Jump to content

Fotografia zbiorników wodnych - Akwen, Fauna i Flora

michalzgierz1989
 Share

Recommended Posts

Bartek_De

@michalzgierz1989 temat idzie chyba w złym kierunku. Jeśli chcesz prowadzić swój blog podróżniczy, to forum Klubu Malawi nie jest do tego najlepszym miejscem. Weź to pod uwagę i przystopuj. Zamysłem tematu (przynajmniej tak mi się wydaje) miały być ciekawe zdjęcia ciekawych miejsc, a nie wszystko co się obfotografuje przy okazji wycieczek rowerowych i na dokładkę jeszcze filmy. Jeśli ma to iść w tym kierunku to niestety, ale temat będzie kwalifikował się do zamknięcia.

• Like 2

rysib
Posted (edited)

@michalzgierz1989 Michał, ciekawe wyjazdy, podobają mi się. Ale coś jest w tym, co pisze Bartek. Całkiem nieźle Twoje wpisy nadają się TUTAJ lub TU. Polecam obydwa fora i kończę OT, za które przepraszam. 
A żeby nie było, że tylko zaśmiecam wątek, wstawiam pierwsze z serii zdjęć z jeziora Ochrydzkiego.

Pzdr. Rysiek

PS cdn... 😉

IMG_1106.jpg

Edited by rysib
  • Like 6

Bartek_De
11 godzin temu, rysib napisał:

wstawiam pierwsze z serii zdjęć z jeziora Ochrydzkiego.

Super fotka👍 Zdjęcie robiłeś pod wodą, czy z powierzchni jest taki kryształ? Jaka mniej więcej głębokość?

• Like 1

rysib

Z brzegu

9 godzin temu, Bartek_De napisał:

Super fotka👍 Zdjęcie robiłeś pod wodą, czy z powierzchni jest taki kryształ? Jaka mniej więcej głębokość?

Z brzegu. Woda faktycznie potrafi być tam kryształowa. Czytałem że widoczność jest oceniana na ok 20 metrów. Zresztą sam wiek jeziora ocenia się na ok 4 mln. lat. Więc jest w ścisłej czołówce i nadal nie zarasta mułem. A samo jezioro to bajka. Mógł chodzić po nabrzeżu i obserwować setki ryb pływających między kamieniami i roślinami...  idę o zakład, że wiesz o co mi chodzi. 😉 Dodaj do tego okalające je góry, piękne zabytki i jeszcze niskie ceny. Wychodzi mały raj. 😎

Pzdr. Rysiek

IMG_20210629_111357.jpg

• Like 3

michalzgierz1989
W dniu 4.07.2021 o 12:14, Bartek_De napisał:

@michalzgierz1989 temat idzie chyba w złym kierunku. Jeśli chcesz prowadzić swój blog podróżniczy, to forum Klubu Malawi nie jest do tego najlepszym miejscem. Weź to pod uwagę i przystopuj. Zamysłem tematu (przynajmniej tak mi się wydaje) miały być ciekawe zdjęcia ciekawych miejsc, a nie wszystko co się obfotografuje przy okazji wycieczek rowerowych i na dokładkę jeszcze filmy. Jeśli ma to iść w tym kierunku to niestety, ale temat będzie kwalifikował się do zamknięcia.

Zgadza się, ale to co uznałem że można pokazać w swojej okolicy, tak też uczyniłem :) Filmy są bo oddają żywy charakter, przykład Kiełbie które nagrałem. Ja na razie stopuję bo nie będę miał teraz czasu, żeby się gdzieś dalej wyrwać. Być może w sierpniu się coś z okolic Kutna pojawi. Jest tam taki rezerwat. 

Andrzej Głuszyca

@michalzgierz1989Jest przecież temat" Ciekawe linki i filmiki" i tam sobie wrzucaj filmy.

yaro
Teraz, Andrzej Głuszyca napisał:

@michalzgierz1989Jest przecież temat" Ciekawe linki i filmiki" i tam sobie wrzucaj filmy.

Ale tam tematyka określona jest tematem forum. To, że kogoś ciekawi łyżwiarstwo figurowe, nie znaczy, że powinno się tam umieszczać takie filmy.

• Like 2

Andrzej Głuszyca
2 minuty temu, yaro napisał:

Ale tam tematyka określona jest tematem forum.

Faktem jest , że forum powinno sugerować tematykę ale z drugiej strony nie jest jednak nigdzie określone , że  dotyczy tematyki tylko  Malawi .  Jest tam wiele filmików spoza naszego biotopu i kolegi filmy wg mnie śmiało tam mogą być. 

yaro

Dopóki nie zostaną zakwalifikowane jako spam. Więc wszystko jest dla naszych użytkowników, ale trzeba znaleźć i umiar i złoty środek.

Bartek_De
Posted (edited)
8 minut temu, Andrzej Głuszyca napisał:

z drugiej strony nie jest jednak nigdzie określone , że  dotyczy tematyki tylko  Malawi .

Racja, ale wciąż związane z akwarystyką

Cytat

Dział przeznaczony do rozmów na tematy ogólno-akwarystyczne. Można w nim poruszać kwestie:

- chowu ryb spoza Jeziora Malawi

- wydarzeń akwarystycznych z kraju i zagranicy

- nowości akwarystycznych

- ciekawostek związanych z rybami

- fotografii akwarystycznej

- książek i prasy akwarystycznej

- akwarystycznych stron internetowych

Dział nie służy do rozmów na tematy odbiegające od akwarystyki.

Z drugiej strony w dziale Off Topic, którego regulamin zacytowałem, jest chociażby temat "muzyka, co lubisz posłuchać" który nie ma nic wspólnego z akwarystyką, więc to tak na dwoje babka wróżyła;)

Edited by Bartek_De
  • Like 2