mazilo

Pompa cyrkulacyjna ?

Recommended Posts

mazilo

Panowie i panie ­čÖé┬á, teoretycznie wszystko ju┼╝ mam przemy┼Ťlane : o┼Ťwietlenie jest , filtracja narrurowca , jutro ma przyj┼Ť─ç pozosta┼éy sprz─Öt do budowy ÔÇ×ustrojstwa ÔÇ× w wersji pierwszej .┬á
Jedynie czego mi brakuje to pompy cyrkulacyjnej ­čś×

Wielu z was na innych postach proponowa┼éo JEBAO natomiast s─ů to posty z 2016

Zastanawiam się nad Tunze 6045 lecz nie widzę  w niej starownika .
Ciekaw─ů opcja wydaje si─Ö ┬á
Jebao/Jecod Cross Flow CP-40

M├│j zbiornik : 140x60x60

Edited by mazilo

SlavekG
12 minut temu, mazilo napisał:

Wielu z was na innych postach proponowa┼éo JEBAO natomiast s─ů to posty z 2016

Zastanawiam się nad Tunze 6045 lecz nie widzę  w niej starownika .

Miałem Jebao RW8 - wytrzymała 13 miesięcy po czym padła

W tej chwili mam w┼éa┼Ťnie Tunze 6045, nie ma ona elektronicznego sterownika, bo przep┼éyw reguluje si─Ö mechanicznie. Z czystym sumieniem mog─Ö j─ů poleci─ç. Jest praktycznie nies┼éyszalna.

Innymi opcjami jest Sobo WP300M bez regulacji lub JVP 131 lub 132

mazilo

Patrz─ůc na wasze propozycje to┬áTunze┬á6045 jest znacz─ůco s┼éabsza ┬á.

Wychodzi na to ze powinna by─ç conajmiej Tunze 6065 lub 6085

Wiele dobrego słyszałem o tych pompach , zwłaszcza morszczyźnie .

JEBAO SOW 8 wydaje się również ciekawa 

SlavekG
Godzinę temu, mazilo napisał:

Patrz─ůc na wasze propozycje to┬áTunze┬á6045 jest znacz─ůco s┼éabsza ┬á.

Wychodzi na to ze powinna by─ç conajmiej Tunze 6065 lub 6085

Nie zawsze to co na papierze przek┼éada si─Ö na rzeczywist─ů wydajno┼Ť─ç pompy. U mnie Tunze 6045 pracuje w zbiorniku 180x60x60, a u kolegi w 150x60x60. B─Ödzie w sam raz u Ciebie i jeszcze b─Ödziesz musia┼é ja lekko skr─Öci─ç.┬á

Pompy SOW maj─ů fajna regulacj─Ö elektroniczn─ů ale nie wiem czy ona taka potrzebna.

Opcji masz kilka, a wybór należy do Ciebie. 

• Like 2

mazilo
22 minuty temu, SlavekG napisał:

Nie zawsze to co na papierze przek┼éada si─Ö na rzeczywist─ů wydajno┼Ť─ç pompy. U mnie Tunze 6045 pracuje w zbiorniku 180x60x60, a u kolegi w 150x60x60. B─Ödzie w sam raz u Ciebie i jeszcze b─Ödziesz musia┼é ja lekko skr─Öci─ç.┬á

Pompy SOW maj─ů fajna regulacj─Ö elektroniczn─ů ale nie wiem czy ona taka potrzebna.

Opcji masz kilka, a wybór należy do Ciebie. 

B─Öd─Ö my┼Ťla┼é na opcjami Tunze 6045 i SOW 8 bo faktycznie regulacja poza akwarium robi swoje┬á

chorus

Popatrz jeszcze na Tunze 6095 (ze sterownikiem).

Mam takie dwie i pracuj─ů ponad dwa lata bezawaryjnie i nies┼éyszalnie.

mazilo
35 minut temu, chorus napisał:

Popatrz jeszcze na Tunze 6095 (ze sterownikiem).

Mam takie dwie i pracuj─ů ponad dwa lata bezawaryjnie i nies┼éyszalnie.

2szt ??? A to nie za du┼╝o ??

Koszty tej pompy to ju┼╝ chyba przesada .

