Jump to content

STYROPIAN NA DNO ???

ROMANO
 Share

Recommended Posts

Witam ;) Proszę o podpowiedź co do STYROPIANU na dno akwa. Mianowicie czytałem na ten temat w internecie, piasało tam żeby układać na dno akwa styropinu gr ok 2cm, żeby kamienie które pysie podkopują nie rozbiły dna . Podpowiedzcie czy taki styropian nie szkodzi pysiam i wodzie ??? Czy naprawdę jest potrzebny ?? Pozdrawiam ;) Mam nadzieje, że takiego tematu jeszcze nie było... Jeśli tak to z góry przepraszam... Ja nie znalazłem nic na ten temat na forum malawi.:D

a ja nie mam styropianu, ani żadnego materiału pomiędzy kamieniami a szybą denną, nigdy nie stosowałem (dla uprzedzenia komentarzy, powiem, że to od około trzydziestu lat) czegoś takiego i nigdy nie miałem żadnych przykrych przypadków, a kamienie w akwarium mają na pewno nie mniej niż 10-15 kg. moim zdaniem ten pomysł z podkładem pod kamienie jest teoretycznym wymysłem

Ostrożności nigdy za dużo.. chociaż ja też styropianu nigdy nie kładłem, w akwa konstrukcje są na tyle stabilne że nic się nie przewróci, w innym leżą na podsypce z piasku i raczej też nic się nie stanie, póki się po nich nie skacze.Chociaż niektóre skały są u mnie znacznie cięższe niż te 10kg które podajesz :) A tam już nie było co ryzykować, stoją na piance. Styropian wymysłem nie jest, a jedynie dmuchaniem na zimne, bo co by było gdyby... przypadki pękniętego dna już były.

te 10 kg. to najmniejsze są, jeden z większych kamieni kiedyś zważyłem i ma 35 kg. i dlatego żeby dmuchać na zimne, dno mam z 19 mm.

i dlatego żeby dmuchać na zimne, dno mam z 19 mm

Szkoda że nie napisałeś tego we wcześniejszym poście, ktoś świeży przeczyta, ułoży konstrukcje na szybie 8 coś spadnie i kicha. W doradzaniu lepiej brać pod uwagę "czarne" scenariusze niż narobić komuś niedoświadczonemu kłopotu.

OK czyli do 200l akwa wystarczy mi zwykła centymetrówka ;)??

Spokojnie starczy.

Edit

Jak dobrze sobie przypominam to w mojej 1 ramówce dno miałem z szyby zbrojonej :)