Jump to content

Malawi 450l


acer2244
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym przedstawić swoje Malawi. Zbiornik 150x50x60 w środku czarny łupek filitowy i dwa anubiasy. Obsada: White Lips 7 sztuk, Lethrinops Red Cup 7sztuk młode, othopharynx tetrastigma mlode 5 sztuk, aulunocara Usisya. Filtracja to mechanik Aquael głowica 2000l/h, falownik Jebao, i zewnętrzny Jbl Grenn Line 1500. Oswietlenie swietlowka Power Glo. Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane.

20161004_211851_001.jpg

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o aranżację - bardzo ubogo moim zdaniem (kamoli mało i za nisko) ,  co do obsady nie wypowiem się na razie bo się nie znam :) 

Link to comment
Share on other sites

:smile:Non-mbuna.

Tło mi się podoba, łączenie mi nie przeszkadza.

Rybki młode. Na razie wybarwiona tylko Aulonocara (ekstra rybka). Myślę, że docelowo chyba będziesz stał przed wyborem - Lethrinopsy albo Placidochromisy. Otki i Aulonki będą pasowały do obu wariantów.

Z wystrojem nie wszystko gra. Ale nie radzę robić gwałtownych zmian. Poobserwuj swoje akwarium, popatrz na inne zbiorniki i pomału znajdziesz własną drogę. Przydałyby się 2 lub 3 wyższe kamienie (może przy okazji zasłoniły by część sprzętu, ale i podciągnęły "część" życia do góry). Większa plaża lub dwie - dla majstrowanie w pisku. Już widzisz, że raczej za dużo małych kamieni. Niektóre krawędzie nowych głazów mogą nawiązywać (równoległością) do rysunku tła. Niekoniecznie, ale raczej trawki zamiast anubiasów. Najważniejsze, by akwarium podobało się Tobie.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

pozner
20 minut temu, pudło napisał:

 

Jeśli chodzi o aranżację - bardzo ubogo moim zdaniem (kamoli mało i za nisko) ,

 

Kolega ma non-mbunę, więc to bardzo dobrze, że ubogo w kamienie. Moim zdaniem powinieneś zamiast łupka wsadzić biały piaskowiec, gdyż takie masz tło. Piaskowiec porośnie glonem i innymi naleciałościami i ściemnieje. Brakuje dużych kamieni, które zasłoniłyby sprzęt. Zamiast tej drobnicy na środku dałbym duże kamienie zasłaniające po bokach sprzęt, jakiś niesymetrycznie bliżej środka (może być poziomo) i kilka mniejszych luźno rozrzuconych., ale tak, żeby na środku zostawić plażę.  Anubiasy są ok. Sam je miałem. Nurzaniec by lepiej wyglądał, ale jest trudniejszy w utrzymaniu.

Edited by pozner
Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał Tom77 na takie akwarium będę musiał zostawić tylko 3 gatunki.Ciężko się zdecydować jakie napewno zostanie Usisya i myślę że Othopharynx.Tło miałem wcześniej czarne wyglądało ładniej ale niestety było za niskie i ryby strasznie podkopywaly na dole i musiałem je zmienić. Kamieni musze poszukać na składzie jakiś dużych ale chyba zostane przy czarnych jeszcze zobaczymy. Czymś musze zasłonić tego mechanika i ten falownik.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, acer2244 napisał:

Kamieni musze poszukać na składzie jakiś dużych ale chyba zostane przy czarnych jeszcze zobaczymy

Na te poszukiwania zabierz ze sobą zraszacz, by zwilżyć kamienie. Mokre wyglądają znacząco inaczej niż suche. 

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Wyłącznie kwestia gustu, co się komu podoba. Do non - mbuna będziesz potrzebował niezbyt wiele kamieni dlatego przy wyborze osobiście bym zwracał uwagę przede wszystkim na wielkość kamieni (tzn. żeby były w miarę wysokie). Wtedy w takim szkiełku ja bym osobiście widział 2-3 spore kamienie i może z 2-3 mniejsze, ale to już musisz sam ocenić, żeby za bardzo nie zagracić dna.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Musze tez do czegoś przywiązać moje 3 anubiasy wiec przy tych otoczakach będzie ciężko. Musze chyba poszukać czegoś "bardziej stojacego". 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.