pozner Opublikowano 26 Lutego 2017 #1 Opublikowano 26 Lutego 2017 Byłem dzisiaj w tytułowym sklepie i zrobiłem videorelację z tego, co można w nim teraz znaleźć z naszego biotopu. Sklep jest wyspecjalizowany w pielęgnicach. Stanowią je głównie pielęgnice z Ameryki Południowej i Środkowej, Tanganiki i Malawi. Jest też sporo gatunków spoza pielęgnic, z Azji i Ameryki Południowej. Z Malawi można spotkać coraz ciekawsze gatunki. Do tej pory sądziłem, że ryby pochodzą tylko z giełdy w Łodzi, ale dziś się dowiedziałem, że z Łodzi pochodzą tylko te najpopularniejsze gatunki. Reszta pochodzi z innych źródeł, min. z Holandii i Niemiec. Miałem tylko zobaczyć, co nowego...i nowe przywiozłem do domu , a mianowicie 5szt. Synodontis Polli. I jeszcze dokrętka: 5
seba8989 Opublikowano 26 Lutego 2017 #2 Opublikowano 26 Lutego 2017 Świetny sklep , jest na czym zawiesić oko . Na dziale Malawi / Tanganika az bije po oczach kolorami , czego aparat nie uchwyci . Polecam wszystkim zobaczyc to na żywo
tom77 Opublikowano 26 Lutego 2017 #3 Opublikowano 26 Lutego 2017 (edytowane) Kiedyś był to zdecydowanie największy sklep akwarystyczny w Polsce. Chyba jest nim nadal. Bywam tam regularnie popatrzyć sobie na rybki. Nie tak dawno, mieli jednocześnie cztery gatunki Lethrinopsów (w różnych zbiornikach). Wybór ryb duży. Jakość ryb zróżnicowana (statystycznie gatunki rzadsze - dobra, gatunki popularne - średnia). Obsługa fachowa. Sprzętu dużo. Z pokarmów premium tylko najnowsza seria Tropicala. Ostatnie swoje dwa akwaria kupiłem u nich "pod klucz" (z wklejeniem tła, szafką, pokrywą, dostawą itd.) - jestem zadowolony. Edytowane 26 Lutego 2017 przez tom77
pozner Opublikowano 26 Lutego 2017 Autor #4 Opublikowano 26 Lutego 2017 Dziś były cztery rodzaje Otopharynxa; lithobates, tetrastigma i takie rodzynki jak tetraspilus, a szczególnie auromarginatus margaretae. Zwraca też uwagę Aulonocara maylandi sulphur head. Z Lethrinopsów były marginatusy i yellow collar masimbwe. Z Metriaclim były oczywiście red redy, ale i fainzilberi maisoni reef, zebra o.b. i zebra gold lion cove. Coraz mocniej też reprezentowane są predatory. Nie sfilmowałem tego, ale w jednym z największych zbiorników był sporych rozmiarów mix predatorów w cenie do 100zł. Pływały też tam Fossochromisy. Były też oczywiście te "standardowe" gatunki mbuny. Dużą reprezentację miały Labidochromisy. Były dwie odmiany yellow`a, tradycyjna i nkhomo reef. Do tego chisumulae, perlmut i hongi. No i dwa gatunki Synodontisów; polli i petricola. Warto tam zaglądać. Ceny są przystępne i jakość ryb na dobrym poziomie. Oczywiście są też wynalazki, ale kto ich nie ma? Najważniejsze, że tego nie ukrywają.
kazik851 Opublikowano 27 Lutego 2017 #5 Opublikowano 27 Lutego 2017 Super sklep szkoda ze nie mam takiego w okolicy
marek_z_81 Opublikowano 27 Lutego 2017 #6 Opublikowano 27 Lutego 2017 A czy może ten super sklep ma na stanie samice saulosi?
pozner Opublikowano 27 Lutego 2017 Autor #7 Opublikowano 27 Lutego 2017 No tak to już nie zagłębiałem się w to, co mają. Pływały saulosi, ale pewnie te standardowe, jakie są wszędzie . A z podrośniętych nie zwróciłem uwagi. Chyba na stronie jest kontakt mailowy, więc można wysłać zapytanie, ewentualnie można zadzwonić. 2
MatiK Opublikowano 28 Lutego 2017 #8 Opublikowano 28 Lutego 2017 Dnia 26.02.2017 o 18:22, tom77 napisał: Obsługa fachowa. Zgadza się oczywiście, ale nie polegałbym na ich poradach w 100% bo czasem potrafią zachować się jak sprzedawcy w "Kakadu" i doradzić coś na odpał, sprawdzone kilkukrotnie podstępem Poza tym drażni mnie fakt, że jak się tam wchodzi to wszyscy jakby zmęczeni życiem, w ogóle nie widać w nich pasji, jakby siedzieli tam za karę. Ceny też mają raczej z tych wyższych (sprzęt głównie bo ryby standardowo). No ale wyboru ryb, czy sprzętu oraz ilości litrów odmówić im nie sposób
d3sign Opublikowano 28 Lutego 2017 #9 Opublikowano 28 Lutego 2017 W najbliższym czasie będę kupował ryby do nowego akwarium, około 30-40 sztuk. Jak porównujecie ryby z Diskus Zoo do Tan Mal lub Fish Magic? Chętnie kupiłbym ryby w Diskusie bo jest blisko ale nie wiem czy warto...
MatiK Opublikowano 28 Lutego 2017 #10 Opublikowano 28 Lutego 2017 Mimo całej mojej sympatii do Discusa kupiłbym w Tan-Malu. Nie chodzi tu o te rzekome F1 bo można włożyć między bajki, ale ryby są pewne zdrowe i ładne, a w Discusie czasem sami nie są pewni skąd do nich przyjechały
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się