Skocz do zawartości

Filtr JBLCristalprofi 900 - chodzi jak traktor


Darjush

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wogole to czesc po dluuuuugiej nieobecnosci, szkoda ze moj powrot jest tak dramatyczny.


Sprawa wyglada nastepujaco:

Mam filtr zewnetrzny JBL-a Cristal profi e900 do tej pory wszystko bylo ok ale dzis Darus pomyslal ze wymieni ceramike i wyczysci filtr przy okazji sprzatania (dawno juz tego nie robilem). Po uruchomieniu filtra chodzi jak traktor. Zawsze byly z nim problemy przy starcie ale po krotkich probach cichl i wszystko bylo dobrze a teraz nie mam juz sily. Pobnowne czysczenie i wkladanie wirnika nie pomaga, pompowanie wody rowniez(ma taki specjalny przycisk, jak wiekszosc filtrow), wlacza nie i wylaczanie z pradu tez nie pomaga. Noc sie zbliza i jak tu spac z traktorem w pokoju?? Rece zalamuje, prosze podrzuccie jakis pomysl bo chyba wywale go przez okno. AAAA wirnik nawet smalcem nasmarowalem i tez nie pomoglo :(((


Prosze o jakas szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to robilem na wszystkie stronuy swiata, wydaje sie bez powietrza, zero babelkow z niego wylatuje. Mam go juz prawie poltora roku i zadnych problemow a dzis jak traktor po tych porzadkach. Maskara jakas rece zalamuje. podrzucajcie pomysly, a ja w tym czasie bede trzachal dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj, zasysający wąż ustawić przepływem na maxa , a wąż out powrót , zdławić w połowie



Zdlawic to rozumiem ze zmniejszyc przeplyw? - wiec tego tez probowalem i wtedy jeszcze mozniej zaczyna trajkotac.


Moze jeszcze raz go rozlozyc calego i od nowa koszyczki powkladac?? Do tej pory sama gore zdejmowalem i wkladalem i wirnik tak samo. Tylko czy nie narobie sobie roboty na darmo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjalem uszczelke , przemylem i wlozylem na nowo ale zero rezultatu, to samo zrobilem z koszyczkami - wyjalem i wlozylem na nowo i nadal chodzi jak traktor nic sie nie zmienilo. Moze wirnik sie wyrobil?? Jak wyglada wyrobiony wirnik?? Czym sie rozni od dobrego??




Pomozcie bo nocy nie przespie, wirnik chyba nie mogl sie wyrobic podczas sprzatania filtra prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki dziwek jak by wirnik krecac sie skakal z gory na dol badz na boki i udezal o plastik. Zawsze to ustawalo po wypapowaniu powietrza teraz nie chce. Sprawdzilem dokladnie sa dwa gumowe kapturki na tym preciku na ktorym obraca sie wirnik wszystk siedzi na swoim miejscu to kolko ktorym sie dokreca wirnik jest porzadnie dokrecone i nie ma mozliwosci zeby wirnik skakal, a jednak skacze. Powietrza juz nie ma w filtrze, nie wiem czy wirnika nie popsuje jak tak bedzie dluzej chodzil. Zaczyna mnie to martwic i dzialac na nerwy.


Ps. jak wciskam ten przycisk do pompowania wody to troche cichnie, prawie dobrze wtedy chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze w której płaszczyźnie względem osi porusza się wirnik; jeśli góra-dół, to być może wina złego spasowania części przy montażu. Jeśli natomiast rusza się na boki to przyczyną może być nadmierne wyrobinie ośki samego wirnika. Na innym forum czytałem o podobnym przypadku 2 lata bez zarzutu, a po czyszczeniu wirnik poszedł....


Edit: A sprawdzałeś może, czy sama oś, ten metalowy pręcik, nie jest skrzywiony, albo np. magnes na wirniku nie jest ukruszony to też może skutkować złym wywarzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.