rekawiczka

Start 185/55/50

Recommended Posts

rekawiczka

Wielkimi krokami zbliża się dzień w którym napełnię wodą zbiornik. Będę go startował za pomocą bakterii Prodibio i teraz trochę się zamieszałem. Rozumiem, że wlewam bakterie i muszę dać pożywkę. Czy zatem wystarczy jak wynajmę od dziecka gupika i wpuszczę aby zaczął brudzić wodę? Potem oczywiście pomiary parametrów.

Zapomniałem dodać, że wodę będę nalewał przez ustrojstwo w wersji drugiej.

Edited by rekawiczka

Share this post


Link to post
Share on other sites
eljot

Hmm... tych gupików to byś musiał wpuścić z pół kilo :) gdybyś startował przed świętami to karp byłby jak znalazł :D .

A tak na poważnie to możesz wsypać sporą szczyptę pokarmu lub użyć wody amoniakalnej (masz opisany schemat startu na forum).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Damian780425

Wystartowałem tydzień temu na WA i prodibio biodigest. Efekt szybki szybki i mierzalny. Na dziś Nh spadło No2 wzrosło i pojawia się No3. Dziś mija tydzień. Stawiam że środa czwartek zarybiamy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
rekawiczka

No właśnie startu na WA chciałem uniknąć, ale może faktycznie trzeba to jednak wziąć pod uwagę. @eljotco rozumiesz przez dużą szczyptę pokarmu?

Edited by rekawiczka

Share this post


Link to post
Share on other sites
eljot

Np. kostkę mrożonki lub pół łyżeczki karmy. Tylko weź pod uwagę że będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. 

Możesz też wpuszczać ryby z docelowej obsady partiami i kontrolować parametry. Np na twoje akwa wlewasz bakterie i wpuszczasz 10 maluchów po 2 dniach zaczynasz karmić małymi porcjami. Jeśli parametry bedą ok po dwóch tygodniach wpuszczasz kolejne ryby.

Na wszelki wypadek możesz zaopatrzyć się w https://www.akwarystyczny24.pl/kordon-amquel-plus-118ml-p-4916.html  

Share this post


Link to post
Share on other sites
rekawiczka

W sumie z tymi rybami to ciekawy pomysł, z tym, że wtedy zbankrutuje na przesyłkach ;) Chyba mnie przekonałeś do startu na WA, zwłaszcza, że muszę dziś odwiedzić obi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Damian780425

Jak sobie przypomnę kiedyś start na rybki to wolałbym więcej tego nie robić . Tylko że wówczas miałem fbf a on cholernie długo dojrzewa. Szczerze powiedziawszy nie wiem jakie przeciw wskazania ma WA , ale jak dla mnie natychmiastowy wzrost NH i to do takich wartości jak chcemy  jest zaletą . Reszta cyklu jak na razie przebiega wzorowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rekawiczka

Jedyne co mnie odrobinę powstrzymuje to prawidłowość wyliczenia ilości WA do wlania. Nie wiem jak dokładnie określić pojemność jaką zajmują kamienie, choć z drugiej strony chyba przyjmę 80% pojemności jak radzi @deccorativoi wleję 2ml WA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rekawiczka

