Skocz do zawartości

krzyźówka


klopot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post i nie wiem czy w dobrym miejscu się podpiąłem.

Jeśli tak to przepraszam moderatorów.

Ostatnio pojawiły się młode w zbiorniku i raczej na pewno to jest krzyżówka bo nie mam pary tego samego gatunku.

Mam pytanie co się mogło skrzyżować?

Posiadam:

- samiec melanochromis chipokae

- samica Red Red (lub Red Blue)

- i Pseudotropheus Saulosi. I tu jest problem, bo wyglądami na samca, ale nie jestem pewien. Żólty co prawda jest, ale delikatnie ciemniejszy od góry.


Czy możliwa jest krzyżówka melanochromis chipokae z Red Red, albo Pseudotropheus Saulosi?

Jeśli nie to raczej wytarły się te dwie żółte.


Małe mają około 5mm - 6 sztuk.


Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku - niestety twój post jest tylko potwierdzeniem tego, z czym walczymy.

Ciekaw jestem jakie masz akwarium, jak działa filtracja, co pływa w akwarium.

Wpuściłeś ryby do akwarium o których nie masz zielonego pojęcia, kłopoty z krzyżówkami to najmniejszy problem - póki nie będziesz chciał ich komuś ich dać (bo wtedy będzie to jego problem), ale uwierz nie trzyma się ryb tak jak ty to robisz - bo coś mi się wydaje że w akwarium masz tylko te trzy ryby - i boję się że zaraz napiszesz że nawet w czymś mniejszym niż 60 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku - niestety twój post jest tylko potwierdzeniem tego, z czym walczymy.

Ciekaw jestem jakie masz akwarium, jak działa filtracja, co pływa w akwarium.

Wpuściłeś ryby do akwarium o których nie masz zielonego pojęcia, kłopoty z krzyżówkami to najmniejszy problem - póki nie będziesz chciał ich komuś ich dać (bo wtedy będzie to jego problem), ale uwierz nie trzyma się ryb tak jak ty to robisz - bo coś mi się wydaje że w akwarium masz tylko te trzy ryby - i boję się że zaraz napiszesz że nawet w czymś mniejszym niż 60 l.



Zbiornik główny 80l, a w nim samiec chipokae + samiec auratus w swojej osobistej grocie mocno zdominowany + 2 zbrojniki.

Do kotnika 30l powędrowały te dwie żółte (wydaje mi się że samiec ikubuje) + 6 malizn.


Filtracja w głównym kubeł minikani 120 z prefiltrem (w środku koral, ceramika, i szczypta węgla) + 2 mechaniczne o łącznym przepływie 900l/h. NO2 - 0, NO3 - 30, pH8, GH14-15.

W kotniku jedynie dwa wewnętrzne, jeden z świeżą ceramiką + zeolitem, drugi mechaniczny. Bardzo silne natlenianie i dosyć spora cyrkulacja. Na dnie bardzo dużo wapienia filipińskiego i martwej rafy dużo kryjówek, dzięki czemu cyrkulacja nie uciążliwa dla narybku.


Jednak filtr jest świeży i podłoże tak samo w wyniku czego od rana walcze z NO2 - 1,6mg/l podmianka 40% i ani drgnie w dół. :(

Jak przez najbliższe dwa dni przy podmianach koło 50%/dzień nie spadnie to podbiore media filtracyjne ze starego kubełka.


Zbiornik na wylocie ryby miały na spokojnie dokonać swoich dni i miałem przejść na tanganikę małą do 250L jednak teraz mi się to pokrzyżowało i mam mały dylemat...

1.Proszę się powstrzymać od złośliwego tonu wypowiedzi.

2.Proszę używać opcji edytuj, posty połączyłem. Gorol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wydaje mi się że kiedyś przegladałem na jakiejś stronie www że rybcie są dość blisko spokrewnione. Kiedyś nazywała się pseudotropheus zebra (zaliczając to odmiane red-red) dopiero potem została wydzielona na metriaclima esther red-red. Dlatego krzyżówka z Saulosi jest najbardziej prawdopodobna. Zresztą większość gatunków w Malawi powstała jako krzyżówki...

Swego czasu było straszne zamieszanie w taxonomi pielęgnic z jeziora malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.