Jump to content

Atman 203 i mega wibracje


DarekSC
 Share

Recommended Posts

Witam!

Podłączyłem owy filterek i jeśli chodzi o filtracje to robi bardzo ładny młynek ale są takie wibrację że w pokoju nie da sie wytrzymać. pokrywa jest na uszczelkach . Spokój jest wtedy gdy nie jest przyczepiony do mocowania na szybę .


Czy wy macie też taki problem lub może wiecie jak temu zaradzić , bo jeśli nie da się nic z tym zrobić to będzie trzeba jakiś inny filtr kupić.


Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Na forum bywał kolega który utrzymywał, że AT-203 doprowadził mu wibracjami do pęknięcia szyby. So beware! :>

Link to comment
Share on other sites

Widzę że sobie jaja robicie koledzy :mrgreen:

Ale na prawdę akwa stoi w kawalerce i ciężko jest spać słysząc te wibrację , tak jak by głośnik basowy przez cały czas brzęczał .

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie robię jaj. Poważnie weź to nagraj jak ta obudowa drży i jaki to głos.


Jak kupiłem resuna to pierwsze dwa tyg. moja też mi głowę truła że wyrcy.. odpowietrzałem, cudowałem, odwracałem i chwilowo pomagało. Po ok 2 tyg zarósł troszkę glonem i ucichł. Teraz jest już bezgłośny.

Rozbierz go i sprawdź może coś jest źle zamocowany ten wirnik.

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem nagrać ale niestety nie udaje się . Pokrywę zdjąłem i nadal ten rezonans (to jest chyba idealne określenie) . Ręce opadają ....

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie robię jaj. Poważnie weź to nagraj jak ta obudowa drży i jaki to głos.


Jak kupiłem resuna to pierwsze dwa tyg. moja też mi głowę truła że wyrcy.. odpowietrzałem, cudowałem, odwracałem i chwilowo pomagało. Po ok 2 tyg zarósł troszkę glonem i ucichł. Teraz jest już bezgłośny.

Rozbierz go i sprawdź może coś jest źle zamocowany ten wirnik.Rozebrany i sprawdzony wszystko wygląda na OK. trzymaniu w ręku filtr dość mocno wibruje i gdy przeczepi się go do szyby to te wibracje przechodzą na akwarium. Chyba będę musiał oprzeć go gąbką o piasek i nie mocować go do szyby. Bo to nie jest hałas z wewnątrz filtra tylko wibracje jakie on przekazuje na szkło. Chyba że ktoś ma może jakiś paten na lepsze mocowanie .

Link to comment
Share on other sites


Pomysł bardzo fajny tyle że ja niestety nie mam gdzie zamocować takiego koszyczka jak na razie oparłem go o dno i o szybę i jest cichutki . Lada dzień sprawie sobie jakiś płaski kamień i go nanim postawie gąbkę a obudowę może obłożę jakąś gąbką i oprę o szkło.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Kazda mocna glowica niestety rezonuje. Moj resun rowniez. Postaw go na kamieniu plaskim, zeby piachu nie zaciagal i zobacz jaki bedzie efekt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
  • marcin73m
   Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
  • marcin73m
   o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
  • Bartek_De
   To już też Chindongo😉
  • Bartek_De
   Na odchowanie, co by boruty u Ciebie nie było 😁
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.