@egon44 @eljot trochę się zgubiłem teraz jak podaliście te środki. Czy mam rozumieć, że wlewając wodę przez ustrojstwo w wersji 2 mam dodatkowo użyć wymienionych przez Was środków przed wlaniem WA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • Bartek_De
   Przyjrzyj się, na sterowniku jest napisane DCP-3000 Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • SoulRoe
   Cześć, Mam pytanie, obecnie filtracją w moim zbiorniku 240L zajmuje się tandem HW-302A (bez UV) + HW-603B. Filtry połączone są ze sobą szeregowo (zasys wody realizuje prefiltr HW-603B poprzez rurę z koszyczkiem umieszczonym po prawej stronie zbiornika, tuż przy dnie, a następnie woda wężem idzie do HW-302, z którego wylatuje do akwarium, przez okrągły wylot umieszczony po jego lewej stronie, tak by łamał taflę wody). Doradźcie proszę, co byście polecili w zamian za ten tandem, aby skutecznie wzmocnić filtrację w tym zbiorniku (120x40x50). Niestety co do jakości wody w akwarium mam zastrzeżenia oraz ogólnie do wydajności tego zestawu (ogólnie widać wszędobylskie pływające drobinki oraz bardzo słaby przepływ wody z wylotu HW 302), prefiltr czyszczony raz w tyg przy podmianie wody. Zastanawiałem się nad zmianą HW-603 na np. IKOLE 400MAXX, która pełniła by rolę osobnego mechanika...ale patrząc na parametry tego filtra to przy obłożeniu wkładami jego wydajność będzie niewiele większa niż obecnego filtra głównego, czyli HW-302. Czy warto wymienić to wszystko na jeden mocny kubeł, który załatwi sprawę mechanika i biologa w jednym i zostawić jedynie JVP 110 aby zajmował się cyrkulacją wody, czy jednak do tego HW-302 dołożyć kolejnego mechanika wewnętrznego np. Turbo 2000, a z HW-603 zrezygnować całkowicie? Ewentualnie dajcie propozycje jaki filtr zakupić (nie za miliony monet), który da radę w 240L przy obsadzie 18 pysków mbuna. pozdrawiam
  • Turin
   Efekt rewelacja,  Jaką pompę użyłeś do narurowca?  Jaki masz piasek? Jaka obsada?
  • SoulRoe
   Witam wszystkich użytkowników oraz klubowiczów KM Chciałbym się przywitać, mam na imię Rafał i jestem z zachodniopomorskiego. Akwariami z biotopem Malawi zajmuje się dopiero od 6 m-cy, kiedy to uruchomiłem swoje dwa zbiorniki z mbuna i non-mbuna . Dopiero raczkuje w tym temacie, dlatego każda konstruktywna krytyka (która mnie nie zabije, a jedynie wzmocni) będzie mile widziana Pierwszy zbiornik, to 240L z pyskami z mbuna. Osprzęt to:  Biolog: HW 302 (ceramika+ceramika+gąbka) Mechanik: Prefiltr HW 603 (standardowy wkład z 3 gąbek różnej gradacji) Oba spięte szeregowo. Cyrkulacją wody zajmuje się JVP 110 2000l/h. Drugi zbiornik, to 450L z pyskami z non mbuna. Osprzęt to: Filtr IKOLA 600 MAXX (biolog i mechanik) Cyrkulacją wody zajmuje się JVP 133 5000-10000l/h (skręcony na min.tj 5000l/h) PS Zdjęcia niestety wstawię dopiero jutro, bo nie posiadam aktualnie żadnych, a jest zbyt ciemno na robienie ich telefonem (nie chcę zakłócać wypoczynku rybkom o tej porze) Pozdrawiam wszystkich.
  • Bastian
   Niedzielna sesja   Cynotilapia zebroides Likoma: Metriaclima estherae red-red: Copadichromis borleyi Kadango: Metriaclima fainzilberi makonde MC: Chyba chłopak a to chyba dziewczynka, wiecznie na pastwisku
  • Tomasz78
   Może być. Zdarzają się.
  • mazilo
   Czy analogicznie do „starego” modelu podłączam nowy V4???W nowej wersji nie rozumiem + w kanałach 4-6. Czy mam utworzyć mostek z + kanałów 1-3 ??? Czy po prostu w kanał 4 (-)podpiąć ( w moim przypadku białe diody LED ) a + ( w kanale 4-6)????
  • SlavekG
   Northfin Cichlid lub Gold Krill  - 1mm Natirefood Premium Cichlid  - ze względu na te 4cm ryby chyba dałbym S albo zrobić sobie mieszankę S+M
  • mazilo
  • iquitos68
   Bezpieczny : O.S.I. Cichlid Flakes
 • Topics

 • Images