Jump to content

Proble z glonem


marek1234
 Share

Recommended Posts

marek1234

Mam do Was pytanie a raczej rade parametry wody mam ok mam piekny glon na kamieniach ale denerwuje mnie to ze woda w akwa jest jakby zabarwiona na zielono oczywiście jest kryształ ale taka zielonkawa czego dodać do wody aby stała sie normalna a nie taka zielonkawa :/

Link to comment
Share on other sites

Purigen firmy Sachem świetnie sobie radzi z przebarwieniami wody.
fakt, jak marzenie. W twoim przypadku problemem może być nadmiar fosforu (stąd bujne glony) jak stoisz z paramterami wody? Oprócz purigenu możesz spróbować zeolitu lub lampy UV (jeżeli barwa pochodzi od jednokomórkowych glonów) Jak nabierzesz wody do szklanki to jest bardziej zielona czy bardziej żółta?
Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem. Od dwóch tygodni mam zieloną wode w baniaku. Podmieniłem 50% wody i przyciemniłem akwarium na tydzien. Pomogło ale tylko częściowo. Woda ma nadal lekko zielone zabarwienie. Co proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

Parametry

PH 8

GH 11

KH 9

NO3 0

NO2 0

NH3 0

PO4 0.4


Akwarium 120x40x50, filtr zewnętrzny HW - 302 - 1000L/h wypełniony ceramiką, wewnętrzny Atman At 202 - 1200L/h + gąbka.

Obsada - 10 młodych 3-4 cm redów (czekam na całkowite wybarwienie się i docelowo pozostanie 2+4) i 4 młode saulosi.

Karmienie 1-2x dziennie w małych dawkach

Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu nie zaciemniałbym i nie podmieniał wody. Niech zakwit zużyje to co jest dla niego dostępne to sam wymrze. Wystarczy odpowiednio napowietrzać i ograniczyć karmienie. Gdyby sie powtarzało to trzeba by zainwestować w pochłaniacz fosforanów

Link to comment
Share on other sites

Ikszudawd

Z zakwitem poradziłem sobie za pomocą waty akwarystycznej, zamiast gąbki w mechaniku. Jedna doba i woda była jak kryształ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.