Jump to content

Moje 240l

rosa1986
 Share


Dzięki forum Klubu Malawi i poradom kolegów powstało takie coś :-). 240l (120x 50x 40 cm) Oświetlenie Led białe zimne i RGB firmy Samsung plus sterownik LedDimmer Pro Filtracja tetra ex 800 plus jako biolog i hw 303a plus falownik jvp 102 jako filtracja mechaniczna Dekoracje to serpentynit i drobny piasek Obsada: pseudotropheus saulosi 1+4, cynotilapia sp hara gallireya reef 5 szt młodych, pseudotropheus cyaneorhabdos maingano 10 szt młodych (do redukcji)

  • Like 1
  • Dziękuję 3

From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

 Share


Recommended Comments

Krzysztofie może tego na zdjęciu tak nie widać, ale pomiędzy skałami jest mnóstwo kryjówek (nawet pod tą małą na środku jest grota). Więc myślę, że spokojnie każda ryba znajdzie swoje miejsce

Link to comment

Gosiu, wiem. Pysie są kreatywne i wszędzie znajdą sobie miejsce, ale nie o to mi chodzi. Nie podoba mi się ta minimalistyczna moda w aranżowaniu akwarium dla ryb z grupy mbuna. Ty tej modzie uległaś, a ja wyraziłem tylko swoją opinię. Głównym argumentem przemawiającym za takim minimalizmem jest obawa o zachwianie cyrkulacji w akwarium i odkładające się kupy. Czyli co, aranżujemy akwarium pod siebie, nie pod ryby. Mitem też jest to, że odkładające się kupy jakoś znacząco zatruwają wodę. Kupy źle wyglądają w akwarium i tyle. Głównym źródłem amoniaku w wodzie jest mocz ryb. Przepływ wody plus ruch ryb powoduje, że woda nigdzie nie stoi i filtracja ten amoniak neutralizuje. Miałem mbunarium (jest na naszym kanale YT) zawalone kamieniami (dobrze ponad 100kg.) z tłem strukturalnym i ponad 20 dorosłych pyszczaków plus młodziki i wszystko funkcjonowało bez problemu. Podkreślę, akwarium bardzo ładne, dałem 5 (chociaż nie powinienem za ten minimalizm :)) Niech Ci się ryby dobrze chowają.

Link to comment

Dziękuję za miłe słowa ?. Muszę wrzucić świeże zdjęcie, bo kamienie zrobiły się już ładne ciemne (pojawiły się glony, a okrzemki ustąpiły ?), nastąpiła też zmiana filtracji i trochę inne ustawienia oświetlenia.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.