Jump to content

Koszt filtracji narurowej do zbiornika 660l.


Zibol
 Share

Recommended Posts

Czy jest ktoś kto podałby mi przykładowy koszt założenia kompletnej filtracji(mechanicznej) narurowej do zbiornika jakieś 660l,dł.220cm.

Wiem wiem że zaraz się posypia teksty typu "poszukaj sobie","poczytaj".Nie znam się na tym ale powoli zagłębiam w temat gdyż interesujący jest fakt że ze zbiornika mogą zniknąć klasyczne wewnętrzne filtry i akwarium pozostaje bez widocznego osprzętu.No a druga sprawa to wielu z Was stwierdza że to najlepszy rodzaj filtracji.

Tak więc od początku.Co potrzebowałbym do budowy,ile korpusów,jaką pompę itp.Nie znam się na tym kompletnie.Ci ile trzeba wymieniać wkłady,jakie kupować aby jak najlepiej z wody znikały mechaniczne zabrudzenia.

I bardzo proszę,jeśli ktoś nie chce pomóc to niech najzwyczajniej w świecie nie pisze bo w wielu tematach czytałem masę głupich odpowiedzi,docinek a nie porad jakich oczekuję pytający.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

1. pompa omnigena lub grundfos - 150-300 zl

2. korpus 2 szt. - 64zl

3. rurki + zawory - pewnie ok. 150 zl

4. wkłady - ok. 3 zl / sztuka


Generalnie, by zrobić filtrację BIO i mech ( gdyż samej mech.się nie opłaca) potrzebujesz ok. 400- 500 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kolego:).Teraz tylko jak to wszystko poskładać i gdzie ewentualnie najlepiej byłoby zakupić wszystko.Jak ktoś ma jakieś propozycję to proszę walić śmiało:)

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Pompa i korpusy na alledrogo.Rury zawory i inne kolanka w sklepie specjalistycznym bądź innym OBI :P


Jeśli będziesz robił wszystko na rurach to potrzebna Ci będzie zgrzewarka.Rysunki i opisy znajdziesz na forum :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.