Jump to content

Aulonocara baenschi(LC) w 200l i co jeszcze ?


DawiD
 Share

Recommended Posts

Aulony do 200l kompletnie się nie nadają.To jest dobry baniaczek dla mbuny jednogatunkowo ewentualnie na dwa...

Link to comment
Share on other sites

AfricaLake_pl
Mówisz tak na podstawie wieloletniego doświadczenia czy przeczytałeś w internecie? 200l to minimum dla mbuny.


Ty wyczytałeś że 200l to minimum dla mbuny czy piszesz tak na podstawie wieloletniego doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Mówisz tak na podstawie wieloletniego doświadczenia czy przeczytałeś w internecie? 200l to minimum dla mbuny.


Na podstawie wieloletniego doświadczenia.


Znam ludzi , hodowców którzy mają aulony w 200l jednogatunkwo i jest super.

Młodych ful , kolory wspaniałe , wielkość ryb książkowa.


Nie kłóć się jak doświadczenia nie masz

Link to comment
Share on other sites

Ja wam powiem krótko nie tylko w odpowiedzi na ten wątek.

Za chwilę będziecie trzymać harem w shrimp setach aquaela. Dążycie do minimalizacji tylko nie wiem po co. Malawi to wielkie rybska potrzebujące przestrzeni i prezentujące prawdziwe swe wdzięki w dużych szkłach.

Nie znam chyba osoby na forum która poleci dla aulonocar 100cm. Może i nie będzie jej źle ale będzie po prostu nieatrakcyjnie. Po co trzymać jeden harem skoro można dołożyć 20cm i mieć 2x większy wybór.

Przed kupnem akwarium trzeba najpierw poczytać o rybach które się będzie trzymać, a nie na odwrót.


Na szczęście większość osób na tym forum mimo burzliwych początków i tak później przekonuje się, że małe wcale nie było lepsze.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie chodzi mi gatunek ryby która niezjadła by mi rośłin w akwarium potrzebnych do filtracji wody, jak i również miała kategorie zagrożenia LV (least concern) i na końcu aby się dobrze prezentowała dlatego wybrałem aulonocare baenschi, skłaniałem sie również w kierunku Labidochromis caeruleus ale niewiem czy by mi nie zjadła roślinek które będą w moim akwarium. Dużo ładnych gatunków jest z grupy mbuna no ale... w dodatku mają kategorię VU (vulnerable) co je dyskwalfikuje, czy są jakieś fajne gatunki do 200l ?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.