GOLUMN

Ja do swojego zbiornika 120x40x63 zastanawiam si─Ö nad Aquael REEF CIRCULATOR 4000 .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• tomekTOja
      Witam wszystkich. Postanowi┼éem zmierzy─ç si─Ö z filtracj─ů narurow─ů. Po lekturze i konsultacjach zasiad┼éem do planu.... kt├│ry zmienia┼éem kilka razy dziennie. To┬ániesamowite ile jest opcji wyboru cz─Ö┼Ťci, z kt├│rych mo┼╝na to zbudowa─ç. Wiem, ┼╝e robi─Ö przerost formy (ustali┼éem to w po┼éowie projektu, ale ju┼╝ si─Ö nie cofam). Nie musicie pisa─ç, ┼╝e po┼éowa z mojego planu jest nie potrzebna - wiem to! Niestety budowa zacz─Ö┼éa pokrywa─ç bardziej moje ego i sk┼éonno┼Ťci konstrukcyjne┬áani┼╝eli potrzeby filtracji akwa.┬á Wi─Öc. Pewnego dnia si─Ö budzimy i mamy: 4 korpusy, kolanka PP, strasznie ciasn─ů szafk─Ö i spor─ů dawk─Ö energii Wymy┼Ťli┼éem tak: wlot, dwa mechaniki, pompa, rozga┼éezienie i 1-wylot do akwa z wi─Ökszym ci┼Ťnieniem, 2-zaworek na kt├│rym zredukuje przep┼éyw do 2xbiolog (ceramika i matrix), wylot do akwa. Ustawienie wylot├│w i zasysu podam w kolejnym po┼Ťcie -mam ju┼╝ wymo┼Ťlony W mi─Ödzyczasie przygotowa┼éem sobie korpus do zasypania matrixem. Siatka z filtra sznurkowego przyci─Öta aby nie dochodzi┼éa do samej "g├│ry -umieszczona w korpusie b─Ödzie zasypana┬ámatrixem. Rurka z w─Ö┼╝a skr├│cona, aby zasys by┼é "od do┼éu". Sprawdzi si─Ö? Czekam na zawory i zaczn─Ö zabaw─Ö. Pytanie: czy kto┼Ť ma narurowca z wersj─ů rozga┼é─Özienia za pomp─ů i dwoma wylotami do akwa? Czy odnoga do biologa nie zatrzyma ca┼ékowicie przep┼éywu w tym miejscu (gdy b─Ödzie zbyt mocny to go zredukuj─Ö na zaworku, ale zbyt s┼éaby/zerowy nie nap─Ödz─Ö)?
    • BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
    • Tomasz78
      Tak, zw┼éaszcza ten spiczasty pysk. Na tej stronie co poda┼éem w po┼Ťcie 31 pisze ┼╝e to ryba spokojna i ┼╝e ┼╝ywi si─Ö bezkr─Ögowcami i ma┼éymi mbunami. To dobrze, niema si─Ö co zastanawia─ç tylko bra─ç. By┼ébym tylko ostro┼╝ny i dobrze si─Ö zorientowa┼é czy to aby na pewno placidochromis a nie protomelas, bo┬áte ryby s─ů bardzo cz─Östo mylone lub w og├│le nie rozr├│┼╝niane i sprzedawane jako to samo.
    • mazilo
      Czy jest kto┼Ť w stanie mi pom├│c ?
    • cinekjo112
      Witam┬á Mam w akwarium 60l 7 szt. tygodniowych pyszczak├│w niebieskich, mam drug─ů rybke kotn─ů w┼éa┼Ťnie dzisiaj j─ů przetransportowa┼éem z 216l do 60l do tych ma┼éych, pytanko brzmi czy ta rybka kotna nie zje mi tych ma┼éych pyszczak├│w niebieskich
    • Bartek_De
      Znam te filmy, wyogl─ůda┼éem chyba wszystko z youtuba Rownie┼╝ zwr├│ci┼éem uwag─Ö ┼╝e bardzo przypomina drapie┼╝nika. Jest dost─Öpny w TanMalu. Wys┼éane z mojego SM-G950F przy u┼╝yciu Tapatalka
    • Ugar
      Zrobi┼éem tak jak mi poradzili┼Ťcie. Wywali┼éem deszczownic─Ö i strumie┼ä skierowa┼éem lekko do g├│ry aby uzyska─ç taki efekt jak na powy┼╝szych filmach. Teraz to wygl─ůda tak: ┬á Z cyrkulacj─ů te┼╝ nie ma problemu. Wida─ç ┼╝e ryby lekko walcz─ů z pr─ůdem przy dnie zbiornika. ┬á
    • Meteoriusz
      Je┼Ťli chodzi o obsad─Ö do takiego zbiornika propozycji no forum jest mn├│stwo , wystarczy u┼╝y─ç "wyszukiwarki" tak jak @Tomasz78┬áCi proponowa┼é 2 max 3 gatunki , je┼Ťli ta druga opcja wybierz 3 gatunki z tzw ma┼éej mbuny kt├│re b─Öd─ů pasowa┼éy do siebie dieta i temperamentem , cho─ç wiadomo ┼╝e zawsze kt├│ry┼Ť z gatunk├│w b─Ödzie najni┼╝ej w hierarchii , je┼Ťli chodzi o mnie osobi┼Ťcie , chidongo socolofi pi─Ökna ryba , ale jak na takie akwa i przy nawet 2 gatunkach za du┼╝a . Je┼Ťli chodzi o twoj─ů propozycje to Iodotropheus sprengerae+ cyaneorhabdos+ labido powinny da─ç rad─Ö. Je┼Ťli chodzi o rad─Ö ┼╝e 50 szt mo┼╝na trzymac w takim zbiorniku to owszem mo┼╝na ale r├│wnie dobrze mo┼╝esz w┼éo┼╝y─ç lwa w klatk─Ö 5x5m ... Forum ma na celu pokazanie ludziom by traktowa─ç te pi─Ökne ryby z szacunkiem, pr├│bowa─ç odwzorowa─ç zbli┼╝one naturalne warunki jakie s─ů w jeziorze Malawi, by m├│c obserwowa─ç ciekawe zachowanie piel─Ögnic , pi─Ökne ubarwienia , i zdrowe ryby.┬á ┬á ┬á
    • Tomasz78
      M┼éodych tak , ale doros┼éych to nie. Bra┼ébym takie: Cztery gatunki to za du┼╝o, zw┼éaszcza ┼╝e socolofi mo┼╝e osi─ůgn─ů─ç 14, 15 cm. Osobi┼Ťcie polecam tak─ů obsad─Ö: pseudotropheus interruptus + cynotilapia zebroides jalo reef - masz dwa gatunki a trzy kolory.
    • Damian27
      A np obsada  Chindongo Socolofi  Rdzawe  Labidochromis caeruleus  Maingano 
  • Topics

• Images