oki (Eheim 2228 starczy spokojnie). Pozdro i powodzenia. Dawaj fotki jak maluchy podrosną ;).

Link to comment

całkiem ładne masz kamyczki w ogrodzie. Dobry układ roślin. Kamień po lewej do mnie nie przemawia ale podejrzewam że nie miałeś innego wyjścia ze względu na mechanika. Dobra robota

Link to comment

Dokładnie. Za tym kamieniem mieści się wszystko co powinno byc niewidoczne :) Ale porasta już krzeczorami krasnorostów więc mam nadzieje że stanie się ciekawszy :) Dzięki za komentarze :) pozdro

Link to comment

Åšwietny zbiornik, rewelacyjnie zbudowany wystrój, obsada dobra. Dla mnie niewątpliwie akwa, przy ktorym można dłuuuugo siedzieć ;)

Link to comment

Prosiłbym uzasadnić, szczególnie te niskie oceny. Bardzo przydałaby mi się konstruktywna krytyka. Wszak to mój debiut. A wszystkim komentatorom bardzo dziękuje! Jest mi niezmiernie miło że moje wypociny zostały docenione :)

Link to comment

Prosiłeś o komentarze więc jeden ci dam ... nie lubię oceniać wystroju bo dla mnie każde akwarium które zapewnia pyskom kryjówki jest OK. Wiadomo jednak że jedno podoba się bardziej jedno mniej. Te twoje jest ... hmm dziwne, inne ... nie jest to Malawi w jakim żyją Mbuna i nie ma szans by było jego kopią jest jednak naturalne ... w Malawi generalnie w świecie Mbuna tak nie jest jeśli już to kamulece to bez zielska. Nie oddaje więc klimatu skał Malawi a bardziej jakiejś czystej wolno płynącej rzeczki. Kamienie są świetnie ułożone dają sporą ilość schronień, patrząc na ten baniak ma się wrażenie jakby zanurzyło się głowę pod wodą i obserwowało ryby. Nie ma w nim krzty sztucznego kopiowania Malawi i niech tak zostanie. Nie kombinuj nie dostosowuj się do gustów tych którzy dali ci jedynki czy 2 ki ( obawiam się że ma to raczej związek z dość wysoką pozycja która zajmowałeś w rankingu niż faktyczną oceną ... ot ludzie czasem prymitywnieją i są zazdrośni ;)) Masz na prawdę fajny baniak ( moja żona oceniła go najwyżej w top 20 ) fajną obsadę i tak trzymaj. Åšwietny debiut. U mnie dostałeś 8 albo 9 czyli bardzo wysoko bo nawet nie wiem czy dałem komuś 10 za baniak. Pozdrawiam

Link to comment

Mi też baniaczek się podoba, choć za dużo zieleninki:) Nietypowe kamienie, ale za oryginalność dam 9, widać dokładne przemyślenia wystroju:)

Link to comment

Baniaczek jak dla mnie inny niż wszystkie, kamienie naprawdę świetne i w dodatku bardzo dobrze ułożone, poczekać tylko jak zarośnie glonem, te maluchy naprawdę dają efekt jakby szkiełko miało z 1000l :mrgreen:

Link to comment

[quote]Nie kombinuj nie dostosowuj się do gustów tych którzy dali ci jedynki czy 2 ki ( obawiam się że ma to raczej związek z dość wysoką pozycja która zajmowałeś w rankingu niż faktyczną oceną ... ot ludzie czasem prymitywnieją i są zazdrośni[/quote] Co nie ganczar?;)

Link to comment

Wcale nie zamierzam nic zmieniać. Tylko dmuchawę wewnętrznego muszę poprawić, bo się mi czasem film bakteryjny osadza. Pewnie jakbym mógł ustawić akwarium pod ścianą, z roślin bym zrezygnował. Zielone glonki cieszą me oko :) Ale nurzańce tworzą ścianę, dzięki której, nie rzuca się w oko to, co za akwarium się dzieje. Co do kamieni to ten duży leżący na środku stworzył swoistą łąkę dla pysi :) Pasą się jak owieczki :p Åšwietnie to wygląda, wierzcie :)

Link to comment

Akwarium oceniam na 8/10, ale dałem 1. Jakoś tak... dajesz wszystkim niezasłużone nędzne oceny, to tak samo niezasłużoną dostaniesz ode mnie. Uprawiasz dziecinadę, to otrzymujesz odpowiedź na identycznym poziomie...

Link to comment

a taki wierszyk znalazłek kiedyś... Pewien pyszny człowiek, krytyk nad krytyki, Rozdawca miernoty, żalu, złośliwości, Pragnął piekielne siać ziarno i przytyki, A stał się ofiarą własnej małości...

Link to comment

Podobnie jak KISOR twój baniak oceniłbym wysoko na 8/9 ale dałem 1... chyba wiesz dlaczego Ganczar. ???? Rozdajesz każdemu po 1 nie zastanawiając się,że każdy w swój baniak wkłada dużo pracy i wysiłku i uważam,że wystawienie komukolwiek oceny 1 jest czystym chamstwem i brakiem wychowania. Ale cóż są ludzie i ludziska. Pozdrawiam :mrgreen:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.