Skocz do zawartości

Padają rybki


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium mam od około 4 miesięcy. Dwa tygodnie temu padł demasoni. Dwa dni przed końcem życia widać było, że jest z nim już źle. Nie miał siły, leżał często na boku itp. Dzisiaj zauważyłem, że jeden rdzawy nie żyje a drugi już kona - kreci kołowrotki, leży na boku, skrzela ma jakby lekko przekrwione. Na razie go odłowiłem do małego naczynie i nie bardzo wiem co robić.

Proszę o jakieś wskazówki co powinienem robić. Pewnie rdzawy nie przeżyje ale boje się, że kolejne rybcie będą padały.

Mierzyłem przed chwilą parametry:

NO2 <0,2

NO3 30

NH3 0


Akwarium 240l

Filtr Exeim 2073 + wewn. Juwel Bioflow 3

Karmienie: Tropical Spirulina 36 (głównie), Hikari Cichild Excel, Dainichi Veggie FX

Podmiany wody co 1-2 tyg.


Będę wdzięczny za wszelkie sugestie bo bardzo się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drugiego rdzawego już nie ma więc fotek już nie zrobię :-(

Pozostałe ryby chętnie jedzą i nie wydają się być płochliwe. Jakiś miesiąc temu kupiłem 4 red redy.


Na razie zakupiłem BACTOFORTE S Sery. Pewnie będą go miał pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem inkubującą Demasoni która nie była odławiana. Samica już nie inkubuje ale w akwarium w szelinach siedzi kilka malusieńkich rybek.

Czy jeśli pyszczaki zjadają młody narybek to w przypadku roślinożernych może im on zaszkodzić ?

Może to to ? Czy podawanie antybiotyku (bactopur direct) zaszkodzi młodym ?


Nikt nic nie doradzi ?

Połączyłem posty, Proszę używać opcji edytuj. Gorol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

w sierpniu założyłam akwarium 200 poszłam do zoologicznego to moja obsada https://www.facebook.com/anna.p.gajewska/videos/1031307766921250/?l=5995153981662306710

do wczoraj było wszystko dobrze aż do dzisiaj nie wiem dlaczego pozdychały wiej już że mam złą obsade będe robiła z tym pożądek ale dlaczego one pozdychały do wczoraj zachowywały sie dobrze ładnie jadły pływały a dziś :( to były tropheusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego one pozdychały do wczoraj zachowywały sie dobrze ładnie jadły pływały a dziś :( to były tropheusy


O to jeszcze tam były i tropheusy.

Aniu to inny biotop inne wymagania i najbardziej delikatne ryby z Jeziora Tanganika. Wymagają wyłącznie pokarmu dla roślinożerców a ty dałaś ostatnio co - napisz nazwę z opakowania.


EDIT

Ania dała mrożonkę jakąś - więc wybitnie dla mięsożerców ale dlaczego jej red-red padł także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czym karmiłaś ryby, trudno będzie utrzymać w jednym zbiorniku ryby z trzech biotopów o innych wymaganiach pokarmowych. Tropheus Duboisi to typowy roślinożerca, podawanie tej rybie pokarmu na bazie mięsnej doprowadzi do jej zgonu. Te ryby są bardziej wrażliwe na niewłaściwy pokarm niż ryby z biotopu Malawi. Aby utrzymać ten gatunek w dobrej formie wystarczy karmić je raz dziennie płatkami spiruliny, podobnie karmimy ryby z grupy Mbuna które posiadasz.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @TomekT takie plany długoterminowe plany zazwyczaj się nie spełniają, lepiej kuć żelazo póki gorące.
    • Sprzedam książkę Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi (1 wydanie) . Książka w bardzo dobrym stanie + autograf współtwórcy Wojtka Sierakowskiego 🙂  Cena razem 100zł z wysyłką do paczkomatu Inpost.  Zainteresowane osoby zapraszam na priv.
    • Jednak zbyt dużo jest pięknych ryb, by wybór był prosty, dlatego myślę o opcjach, jak poniżej. 🤔 Wydaje mi się, że takie drapieżniki wagi średniej byłyby odpowiednie do akwarium o długości ca 220 cm.  Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, że chciałbym obsadę nietuzinkową. Nie mam zamiaru silić się na sztuczną oryginalność i wymyślać jakieś cuda - ale nie powiem, zależałoby mi na szkle, w którym będzie pływać coś rzadziej spotykanego. Stąd szczególnie interesuje mnie np. Trematocranus placodon. Ładna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszukań mało, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Rośnie spora, do 25 cm, ale w necie różnie można wyczytać co do agresywności. Widzę, że jest dostępna w Tan-Mal. Może ktoś miał/ma i podzieli się obserwacjami.
    • Dzięki. Faktycznie, we wspomnianej książce proponowane do M. mchuse gatunki zarówno nie przekraczają go wielkością, jaki i nie są też określane jako agresywne. Słusznie, w związku z delikatnością M. mchuse zacznę w takim razie od 4 gatunków i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie; doświadczenie z obserwacji też coś podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywiście też. 👍😉
    • U mnie w module jako wloty robią: szczelina wycięta "fabrycznie" na etapie budowy modułu (mniej więcej w połowie wysokości modułu, niewidoczna patrząc od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej części modułu zakończony kratką wentylacyjną o średnicy 45 mm oraz dwa nacięcia w górnej części modułu, przez które przelewa się woda - działa jednocześnie jako skimmer. Na późniejszym etapie kratkę nieco zmodyfikowałem, wycinając z niej trochę plastiku, przez co zwiększyła się powierzchnia zasysu.
    • Możesz śmiało podłączyć do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 
    • @pablomas dzięki. Tak sobie właśnie myślałem, że mocna filtracja biologiczne likwiduje błonę. Ja właśnie "tworzę" taką hybrydę. Narożną kasetę w kształcie hmf ale w sposobie działania modułu Czyli przód będzie cały z pvc. U góry nacięcie jako skimmer. Zastanawiam się tylko nad wlotem @jaras @marcin73m jak macie zrobione wloty do modułu? Myślałem nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewnątrz zabezpieczonej czymś takim. Myślę, że spowodowało by to równiejszy przepływ wody przez gabkę Tylko czy ta rura jest potrzebna? Może wystarczy tylko ponawiercać dziurki jako wlot?  
    • Powinno działać daj tylko czas u mnie po ok 6tyg zniknął, brak biofilmu od dwóch lat. Zobacz mój wątek Hmf w filtrze Juwel.
    • Moja wpłata nie dotarła? @yaro sprawdź proszę
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.