Jump to content

Mój mały biotop Malawi

Bezprym
 Share


Akwarium poj.240l (120x40x50) Obsada kupiona w Malawi Śląsk Labidochromis caeruleus 7 szt. Cynotilapia sp. hara Gallireya Reef 7szt. Kamienie jakieś otoczaki. Filtracja biologiczna HW 302A Filtracja mechaniczna Aquael Turbo Filter 2000


From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

 Share


Recommended Comments

Moim zdaniem (!!!) jasna aranżacja + jasne tło + jasna obsada nie dadzą Ci fajnego efektu wizualnego - kontrastu. Ciężko będzie Ci zrobić zdjęcia ryb. Sprengi, maingano, demasoni, samce saulosi itp byłyby tu świetnie widziane.

Link to comment

Przy naturalnym oświetleniu hary już nie są takie jasne. Obecnie wymieniłem świetlówkę na JBl Solar Marine Day i rybki już lepiej się prezentują, chociaż mam odczucie że przy Jbl Solar Natur lepiej by się prezentowały. Sprengi nie za bardzo mi się podobają, nad Maingano się zastanawiam jako 3 gatunkiem,tylko czyza niebiesko nie będzie? Chodzi mi po głowie jeszcze Metriaclima Elongatus Chailosi.

Link to comment

Jakieś otoczaki wyglądają świetnie na podobnym tle, jest ok, nie mam ogromnego doświadczenia z pielęgnicami malawi, Twoje obecne rybcie wyglądają na bardzo młode, możesz dołożyć kolejny gatunek, młodym osobnikom łatwo przyjdzie stworzenie hierarchii w zbiorniku, jednak gdy dorosną ..., bywa różnie. Pozostawiając obecny skład jest szansa naturalnego doboru rewirów i ciekawej obserwacji. powiększając fotkę widzę, że rybcie dopiero się wybarwią (nabiorą ostrości), będą prezentować się o wiele lepiej. W przyszłości zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonej z pielęgnicami metody "samotnego króla".

Pozdrawiam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.